Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Co? Gdzie? Kiedy? czyli wszystkie ekologiczne wydarzenia zebrane w jednym miejscu, w poniższym kalendarium!

Liczba: – aktualne wydarzenia w 2023 roku (62)

Ostatnia aktualizacja:

Zestawienie polskich wydarzeń ekologicznych

Zobacz kalendarium wydarzeń ekologicznych i już teraz zapisz się na wybrane targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne firmy, instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia.

Uwaga! Brak tu Twojego wydarzenia? Chciałbyś/chciałabyś uzyskać patronat medialny nad wydarzeniem? Pisz na adres wlaczoszczedzanie@gmail.com. Dodam dane wydarzenie do poniższego kalendarium. Aktualizacja spisu następuje raz w miesiącu.

Wydarzenia cykliczne

Targ Ekosfera Stara PiekarniaTargi ekożywności w Krakowie

Data: co sobotę od 7 do 14
Miejsce: Kraków, ul. Grunwaldzka 24c

Targ Ekosfera Stara Piekarnia

Targi EkosferaStara Piekarnia to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Producenci, rolnicy i firmy z branży EKO zamknięci pod jednym dachem czekają na świadomych Klientów co sobotę od 7 do 14. Na targach można znaleźć certyfikowane, ekologiczne produkty, z całej Polski. Pojawiają się wystawcy, którzy oferują między innymi tradycyjnie wędzone wędliny, sery i nabiał domowej roboty, warzywa i owoce wolne od chemii i pestycydów, miody z małopolskich pasiek, chleby na naturalnych zakwasach i wiele, wiele innych.

Styczeń

Solar Energy Expo – Międzynarodowe Branżowe Targi Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii

Data: 17-19.01.2023
Miejsce: Nadarzyn, al. Katowicka 62, Ptak Warsaw Expo

Solar Energy Expo - Międzynarodowe Branżowe Targi Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii

Solar Energy Expo to międzynarodowe branżowe targi przemysłu odnawialnych źródeł energii. Jest to dwudniowe wydarzenie, w którym biorą udział wystawcy z Polski i z zagranicy, aby zaprezentować innowacyjne rozwiązania dla branży. Targi są doskonałą okazją do spotkań ze specjalistami oraz do nawiązania kontaktów biznesowych, a także umożliwiają promocję i sprzedaż sprzętu z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz biomasy. Ponadto wśród naszych wystawców figurują firmy inwestycyjne, które są zainteresowane współpracą i rozwojem na polskim rynku OZE.

Kongres ESG

Data: 25.01.2023
Miejsce: Warszawa, ul. Krucza 50, Centralny Dom Technologii (dla prelegentów, przedstawicieli Partnerów II Kongresu ESG), online (dostęp dla wszystkich)

Kongres ESG

Kongres ESG to inicjatywa liderów zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG w Polsce. Jest to forum dialogu pomiędzy przedstawicielami administracji państwowej, biznesem (liderami ESG), organizacjami pozarządowymi, środowiskami naukowymi, eksperckimi i mediami na rzecz upowszechniania raportowania ESG i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.

Wątkiem przewodnim II Kongresu ESG będzie transformacja zrównoważonego rozwoju, którą wymusiła wojna za naszą wschodnią granicą. Wojna w Ukrainie stała się pewnego rodzaju sprawdzianem strategii ESG i deklaracji o społecznej odpowiedzialności firm. Konieczne jest przeprowadzenie w Unii Europejskiej procesu „przewartościowania wartości”, nowego spojrzenia na strategie ESG, oceny planów i składanych deklaracji.

Luty

Ekotyki – Targi Kosmetyków Naturalnych

  • Data: 11-13.02.2023 Miejsce: Online
  • Data: 11-12.03.2023 Miejsce: Kraków, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Stara Zajezdnia by DeSilva
  • Data: 01.04.2023 Miejsce: Katowice, ul. Oswobodzenia 1, Galerii Szyb Wilson
Ekotyki - Targi Kosmetyków Naturalnych

Peeling do ciała z prawdziwymi pestkami malin, pachnący tak obłędnie, że masz ochotę go zjeść. Soczysty tonik do twarzy z aromatycznych ziół. Maseczka, wyglądająca jak mus owocowy, krem o konsystencji jogurtu, który wreszcie przynosi Twojej cerze ukojenie i nie uczula. Na cyklicznie odbywających się targach można znaleźć najciekawsze dostępne na polskim rynku marki kosmetyczne, które opierają produkcję na ekologicznych, naturalnych lub wegańskich surowcach.

Marzec

Ekocuda to cykliczne targi, które odbywają się trzy razy w roku w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Na targach swoje produkty prezentują przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiają się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

XXV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX

Data: 08-09.03.2023
Miejsce: Kielce, ul. Zakładowa 1, Tereny Targowe TK

Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA

Targi Enex to jedno z niewielu wydarzeń w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branżę energetyczną. Są tu najważniejsi producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dealerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te, trudniące się energetyką tradycyjną. Dzięki współpracy z ekspertami – przedstawicielami świata nauki i przedsiębiorczości – Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii nie są tylko platformą nawiązywania relacji biznesowych, ale także wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów. Targi Enex to miejsce premier dla wielu produktów. Marki decydują się pokazać swoje nowości, prezentując je po raz pierwszy w Polsce właśnie na targach Enex. Dlaczego? Ponieważ wiedzą, że tu spotkają się z najlepszym odbiorem wśród branżowych zwiedzających. Dodatkowo organizatorzy dbają o to, aby goście Targów Kielce nie tylko zapoznali się z ofertami wystawców, ale także wzięli udział w dyskusjach, panelach i konferencjach.

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH

Data: 08-09.03.2023
Miejsce: Kielce, ul. Zakładowa 1, Tereny Targowe TK

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH

Od lat targi EKOTECH zrzeszają branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Co roku do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjeżdżają najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska oraz gospodarowaniem odpadami. Wydarzenie cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających – wśród nich znajdują się nie tylko branżowi przedsiębiorcy, ale także pracownicy administracji publicznej oraz przedstawiciele świata nauki.

Targi Jestem Slow

Data: 18-19.03.2024
Miejsce: Warszawa, al Księdza J. Poniatowskiego 1 , PGE Narodowy

Jestem Slow

Targi Jestem Slow powstały po połączeniu dwóch największych imprez targowych promujących ideę Slow w Polsce: Slow Fashion i Slow Weekendu. Ideą targów Jestem Slow jest promocja lokalnych projektantów i producentów, którzy tworzą zgodnie z trendem Slow. Targi zaplanowane są 4 razy do roku. Podczas każdego z wydarzeń swoje projekty prezentuje około od 200 do 400 marek z całej Polski.

Warsaw Home Green Days – Międzynarodowe Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa

Data: 23-25.03.2022
Miejsce: Nadarzyn, al. Katowicka 62, Ptak Warsaw Expo

Warsaw Home Green Days - Międzynarodowe Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa

Warsaw Home Green Days to Największe Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa. Podczas 3 dni odwiedzający mają możliwość poznania trendów i nowości rynkowych, zdobycia lub pogłębienia wiedzy oraz nawiązania relacji biznesowych. Niezwykła formuła Warsaw Home Green Days umożliwia odwiedzającym aktywne uczestnictwo w ramach wydarzeń targowych między innymi: Największy Kiermasz Ogrodniczy w Polsce, Bonsai Show, Pokazy Arborystyczne, Warsztaty Vectorworks Landmark.

Targi to platforma kreatywnych prezentacji oraz bodziec do przygotowania ciekawszej, szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami.

Kwiecień

PV GigaCon to konferencja poświęcona zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie spotkania online uczestnicy porozmawiają o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omówią także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie. Proponowana tematyka: bezpieczeństwo instalacji PV, sposoby zakupu energii z instalacji PV, uzgodnienia projektów PV, ochrona przeciwpożarowa.

WorldFood Poland + EcoFood – Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów

Data: 18-20.04.2023
Miejsce: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, Expo XXI

WorldFood Poland + EcoFood - Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów

Targi WorldFood Poland to najważniejsze targi w Polsce poświęcone sektorowi spożywczemu – od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Oferują możliwość spotkania polskiego sektora rolno-spożywczego z międzynarodowymi partnerami oraz nawiązania nowych relacji biznesowych na świecie. Największym atutem EcoFood Poland jest możliwość bezpośredniego kontaktu producentów, przetwórców i handlowców skoncentrowanych na konsumencie i zdrowym stylu życia, wspólnie oferujących innowacyjne i tradycyjne zarazem produkty.

Ekspozycje targowe, prezentacje i degustacje, rozmowy B2B, liczne prelekcje i pokazy, panele ekspertów i przedsiębiorców tworzą wielka giełdę ofert, otwierającą dostęp nie tylko do produktu, ale i do świadomości korzyści z jego zakupu i sprzedaży.

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR

Data: 20-21.04.2023
Miejsce: Warszawa, ul. Dobra 56/66, Biblioteka Uniwersytecka

TOGETAIR

Celem projektu TOGETAIR jest zbudowanie platformy porozumienia, wymiany idei i współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz wspierania ambitnych, racjonalnych ekonomicznie celów polskiej polityki klimatycznej. Inicjatywa łączy różne instytucje i środowiska w Polsce, w szczególności administrację rządową i samorządową, instytucje naukowe, biznes, sektor pozarządowy i media. TOGETAIR ma ambicję zostać istotnym elementem dialogu społecznego w perspektywie całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej.

Maj

Impact

Data: 10-11.05.2023
Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 10, Poznań Congress Center, online

Impact

Impact to miejsce wymiany poglądów oraz merytorycznych dyskusji toczonych na styku biznesu, polityki, nauki i nowoczesnych technologii. Szerokie grono ekspertów pozwala na wielopoziomową dyskusję i stwarza szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się kluczowe w budowie potencjału rozwojowego polskiej gospodarki. Scena Impact to również przestrzeń do prezentacji raportów i pomysłów oraz ich omawiania w gronie ekspertów, praktyków i przedstawicieli startupów.

Prelegenci dzielą się swoją wiedzą w ramach 16 obszarów tematycznych, w tym zagadnieniom związanym z ekologią i ochroną środowiska: Green Economy, Energy, Mobility, Urban Next.

GREENPOWER – Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

Data: 16-18.05.2023
Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Tereny Targowe Międzynarodowych Targów Poznańskich

GREENPOWER - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

Targi GREENPOWER gromadzą w jednym miejscu i czasie przedstawicieli wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii. To dobra okazja, by poznać rynkowe tendencje, wymienić praktyczne spostrzeżenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża. Ekspozycja targów obejmuje: produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw, elektromobilności oraz technologii energooszczędnych. Podczas GREENPOWER odbywa się szereg specjalistycznych seminariów, spotkań branżowych, prezentacji nowości czy też konsultacji i porad na stoiskach eksperckich.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG

Data: 24-25.05.2023
Miejsce: Katowice, plac Sławika i Antalla 1, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® to networkingowa platforma promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług z różnych branż i dziedzin. Impreza wspierana jest przez prestiżowe instytucje krajowe i zagraniczne. Celem targów jest międzynarodowa wymiana kontaktów biznesowych pomiędzy przedstawicielami świata nauki, przemysłu, biznesu, finansów, promocja oraz komercjalizacja wynalazków i innowacji, transfer technologii, uzyskanie przez wystawców prestiżowych referencji w postaci medali, nagród i wyróżnień.

EV Experience

Data: 26-27.05.2023
Miejsce: Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Generała Wiktora Thommée 1B, Tor Modlin

EV Experience

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych motoryzacją, transportem i nowymi technologiami. Cele przedsięwzięcia jest edukacja w zakresie ekologii, transportu zeroemisyjnego, użytkowania pojazdów zeroemisyjnych, oraz przedstawienie dostępnych na rynku samochodów elektrycznych wraz z możliwością ich
przetestowania. W jednym miejscu zgromadzone zostanie kilkaset pojazdów elektrycznych i zrealizowane ponad 2000 jazd testowych dla wszystkich, którzy chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności, zarówno dużej (samochody) jak też małej (rowery, hulajnogi, UTO itp.).

Czerwiec

Obecnie brak wydarzeń

Lipiec

Obecnie brak wydarzeń

Sierpień

BNP Paribas Green Film Festival

Data: 13-20.08.2023
Miejsce: Kraków, Bulwar Czerwińskiego koło Wawelu

BNP Paribas Green Film Festival

Jest to międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej, a zarazem święto kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Darmowe pokazy filmów konkursowych odbywają się w plenerze w miasteczku festiwalowym zlokalizowanym na Bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu. Dodatkowo w ramach Festiwalu odbywają się prelekcje, wystawy i warsztaty. Tradycyjnie w ramach festiwalu ma miejsce konkurs dla młodych twórców. Najlepsze filmy festiwalu wybiera jury, a także laureaci poprzedniej edycji Festiwalu.

ZIELEŃ TO ŻYCIE i FLOWER EXPO POLSKA Międzynarodowa Targi Zieleni

Data: 31.08-02.09.2023
Miejsce: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, EXPO WARSZAWA XXI

Zieleń to życie

Termin organizacji targów zieleni nie jest przypadkowy – początek września to znakomity moment na prezentację roślin w najlepszej jakości i szerokim asortymencie. Po zakończeniu intensywnego sezonu wiosennego jest to właściwy moment na zaplanowanie zakupów czy produkcji na następny okres. Międzynarodowe targi ZIELEŃ TO ŻYCIE FLOWER EXPO POLSKA prezentują rośliny ogrodowe, kwiaty cięte i doniczkowe wraz z sektorem techniki, produktów i usług dla ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Targi zainicjowane przez samych producentów roślin przez lata rozwinęła się w największą ich prezentację w Europie Środkowo-wschodniej. Biorą w nich udział polskie szkółki i firmy ogrodnicze, a także wystawcy z kilkunastu krajów Europy.

Wrzesień

KNM – Kongres Nowej Mobilności

Data: 26-29.09.2023
Miejsce: Łódź, ul. Targowa 1/3, EC1 Łódź – Miasto Kultury

KNM - Kongres Nowej Mobilności

Celem Kongresu Nowej Mobilności jest propagowanie realizacji najbardziej obiecujących, innowacyjnych koncepcji nowej mobilności, aby umożliwić przenoszenie ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie miejskim. Tematem przewodnim jest elektromobilność. Współistnienie publicznego transportu zbiorowego, systemów carsharingu, rowerów miejskich i pozostałych usług w obrębie komunikacji miejskiej, w oparciu o rozwiązania zeroemisyjne, to kwintesencja idei smart city, bazującej na nowoczesnych technologiach i równowadze systemów.

POLAGRA FOOD – Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych

Data: 27-29.09.2023
Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

POLAGRA FOOD - Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych

Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie – sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze – ciasta, ciastka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.

Październik

BIOEXPO Warsaw – Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych

Data: 05-07.10.2023
Miejsce: Nadarzyn, al. Katowicka 62, Ptak Warsaw Expo

BIOEXPO Warsaw - Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych

BIOEXPO Warsaw to wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dedykowane branży ekologicznej. Podczas targów, w jednym miejscu i czasie, spotkają się czołowi wytwórcy i dystrybutorzy, z kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych i hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze, nawiązywać i rozwijać kontakty handlowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.

POLECO Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

Data: 17-19.10.2023
Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

POLECO Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO to największe i najważniejsze wydarzenie konferencyjno-wystawiennicze dla branży ochrony klimatu, środowiska, gospodarki komunalnej i zrównoważonego rozwoju. Na targi zapraszane są samorządy i administracja publiczna, firmy działające w zakresie gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, przedsiębiorstwa i inwestorzy z branży OZE, budownictwa, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy doradcze, instalatorzy, projektanci, architekci, zakłady przemysłowe, rolnicy i leśnicy, uczelnie wyższe.

Listopad

EKOstyl – Targi zdrowej żywności, Stylu życia i EKOrodziny

Data: 17-19.11.2023
Miejsce: Bielsko-Biała, ul Karbowa 26, Hala Widowiskowo-Sportowa pod Dębowcem

EKOstyl - Targi zdrowej żywności, Stylu życia i EKOrodziny

Impreza targowa skierowana do branży eko, prezentuje najnowsze produkty, terapie i technologie wiodących producentów i zapewnia przegląd rozwiązań dla zapewnienia zdrowia, podniesienia jakości i komfortu życia. Organizator targów wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku systematycznie rozszerza zakres tematyczny targów, kreuje nowe, atrakcyjne wydarzenia towarzyszące, seminaria i warsztaty, a na spotkania i konferencje zapraszani są wybitni specjaliści, eksperci i autorytety w branży. Targi cieszą się wysoką frekwencją odwiedzających targi konsumentów, a także rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli branży eko – producentów, dystrybutorów, przedstawicieli sektora usług prozdrowotnych z Polski, Czech i Słowacji.

Gardenia – Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Data: 23-25.11.2023
Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Od lat Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA opierają się na tych samych fundamentach. Są nimi prezentacja światowych trendów oraz budzenie świadomości ogrodniczej. Formuła wydarzenia sprzyja nawiązywaniu relacji, wymianie wiedzy i doświadczeń oraz zdobywaniu biznesowego know-how. Przez lata Targi GARDENIA rozrosły się do skali wydarzenia międzynarodowego, którego renoma i prestiż znane są w całej Europie.

Grudzień

Obecnie brak wydarzeń

Wydarzenia które się odbyły lub bez określonych terminów

Zestawienie wydarzeń ekologicznych, które się odbyły, lub które nie mają jeszcze określonych terminów ponownego rozpoczęcia.

Green Energy Congres

Data:
Miejsce: Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Centrum Kongresowe ICE Kraków, online

Green Energy Congres

Green Energy Congress to ogólnopolskie, hybrydowe wydarzenie skoncentrowane na budowaniu świadomości ekologicznej w trzech obszarach: energetyce, przemyśle i społeczeństwie. W kongresie weźmie udział ponad 30 prelegentów i panelistów, którzy wystąpią na trzech scenach. Czwartą sceną będzie finał konkursu TOP ECO INNOVATION. Wydarzenie zostało objęte patronatem największych instytucji, izb i uczelni wyższych w Polsce.

Circular Week

Data:
Miejsce: on-line, różne kraje UE

Circular Week

Circular Week to międzynarodowa seria wydarzeń i inicjatyw poświęconych tematyce gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju, które odbywają się w całej Europie. Celem Circular Week jest promowanie idei gospodarki obiegu zamkniętego, wspieranie zrównoważonych modeli biznesowych i nawiązanie współpracy pomiędzy interesariuszami.

Mazovia Circular Congress

Data:
Miejsce: online

Mazovia Circular Congress

Mazovia Circular Congress to spotkanie liderów i czołowych ekspertów zajmujących się tematyką gospodarki cyrkularnej. Podczas konferencji można wysłuchać inspirujących prezentacji, wziąć udział w interaktywnych sesjach warsztatowych i poznać najciekawsze case studies z Polski i z Europy. Organizatorami wydarzenia są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju.

PLGBC Green Building Symposium

Data:
Miejsce: Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 18, Hotel Sound Garden, online

PLGBC Green Building Symposium

PLGBC Green Building Symposium to największe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i jest doskonałą platformą współpracy, wymiany innowacyjnych pomysłów i praktycznych rozwiązań. Corocznie przyciąga uczestników związanych z branżą budownictwa i nieruchomości z kraju i z zagranicy.

Carbon Footprint Summit

Data:
Miejsce: Kraków, al. Marszałka Ferdynanda Focha 40, Hala Cracovia

Carbon Footprint Summit

Carbon Footprint Summit to szczyt klimatyczny w sercu Krakowa! W ciągu dwóch dni wydarzenie gromadzi wielu ekspertów, aktywistów, wynalazców i przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i inspirują uczestników do działania na rzecz klimatu.

Organizatorem wydarzenia jest krakowska Fundacja Carbon Footprint. Celem szczytu jest poprowadzenie interdyscyplinarnego dialogu klimatycznego pomiędzy przedstawicielami nauki #FACTS, zrównoważonego biznesu #TECH i aktywizmu społecznego #IDEA, aby wspólnie wypracować nowe rozwiązania, nawiązać wartościowe kontakty i zaktywizować społeczeństwo oraz instytucje do podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo działań.

Wydarzeniu towarzyszy Gala PLGBC Green Building Awards, czyli wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz i produktów w Polsce. Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa.

Konferencja PRECOP 27

Data:
Miejsce: Katowice, plac Sławika i Antalla 1, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Precop27

Dwudniowa konferencja PRECOP 27 poprzedzi i przygotuje do Szczytu Klimatycznego w Egipcie (UN Climate Change Conference 2022 – COP27), tj. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – największego światowego forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

EKOFLOTA – Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej

Data:
Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 6

EKOFLOTA - Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej

Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej EkoFlota: Motoryzacja Przyszłości to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi modelami ekologicznych samochodów, usług związanych z rynkiem pojazdów ekologicznych, zarządzaniem flotą oraz szeroko rozumianą branżą e-mobility. To również biznesowe wydarzenie dające możliwość wymiany opinii oraz nawiązania kontaktów handlowych z menadżerami flot, przedstawicielami sektora MŚP.

NATURA FOOD i beECO to imprezy o ugruntowanej pozycji. Każdy odwiedzający Targi, który związany jest zawodowo z branżą biożywności i produktami ekologicznymi lub też odwiedza wydarzenie jako miłośnik i propagator zdrowego stylu życia, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Targi NATURA FOOD i beECO dają niepowtarzalną okazję do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z szeroką ofertą produktów wysokiej jakości wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych producentów i przetwórców. Program targów obfituje co roku w wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących.

Targi NATURA Zdrowie i Uroda

Data:
Miejsce: Katowice, plac Sławika i Antalla 1, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Targi NATURA Zdrowie i Uroda

Targi NATURA zdrowie i uroda mają na celu pokazanie i promowanie wszelkich przejawów dbania o zdrowie własne i kondycję naszej planety, przy użyciu naturalnych metod, znanych od wieków lecz często już zapomnianych. Znajdzie się więc na targach miejsce dla wszystkich, którzy w szeroko pojętym znaczeniu holistycznie podchodzą do dbania o zdrowie własne jak i innych oraz dążą do przywrócenia równowagi ekologicznej i energetycznej na naszej Ziemi.

Targi Zero Waste

Data:
Miejsce: Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Centrum Nauki Kopernik (centrum Konferencyjne)

Targi Zero Waste

Celem Targów Zero Waste jest edukacja, promocja oraz upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. Targi Zero Waste to całodniowe panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży. Wystawcy, którzy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem. To także całodniowe warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elektroodpadów. To doskonała okazja do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zredukować wytwarzanie odpadów od zaraz.

Podczas Europejskiego Kongresu Elektromobilności eksperci wypowiedzą się na temat szans, wyzwań i barier rozwoju rynku elektromobilności w Polsce, Europie i na świecie. Odpowiedzą na pytania: Jaka będzie rola Polski? Na czym powinniśmy się skoncentrować? Jak uzyskać trwałą przewagę konkurencyjną? Czy stać nas na więcej? Rynek pracy – rewolucja czy ewolucja?

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Odbywa się co dwa lata i gości ponad 20 000 uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia dziesiąta edycja miała miejsce w 2020 w Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprzednie dwa spotkania odbyły się w Kuala Lumpur w Malezji i Quito w Ekwadorze.

KlastER – Forum Energetyki Rozproszonej

Data:
Miejsce: Kraków, AGH, Akademickim Centrum Kultury Klub Studio na terenie kampusu AGH w Krakowie

KlastER - Forum Energetyki Rozproszonej

Wiodącym tematem wydarzenia jest poszukiwanie sposobów zapewnienia jak najszerszym kręgom społeczeństwa możliwości partycypacji w nabierającej tempa transformacji energetycznej. W ramach forum przewidziana jest dyskusja nad rolą miast i regionów w transformacji energetycznej, a zwłaszcza ich inicjatywami służącymi włączaniu mieszkańców w rozwój lokalnej energetyki, likwidacji ubóstwa energetycznego oraz poprawie stanu środowiska. Podczas kolejnych sesji analizowane są aspekty techniczne i rynkowe rozwijania takich inicjatyw, w tym działalności prosumenckiej oraz klastrów energii.

Ogólnopolskie Sympozjum Energia

Data:
Miejsce: online

Ogólnopolskie Sympozjum Energia

21 maja 2021 roku odbyła się online V Ogólnopolskie Sympozjum Energia „Energetyka na skalę XXI wieku – współczesne rozwiązania i przyszłość branży energetycznej”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 35 osób reprezentujących różne jednostki naukowe z Polski. Podczas Konferencji wystąpili studenci, doktoranci i pracownicy naukowi, którzy przedstawili wyniki własnych badań dotyczące energetyki. Celem wydarzenia była rzetelna naukowa dyskusja oraz wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami reprezentującymi różne ośrodki badawcze.

Bio Green Future – Międzynarodowe Targi Ekologicznego i Zrównoważonego Stylu Życia

Data:
Miejsce: Kraków, ul. Galicyjska 9, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

Bio Green Future

Targi Bio Green Future to unikatowy projekt na skalę europejską, który podąża za europejską strategią zielonego ładu i będzie wspierał jej założenia poprzez edukację konsumentów w każdym wieku. Projekt ten powstał w trosce o środowisko i zdrowie wszystkich mieszkańców ziemi, by uświadamiać społeczeństwo, że eco to nie tylko moda, a konieczność i nasza przyszłość. Poprzez to wydarzenie organizatorzy pragną propagować zdrowy styl życia oraz innowacyjne i jednocześnie ekologiczne modele prowadzenia biznesu stosujące zasadę zrównoważonego rozwoju.

Idea projektu narodziła się, aby stworzyć wyjątkową i jedyną szansę na uwypuklenie związku między ZDROWYM ODŻYWIANIEM i ZDROWYM TRYBEM ŻYCIA a ZDROWĄ PLANETĄ.

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, w wybranym mieście w Polsce, we współpracy z danym samorządem. Podczas wydarzenia omówione są zagadnienia potencjału i rozwoju miast w kontekście zrównoważonego budownictwa – poprawy jakości środowiska i jakości życia w aglomeracjach miejskich.

Tematyka wydarzenia zainteresuje inwestorów, deweloperów, architektów i projektantów, urbanistów, zarządców, najemców, przedstawicieli samorządów, organizacji branżowych i innych instytucji, uczelni wyższych, osoby odpowiedzialne za zrównoważony rozwój, aktywistów miejskich, którym zależy na zrównoważonej przyszłości i funkcjonowaniu miast.

BIOEKO Natura

Data:
Miejsce: Katowice, ul. Oswobodzenia 1, Galeria Szyb Wilson

BIOEKO Natura

Celem targów Bio Eko Natura jest wsparcie rodzimego biznesu oraz propagowanie proekologicznego i zdrowego stylu życia. Na targach znaleźć będzie można czołowych producentów i dystrybutorów produktów naturalnych z całej Polski. Wydarzenie ma szeroki zakres towarowy: od zdrowej żywności, przez kosmetyki, tekstylia, biżuterię, zabawki i akcesoria, aż po organiczne środki do produkcji rolnej.

Zrównoważony rozwój w branży odzieżowej, potrzeba edukacji i wzrostu świadomości klimatycznej oraz odpowiedzialny biznes – to wyzwania, o których dyskutowali uczestnicy Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability. To kolejna edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej branży modowej i zrównoważonemu rozwojowi, której organizatorem jest Vogue Polska, a partnerem merytorycznym BCG.

Climathon Polska

Data:
Miejsce: Katowice, ul. Konduktorska 33, GPP Business Park, online

Climathon Polska

„Energia w mieście” to temat edycji Climathonu z 2021 roku, 24-godzinnego Metropolitalnego wyścigu pomysłów jak oszczędzać energię i ciepło w trosce o klimat, który EIT Climate-KIC współorganizuje z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Wydarzenie odbyło się w formule hybrydowej i w dwóch grupach wiekowych. 28 października Climathon odbył się stacjonarnie w GPP Business Park i był skierowany do młodzieży szkół średnich. Natomiast równolegle, 28 i 29 października odbył się event dla dorosłych w formule online.

Earth Festival Uniejów

Data:
Miejsce: Uzdrowisko Termalne Uniejów

Earth Festival Uniejów

Podczas dwudniowego festiwalu w Uniejowie można poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może zadbać o naszą planetę. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapewniają atrakcje dla całych rodzin. Można wziąć udział w warsztatach zero waste, stworzyć własny las w słoiku, dowiedzieć się, jak będzie wyglądała przyszłość transportu, namalować eko-mural i podszkolić się z segregacji śmieci.

Eco Festival

Data:
Miejsce: Rynek Katowice

Eco Festival

Eco Festival odbędzie się na terenie Rynku w Katowicach, gdzie zostaną zaprezentowane stoiska z produktami najwyższej jakości. Goście będą mieli możliwość poznać, zasmakować oraz zakupić na miejscu zdrowe i ekologiczne produkty a także skorzystać z doradztwa specjalistów w branży odnawialnych źródeł energii, eko kosmetyków czy specjalistów od żywienia.

ECO LIFE – Targi Żywności Ekologicznej i Zdrowego Stylu Życia

Data:
Miejsce: Wrocław, ul. Piłsudskiego 74, Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

ECO LIFE - Targi Żywności Ekologicznej i Zdrowego Stylu Życia

ECO LIFE jest nowym wydarzeniem na dolnym śląsku dedykowanym branży ekologicznej. Hala IASE, przy kompleksie Hali Stulecia na kilka chwil stanie się miejscem, gdzie spotkają się producenci zdrowej żywności, prekursorzy ekologicznych rozwiązań, właściciele sklepów i hurtowni oraz osoby zainteresowane równowagą ekologiczną!

EcoSilesia – Targi zdrowej żywności i ekologicznego stylu życia

Data:
Miejsce: Katowice, ul. Oswobodzenia 1, Galerii Szyb Wilson

EcoSilesia - Targi zdrowej żywności i ekologicznego stylu życia

Targi EcoSilesia to wydarzenie skierowane do sektora zdrowej żywności, sektora produktów i usług prozdrowotnych, a także przegląd usług i rozwiązań dla poprawy jakości środowiska naturalnego. Podczas targów prezentowana będzie szeroka oferta wiodących producentów żywności organicznej, ekologicznych ubrań, produktów zero waste i akcesoriów wyposażenia wnętrz, a także ekokosmetyki, terapie i technologie wiodących producentów dla zapewnienia zdrowia, podniesienia jakości i komfortu życia.

EKO! – Targi Rzeczy Ładnych

Data:
Miejsce: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, Expo XXI

EKO! - Targi Rzeczy Ładnych

Na Targach Rzeczy Ładnych – EKO! można znaleźć ogromny wybór ekologicznych kosmetyków, świec, woskowijek i akcesoriów do przechowywania żywności. Dodatkowo marki, które podchodzą eko do produkcji ubrań i akcesoriów modowych, producentów ekologicznych naczyń, innowacji technologicznych i publikacji. Zaproszeni goście będą opowiadać o zero waste, jak lepiej zrozumieć eko-wyzwania, co robić na co dzień, żeby nasza planeta miała się lepiej i jak może pomóc w tym design i zmiana codziennych zachowań.

EKOGALA – Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości

Data:
Miejsce: Jasionka 953, G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego

EKOGALA - Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości

Prowadzone w województwie podkarpackim od szeregu lat działania ukierunkowane na rozwój rolnictwa ekologicznego sprawiły, że podkarpackie Targi należą do największych tego typu imprez w Polsce i Europie Wschodniej. Podczas wydarzenia można zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej posiadających certyfikat zgodności gwarantujący ekologiczne pochodzenie wystawianych produktów. EKOGALI towarzyszą dodatkowe przedsięwzięcia: szkolenia i seminaria, prezentacje i degustacje oraz konkursy.

ENVICON Environment – Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska

Data: 18-19.10.2023
Miejsce: Poznań, plac Andersa 1, Hotel Novotel Poznań Centrum

ENVICON Environment - Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska

Międzynarodowy Kongres ENVICON Environment od kilku lat każdego roku gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych działających w tym obszarze czy organizacje branżowe. Silnie reprezentowani są także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. W trakcie trwania kongresu odbywają się liczne sesje, panele dyskusyjne i wystąpienia.

Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Data:
Miejsce: : Kraków, ul. Krzywa 8/2, The Beauty Space Cracow

Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Czy wymarzona, biała kreacja ślubna musi kosztować krocie i być kupiona w salonie? Otóż nie! Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce promujące ideę zero waste i zrównoważonego środowiska, które pozwala znaleźć nową właścicielkę dla niemal nienoszonej sukni.

Forum Ekologiczne Branży Chemicznej

Data:
Miejsce: Wrocław, ul. Hubska 54, Wrocław

Forum Ekologiczne Branży Chemicznej

Wydarzenie niezmiennie organizowane jest przez Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” i Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Forum to doskonała okazja do wymiany praktyk, doświadczeń i wiedzy między Realizatorami Programu, ale też innymi przedsiębiorstwami i ekspertami z całej branży chemicznej i około chemicznej. Głównymi tematami forum są: zrównoważone korzystanie ze środowiska, inwestycje ekologiczne, oraz gospodarka o obiegu zamkniętym.

Forum Green Smart City

Data: 20-21.04.2023
Miejsce: Kraków, al. 29 Listopada 46, Centrum Kongresowym UR

Forum Green Smart City

Celem Forum Green Smart City jest wymiana informacji pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Małopolski, wszystkimi zainteresowanymi tematami Smart City oraz inteligentnych technologii dla miast i wiosek (Smart Villages).

Forum Zrównoważonych Opakowań

Data:
Miejsce: Warszawa, al. Jerozolimskich 148, Centrum Smak Kariery Carrefour w Centrum Handlowym Atrium Reduta

Forum Zrównoważonych Opakowań

Forum organizowane przez Centrum Zrównoważonych Opakowań to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Podczas Forum analizowane będzie miejsce opakowań w gospodarce obiegu zamkniętego i strategii zrównoważonego rozwoju biznesu. Dyskutowany będzie odpowiedzialny system zarządzania odpadami opakowaniowymi. Zaprezentowane zostaną praktyczne rozwiązania w zakresie eko-opakowań stosowane na różnych etapach łańcucha wartości. Celem Forum jest budowanie wiedzy w zakresie zrównoważonych opakowań, a także wymiana doświadczeń i najlepszych dobrych praktyk firm w tym obszarze, z Polski i zagranicy.

Global e-Mobility Forum

Data:
Miejsce: online

Global e-Mobility Forum

Global e-Mobility Forum jest kontynuacją inicjatywy Driving Change Together, która powstała podczas COP24 i rozwinęła się od 2019 roku w coroczne wydarzenie. Jej pierwsza edycja odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie, druga – online. Forum to międzynarodowe wydarzenie na wysokim poziomie, w którym biorą udział przedstawiciele międzynarodowych organizacji, rządów i firm – influencerzy globalnego rynku e-mobility.

Forum łączy formułę okrągłego stołu, warsztatów i posiedzeń grup roboczych w dużej części poświęconych praktykom, które skutecznie sprzyjały rozwojowi elektromobilności na różnych rynkach świata. Przedmiotem dyskusji są: najskuteczniejsze strategie rozwoju e-mobilności, lepszy dostęp do środków finansowych i możliwości generowania nowych zasobów oraz komunikacja z obywatelami dotycząca korzyści i wyzwań związanych z nadchodzącą rewolucją w transporcie. W ramach Forum zorganizowana jest także strefa ekspozycyjna, prezentująca najnowsze rozwiązania w zakresie elektromobilności.

Gluten Free EXPO – Targi Żywności Bezglutenowej

Data:
Miejsce: Kraków, ul. Galicyjska 9, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

Gluten Free EXPO - Targi Żywności Bezglutenowej

Jakie kroki podjąć, gdy zdiagnozują u nas celiakię? Które produkty wybrać? Jak poradzić sobie z codzienną dietą? Na te oraz wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi podczas Gluten Free EXPO. Przez cały czas trwania imprezy w specjalnej Strefie Porad Dietetycznych i Medycznych można skonsultować się ze specjalistami: lekarzami i dietetykami. W Punkcie Pobrań przeprowadzić badania, m.in.: tarczycy, składu ciała, poziomu cukru, cholesterolu.

GO GREEN

Data:
Miejsce: Katowice, plac Sławika i Antalla 1, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

GO GREEN

GoGreen to wydarzenie w całości poświęcone prezentowaniu i promowaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii w budownictwie. Pokazuje i podpowiada jak tworzyć budynki funkcjonujące w oparciu o OZE. Technologie, które pomagają zwiększyć efektywność energetyczną, nowoczesne systemy grzewcze, pompy ciepła, termomodernizacja, inteligentne systemy zarządzania budynkiem, energetyka prosumencka, energooszczędny sprzęt i oświetlenie, walka ze smogiem – o tym będą rozmawiać eksperci, szefowie firm budowlanych i inwestorzy, architekci, władze centralne i samorządowe oraz producenci i dystrybutorzy nowatorskich rozwiązań dla budownictwa przyszłości.

Kielce Slow Life – Festiwal zdrowego stylu życia SLOW LIFE

Data:
Miejsce: Kielce, Targi Kielce

Kielce Slow Life - Festiwal zdrowego stylu życia SLOW LIFE

Festiwal zdrowego stylu życia SLOW LIFE łączy w sobie cztery imprezy branżowe: Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL ACTIVE LIFE – odpoczynek na łonie natury, swojskie przysmaki, formy aktywnego spędzania czasu, pomysły na weekendy w Polsce, Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYLE – produkty eko, jedzenie, kosmetyki, środki czystości, Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO – nietuzinkowe produkty polskiego rzemiosła oraz Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY. Podczas wydarzenia Kielce zamieniają się w stolicę zdrowego stylu życia. Nie brakuje między innymi spektakularnych pokazów kulinarnych, degustacji regionalnych potraw, warsztatów rękodzielniczych, eco-sprzątania, a także pokazów piękna.

Konferencja Naukowa EkoBioTex

Data:
Miejsce: online

Konferencja Naukowa EkoBioTex

EkoBioTex to bezpłatny webinar, który obejmuje zagadnienia z zakresu: inżynierii środowiska, ekologicznych procesów technologicznych / zielony przemysł, monitoringu środowiska, nowych materiałów w ochronie zdrowia, wybranych aspektów z problematyki GOZ – Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Wydarzenie odbywa się w formule online na platformie ClickMeeting i będzie dostępne dla zarejestrowanych uczestników.

Eco-Miasto to ogólnopolski projekt organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik Teraz Środowisko, którego ważną częścią jest konkurs dla polskich miast. Tradycją projektu Eco-Miasto jest konferencja wieńcząca konkurs, stanowiąca platformę wymiany doświadczeń między przedstawicielami polskich i zagranicznych samorządowców, ekspertów organizacji działających w dziedzinie ochrony środowiska oraz specjalistów ds. innowacyjnych technologii.

Natural Beauty – Targi kosmetyków naturalnych

Data:
Miejsce: Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3, Zajezdnia Dąbie

Natural Beauty - Targi kosmetyków naturalnych

Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty wydobywają z przyrody to, co przyciąga do niej coraz więcej Polek i Polaków. Kosmetyki naturalne cieszą się bowiem stale rosnącym zainteresowaniem. Po kosmetyki bazujące na składnikach naturalnych sięgają konsumenci świadomi, ale i z wielką chęcią poszerzający swoją wiedzę. Targi Natural Beauty dedykowane są właśnie takim osobom. W targach uczestniczą twórcy oraz właściciele marek kosmetycznych, którzy zjawią się nie tylko ze swoim doświadczeniem i konkretną wiedzą.

OSBN – Festiwal Naturalnego Budowania

Data:
Miejsce: Łódź, ul. Matejki 22/26, Wydział Zarządzania Uniwersytet Łódzki

OSBN - Festiwal Naturalnego Budowania

Festiwal Naturalnego Budowania to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce! Przyciąga ono w jedno miejsce setki profesjonalistów i sympatyków naturalnego budownictwa. Głównym celem organizowanego wydarzenia jest popularyzacja naturalnych materiałów i technik budowania, a w dłuższej perspektywie zmiana kierunku rozwoju współczesnej architektury na bardziej zrównoważoną, przyjazną ludziom i środowisku. Festiwal jest wyjątkową okazją do zdobycia wiedzy i nawiązania kontaktów w tej dynamicznie rozwijającej się branży. W jednym miejscu spotkasz tu architektów, budowniczych, producentów, naukowców oraz pasjonatów, którzy od lat zgłębiają tajniki i możliwości budownictwa nowoczesnego świata.

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa OZE – Energia przyszłości odbyła się 17 września 2021 roku w formie online. Celem Wydarzenia było stworzenie forum dla wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.

Podczas Konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych Gości Honorowych oraz zaprezentować wyniki swoich prac badawczych i przeglądowych. Dzięki różnorodnej problematyce prowadzonych badań, szerokim zainteresowaniom oraz rozległej wiedzy uczestników była możliwa merytoryczna dyskusja na temat Odnawialnych Źródeł Energii.

RE-Energy – Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

Data:
Miejsce: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, EXPO XXI

RE-Energy - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

Targi Energii Odnawialnej RE-Energy to unikatowe wydarzenie targowe dedykowane szeroko pojętej energii odnawialnej (OZE), podczas którego przedstawione są najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. RE-energy to nie tylko możliwość pokazania jak w prosty sposób zadbać o środowisko, ekologicznie dostarczyć i generować energię, ale jest to również możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy o energetyce i ekologii poprzez konferencje tematyczne czy poszerzanie sieci kontaktów w strefie networkingu biznesowego. Targi Re-Energy to miejsce spotkania branży OZE z Polski i nie tylko.

Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYL

Data:
Miejsce: Kielce, ul. Zakładowa 1, Targi Kielce

ECO-STYLE - Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYL

Podczas Salonu Produktów Ekologicznych ECO-STYL konsumenci mają niepowtarzalną okazję, by poznać szeroką gamę produktów wysokiej ekologicznej jakości, ale przede wszystkim spotykać ich wytwórców. Na stoiskach ze zdrową żywnością prezentowane są unikalne, często „babcine” procesy wytwarzania produktów. Prawdziwym hitem jest pieczenie chleba na stoisku Stowarzyszenia Polska Ekologia. Zakres branżowy Salonu Eco-Style obejmuje również eko-specyfiki do codziennego utrzymania czystości w domu, produkty do eko-prania. Wśród gamy eko-artykułów można znaleźć kosmetyki produkowane z naturalnych składników, parafarmaceutyki czy nawet suplementy diety pochodzenia naturalnego. Zwiedzający mogą kupić odzież, zabawki z ekologicznych materiałów jak len, wełna, bawełna.

Targi Na Zdrowie – Najzdrowsze Targi w Krakowie

Data:
Miejsce: Kraków, al. Jana Pawła II, Hala Czyżyny

Targi Na Zdrowie - Najzdrowsze Targi w Krakowie

Na rynku pojawia się wiele produkty, do których dorabiana jest odpowiednia otoczka marketingowa, tak aby kojarzyły się ze zdrowiem i naturą, jednakże z jednym i z drugim mają niewiele wspólnego. Z chęci pomocy innym ludziom powstał pomysł Targów na zdrowie. Jednego z największych tego typu wydarzeń na terenie Krakowa. Firmy z całej Polski zapewniają różnorodność produktów i usług, które w sposób naturalny i ekologiczny pomagają zadbać o zdrowie w wielu sferach. Odwiedzający mają możliwość przetestować i zakupić kosmetyki naturalne, środki czystości, rośliny, odzież, produkty użytku domowego, certyfikowaną żywność ekologiczną oraz inne wyroby produkowane w duchu eko i fair trade. Eksperci zaś doradzą jak odpowiednie się odżywiać oraz pomogą dobrać indywidualny program ćwiczeń. Uzupełnieniem wiedzy prozdrowotnej są ciekawe prelekcje i pokazy.

Warszawski Festiwal Filmów Animowanych – Green on screen

Data:
Miejsce: Warszawa, pokazy na żywo, online

Warszawski Festiwal Filmów Animowanych - Green on screen

Hasłem Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych było GREEN ON SCREEN. Z tej okazji organizatorzy festiwalu zorganizowali dzień paneli, prezentacji i rozmów na temat zrównoważonego rozwoju, zmian klimatycznych, eko produkcji, zaangażowaniu animatorów w filmy o tematyce ekologicznej.

Wielka Lekcja Ekologii – Kraków dla klimatu

Data:
Miejsce: Kraków, ul. Stanisława Lema 7, Tauron Arena Kraków

Wielka Lekcja Ekologii – Kraków dla klimatu

Jakie znaczenie dla klimatu mają nasze codzienne wybory? Jaką dietę i styl życia warto wybrać, aby przeciwdziałać zmianom klimatu? Czym jest ślad węglowy i jak obliczyć swój własny? Jakie korzyści daje zastosowanie instalacji OZE (odnawialnych źródeł energii) w budownictwie mieszkaniowym? Czy ogród deszczowy może zrobić każdy? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Weź udział w 4. Wielkiej Lekcji Ekologii! Wstęp wolny!

Zero Waste – Krakowski Festiwal Zero Waste

Data:
Miejsce: Kraków, al. Słowackiego 22, Radio Kraków

Zero Waste - Krakowski Festiwal Zero Waste

Jak być Zero Waste? Do czego prowadzi nadmierna produkcja? Czy CO2 zmienia klimat i jaki mamy na to wpływ? Dlaczego właściwie plastik jest zły? Jak nie marnować jedzenia i nosić się bardziej eko? Krakowski festiwal powstał po to, żeby opowiedzieć każdemu z nas o tym jak żyć bez odpadów. Dzień festiwalowy wypełniają wykłady ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty. Na targach można kupić bezodpadowe niezbędniki.

Zielone Dni nad Drawą

Data:
Miejsce: Rezydencja nad jeziorem – Pestkownica, Pestkownica, 64-761 krzyż

Zielone Dni nad Drawą

Fundacja Strefa Zieleni koordynuje organizację Zielonego letniego uniwersytetu, który wciąż pozostaje najważniejszym dorocznym spotkaniem Zielonych polityków i polityczek, aktywistów i aktywistek – polskich ale też z udziałem Zielonej rodziny europejskiej, a także zaprzyjaźnionych organizacji i koalicji, naukowców i naukowczyń, aktywistów i aktywistek.

źródło: materiały prasowe

Wiedza ekologiczna – dodatkowe informacje:
aforyzmy ekologiczne, biblioteka ekologa, biblioteka młodego ekologa, ekoprognoza, encyklopedia ekologiczna, hasła ekologiczne, hasztagi (hashtagi) ekologiczne, kalendarium wydarzeń ekologicznych, kalendarz ekologiczny, klęski i katastrofy ekologiczne, największe katastrofy ekologiczne na świecie, międzynarodowe organizacje ekologiczne, podcasty ekologiczne, poradniki ekologiczne, (nie) tęgie głowy czy też (nie) najtęższe umysły, znaki i oznaczenia ekologiczne

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Zapisz się na Newsletter i otrzymuj email z ekowiadomościami. Dodatkowo dostaniesz dostęp do specjalnego działu na stronie portalu, gdzie pojawiają się darmowe materiały do pobrania i wykorzystania. Poradniki i przewodniki, praktyczne zestawienia, podsumowania, wzory, karty prac, checklisty i ściągi. Wszystko czego potrzebujesz do skutecznej i zielonej rewolucji w twoim życiu. Zapisz się do Newslettera i zacznij zmieniać świat na lepsze.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Scroll to Top