Wiedza ekologiczna

Przydatna wiedza ekologiczna

Linki do haseł, świąt, wydarzeń i kampanii ekologicznych. Encyklopedia i wiedza na tematy związane z ekologią. Prognoza zanieczyszczenia środowiska dla Polski, Europy i Świata. Przegląd najważniejszych katastrof i klęsk ekologicznych w Polsce i na świecie.

Użyteczne informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, polskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.

Aforyzmy ekologiczne czyli złote myśli, sentencje, maksyma

Aforyzmy ekologiczne
Aforyzmy ekologiczne czyli złote myśli, sentencje, maksyma, o pięknie, unikalności i kruchości otaczającej nas przyrody. Cytaty, wiersze, przysłowia o tematyce ekologicznej, poruszając kwestię ochrony przyrody i środowiska.

Biblioteka ekologa

Biblioteka ekologa
Największe w polskim internecie alfabetyczne zestawienie książek, poradników dla młodzieży i dorosłych czytelników, na tematy związane z ekologią, ochroną środowiska i zagrożeniami ekologicznymi.

Biblioteka młodego ekologa

Biblioteka młodego ekologa
Największe w polskim internecie alfabetyczne zestawienie książek, poradników dla dzieci i młodzieży, na tematy związane z ekologią, ochroną środowiska i zagrożeniami ekologicznymi.

Ekoprognoza czyli prognoza ekologiczna

Ekoprognoza
Prognoza pogody na świecie, pogoda kosmiczna. Interaktywne mapy zagrożeń podtopieniami wybrzeży. Prognoza zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby, środowiska dla obszaru Polski, Europy, Świata. Alarmy smogowe, wyniki on-line jakości powietrza.

Encyklopedia ekologiczna

Encyklopedia ekologiczna
Encyklopedia ekologiczna czyli precyzyjnie opracowane kompendium wiedzy o ekologii, ochronie środowiska i przyrodzie. Zapewnia dostęp do poszukiwanych haseł i przyporządkowanych im informacją. Encyklopedia jest wciąż rozbudowywana i uzupełniana w miarę rozwoju portalu Włącz oszczędzanie.

Hasła ekologiczne

Hasła ekologiczne
Największy w polskim internecie zbiór haseł ekologicznych o ekologii, ochronie środowiska, przyrodzie. Obecnie zbiór liczy 212 pozycji.

Hasztagi (hashtagi) ekologiczne

Hasztagi (hashtagi) ekologiczne
Zestawienie hasztagów ekologicznych do wykorzystania w serwisach społecznościowych, na tematy związane ze zmianami klimatu, zanieczyszczeniem środowiska, ekozachowaniami, ekonawykami i odnawialnymi źródłami energii.

Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Kalendarium wydarzeń ekologicznych
Co? Gdzie? Kiedy? Zobacz kalendarium wydarzeń ekologicznych i już teraz zapisz się na wybrane targi ekologiczne, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia.

Klęski i katastrofy ekologiczne

Klęski i katastrofy ekologiczne
Następstwem każdej działalności gospodarczej człowieka są przekształcenia środowiska naturalnego. Jeżeli znaczne nasilenie wprowadzonych do środowiska niekorzystnych zmian prowadzi do stanu, że utraci ono zdolność regeneracji i samoregulacji, wówczas mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną.

Katastrofy ekologiczne na świecie

Największe katastrofy ekologiczne na świecie
Od zagłady całych cywilizacji, poprzez zanieczyszczenie środowiska, wypadki wież wiertniczych i tankowców, katastrofy przemysłowe i jądrowe. Historia rozwoju cywilizacji pokazuje, do czego może doprowadzić nasza megalomania i ignorancja w stosunku do otaczającego nas środowiska naturalnego.

Międzynarodowe organizacje ekologiczne

Międzynarodowe organizacje ekologiczne i agencje
Międzynarodowe organizacje zajmujące się ekologią i ochroną dzikiej przyrody. Organizacje odpowiedzialne za zbieranie informacji, monitorowanie i analizowanie zmian klimatu. Instytucje zajmujące się problemem zanieczyszczenia mórz i oceanów.

Podcasty ekologiczne

Podcasty ekologiczne
Największy w polskim internecie przegląd (zbiór) podcastów na tematy związane m.in. z ekologią, ochroną środowiska i dzikiej przyrody.

Poradniki ekologiczne

Poradniki ekologiczne
Największe w polskim internecie alfabetyczne zestawienie poradników na tematy związane z ekologią i ochroną środowiska.

Nie tęgie głowy

(Nie) tęgie głowy czy też (nie) najtęższe umysły
To przegląd najciekawszych, najzabawniejszych i najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi tłumaczących zmiany związane z globalnym ociepleniem, zmianami klimatu, oraz zagrożeniami dla naszej błękitnej planety.

Kalendarz ekologiczny

Kalendarz ekologiczny
Kalendarz ekologiczny obejmie wszystkie popularne dni związane z ekologią, ochroną środowiska, dzikiej przyrody, oraz otaczającego nas środowiska naturalnego.

Instytucje, ministerstwa, fundusze oraz placówki naukowe

Instytucje, ministerstwa, fundusze oraz placówki naukowe
Urzędy państwowe, instytucje, ministerstwa, fundusze, inspektoraty, agencje oraz placówki naukowe zajmujące się ochroną środowiska naturalnego, poszanowaniem energii i prawami konsumenta.

Polskie fundacje, stowarzyszenia i organizacje ekologiczne

Polskie fundacje, stowarzyszenia i organizacje ekologiczne
Polskie fundacje, stowarzyszenia ekologiczne zajmujące się edukacją, zrównoważonym rozwojem, ochroną środowiska. Związki firm, partie i kluby ekologiczne. Ekologiczne organizacje pożytku publicznego. Koalicje obywatelskie i towarzystwa przyrodnicze.

Blogi, strony i portale ekologiczne

Blogi, strony i portale ekologiczne
Zielone blogi, strony i portale zajmujące się edukacją ekologiczną. Serwisy publikujące informacje o zmianach klimatu, zagrożeniach ekologicznych, OZE, ekologicznym transporcie, zrównoważonym rozwoju. Internetowe wyszukiwarki, encyklopedie, bazy wiedzy.

Polskie start-upy, firmy, pomysły i technologie ekologiczne

Polskie start-upy, firmy, pomysły i technologie ekologiczne
Innowacyjne pomysły na biznes związany z ekologią, ochroną środowiska i przyrodą, które mają szansę podbić świat, zrewolucjonizować rynek i uczynić Polskę nową doliną, nie tyle krzemową, co zieloną

Kampanie ekologiczne

Zbiór polskich i światowych kampanii ekologicznych
Przegląd kampanii ekologicznych, projektów społecznych i akcji edukacyjnych, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Programy aktywnej edukacji ekologicznej.

Filmoteka ekologa

Filmoteka ekologa
Filmy przyrodnicze i ekologiczne, animacje o tematyce związanej z zanieczyszczeniem środowiska. Filmy dokumentalne o katastrofach i klęskach ekologicznych, zmianach klimatu, lokalnych i globalnych zagrożeniach ekologicznych.

Jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne – dodatkowe informacje:
w domu, w ogrodzie, w pracy, na zakupach, w podróży, na wakacjach, w społeczeństwie

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje/zestawienie/artykuł do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X