Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Co? Gdzie? Kiedy? czyli wszystkie ekologiczne wydarzenia zebrane w jednym miejscu, w poniższym kalendarium!

Zestawienie polskich wydarzeń ekologicznych

Zobacz kalendarium wydarzeń ekologicznych i już teraz zapisz się na wybrane targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia.

Uwaga! Jeżeli nie ma tu Twojego wydarzenia zapraszam do kontaktu: wlaczoszczedzanie@gmail.com.

Liczba: 59 wydarzeń
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021

Wydarzenia cykliczne

EKO SFERA MATECZNY - Targi ekożywności w Krakowie

EKO SFERA MATECZNYTargi ekożywności w Krakowie
data: co sobotę od 7 do 14
miejsce: Kraków, ul. Łagiewnicka 48

Targi Ekosfera Mateczny to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Producenci, rolnicy i firmy z branży EKO zamknięci pod jednym dachem czekają na świadomych Klientów co sobotę od 7 do 14. Na targach można znaleźć certyfikowane, ekologiczne produkty, z całej Polski. Pojawiają się wystawcy, którzy oferują między innymi tradycyjnie wędzone wędliny, sery i nabiał domowej roboty, warzywa i owoce wolne od chemii i pestycydów, miody z małopolskich pasiek, chleby na naturalnych zakwasach i wiele, wiele innych.

Styczeń

Obecnie brak wydarzeń

Luty

Obecnie brak wydarzeń

Marzec

EKOstyl -Targi Zdrowej żywności, Stylu życia i Ekorodziny

EKOstylTargi zdrowej żywności, Stylu życia i EKOrodziny
data: 27-28.03.2021
data: 19-21.11.2021
miejsce: Bielsko-Biała, ul Karbowa 26, Hala Widowiskowo-Sportowa pod Dębowcem

Impreza targowa skierowana do branży eko, prezentuje najnowsze produkty, terapie i technologie wiodących producentów i zapewnia przegląd rozwiązań dla zapewnienia zdrowia, podniesienia jakości i komfortu życia. Organizator targów wychodząc naprzeciw zapotrzebowania rynku systematycznie rozszerza zakres tematyczny targów, kreuje nowe, atrakcyjne wydarzenia towarzyszące, seminaria i warsztaty, a na spotkania i konferencje zapraszani są wybitni specjaliści, eksperci i autorytety w branży. Targi cieszą się wysoką frekwencją odwiedzających targi konsumentów, a także rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli branży eko – producentów, dystrybutorów, przedstawicieli sektora usług prozdrowotnych z Polski, Czech i Słowacji.

PV GigaCon

PV GigaCon
data: 31.03.2021
miejsce: online

PV GigaCon to konferencja poświęcona zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie spotkania online uczestnicy porozmawiają o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omówią także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie. Proponowana tematyka: bezpieczeństwo instalacji PV, sposoby zakupu energii z instalacji fotowaltowniczych, uzgodnieniamia projektów PV, ochrona przeciwpożarowa.

Kwiecień

ECO-STYLE - Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYL

ECO-STYLESalon Produktów Ekologicznych ECO-STYL
data: 10-11.04.2021
miejsce: Kielce, ul. Zakładowa 1, Targi Kielce

Podczas Salonu Produktów Ekologicznych ECO-STYL konsumenci mają niepowtarzalną okazję, by poznać szeroką gamę produktów wysokiej ekologicznej jakości, ale przede wszystkim spotykać ich wytwórców. Na stoiskach ze zdrową żywnością prezentowane są unikalne, często „babcine” procesy wytwarzania produktów. Prawdziwym hitem jest pieczenie chleba na stoisku Stowarzyszenia Polska Ekologia. Zakres branżowy Salonu Eco-Style obejmuje również eko-specyfiki do codziennego utrzymania czystości w domu, produkty do eko-prania. Wśród gamy eko-artykułów można znaleźć kosmetyki produkowane z naturalnych składników, parafarmaceutyki czy nawet suplementy diety pochodzenia naturalnego. Zwiedzający mogą kupić odzież, zabawki z ekologicznych materiałów jak len, wełna, bawełna.

EKOCUDA - Targi Kosmetyków Naturalnych

EKOCUDATargi Kosmetyków Naturalnych
Wiosenna edycja Ekocudów:
data:miejsce: Poznań, ul. Zwierzyniecka 3, Concordia Design
data:miejsce: Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Stadion Energa
data: 17-18.04.2021 miejsce: Warszawa, Plac Konesera 2, Centrum Praskie Koneser

Jesienna edycja Ekocudów:
data: -.2020 miejsce: Gdańsk, Stadion Energa
data: -.2020 miejsce: Warszawa, Centrum Praskie Koneser
data: -.2020 miejsce: Poznań, Concordia Design

Ekocuda to cykliczne targi, które odbywają się dwa razy w roku w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Na targach swoje produkty prezentują przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiają się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

EcoSilesia - Targi zdrowej żywności i ekologicznego stylu życia

EcoSilesia Targi zdrowej żywności i ekologicznego stylu życia
data: 17-18.04.2021
miejsce: Katowice, ul. Oswobodzenia 1, Galerii Szyb Wilson

Targi EcoSilesia 2020 to wydarzenieskierowane do sektora zdrowej żywności, sektora produktów i usług prozdrowotnych, a także przegląd usług i rozwiązań dla poprawy jakości środowiska naturalnego. Podczas targów prezentowana będzie szeroka oferta wiodących producentów żywności organicznej, ekologicznych ubrań, produktów zero waste i akcesoriów wyposażenia wnętrz, a także ekokosmetyki, terapie i technologie wiodących producentów dla zapewnienia zdrowia, podniesienia jakości i komfortu życia.

WorldFood Poland + EcoFood - Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów

WorldFood Poland + EcoFood – Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów
data:
20-22.04.2021
miejsce: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, Expo XXI

EcoFood to odpowiedź na trendy i oczekiwania odwiedzających największe targi branży spożywczej w Polsce WorldFood Poland. Największym atutem EcoFood Poland jest możliwość bezpośredniego kontaktu producentów, przetwórców i handlowców skoncentrowanych na konsumencie i zdrowym stylu życia, wspólnie oferujących innowacyjne i tradycyjne zarazem produkty. Ekspozycje targowe, prezentacje i degustacje, rozmowy B2B, liczne prelekcje i pokazy, panele ekspertów i przedsiębiorców tworzą wielka giełdę ofert, otwierającą dostęp nie tylko do produktu, ale i do świadomości korzyści z jego zakupu i sprzedaży.

PLGBC - Dzień Ziemi z zielonym budownictwem

PLGBCDzień Ziemi z zielonym budownictwem
data: 22.04.2021
miejsce: online

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, w wybranym mieście w Polsce, we współpracy z danym samorządem. Podczas wydarzenia omówione są zagadnienia potencjału i rozwoju miast w kontekście zrównoważonego budownictwa – poprawy jakości środowiska i jakości życia w aglomeracjach miejskich. Tematyka wydarzenia zainteresuje inwestorów, deweloperów, architektów i projektantów, urbanistów, zarządców, najemców, przedstawicieli samorządów, organizacji branżowych i innych instytucji, uczelni wyższych, osoby odpowiedzialne za zrównoważony rozwój, aktywistów miejskich, którym zależy na zrównoważonej przyszłości i funkcjonowaniu miast.

Green Days Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Green DaysTargi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
data: 22-24.04.2021
miejsce: Nadarzyn, al. Katowicka 62, Ptak Warsaw Expo

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days to impreza dedykowana branży ogrodniczej oraz architektury krajobrazu. Wystawa podzielona jest na Salony: Małej Architektury, Architektury Krajobrazu, Ogrodniczy, Florystyczny i Pszczelarstwa. Szeroki zakres tematyczny: od roślin ozdobnych, przez wyposażenie ogrodów aż po akcesoria pszczelarskie. Miejsce dla profesjonalistów, ale też dla wszystkich posiadaczy domów i ogrodów.

EKOTECH - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami

EKOTECHMiędzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami
data: 28-29.04.2021
miejsce: Kielce, ul. Zakładowa 1, Tereny Targowe TK

Targi Ekotoech to wydarzenie, które przyciąga największe polskie, ale także zagraniczne firmy związane z branżą komunalną. Produkty reprezentują firmy niemal z całego świata. Wśród nich producenci ekologicznych i biodegradowalnych worków na śmieci, kontenerów, prasownic, kontenerów, pojazdów do wywozu nieczystości. Jako towarzyszące targom, odbywają się również targi ENEX/ ENEX Nowa Energia poświęcone energii i nowym źródłom jej pozyskiwania, oraz Green City EXPO.

Maj

Warsaw EcoTech Expo – Międzynarodowe Targi Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska
data: 06-07.05.2021
miejsce: Nadarzyn, al. Katowicka 62, Ptak Warsaw Expo

Warsaw EcoTech Expo to nowe targi w Europie Środkowo-Wschodniej w całości poświęcone ekologii i ochronie środowiska. Podczas targów poznasz najnowsze trendy ekologiczne, dowiesz się, w jaki sposób możesz realnie wpłynąć na zmiany klimatyczne oraz poznasz opinie światowych ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Czerwiec

INTARG EKO - Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG Targi Ekologiczne

INTARG EKOMiędzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG Targi Ekologiczne
data: 15-16.06.2021
miejsce: Katowice, plac Sławika i Antalla 1, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG poświęcone są najnowszym technologiom, które prezentowane są przez naukowców z całego świata. Prezentowane wynalazki należą między innymi do medycyny, przemysłu, informatyki, nowych materiałów. Targi Ekologiczne INTARG EKO grupują firmy i instytucje, związane z szeroko pojętą ekologią, która dotyczy wielu branż t.j. transport, energia, gospodarka odpadami i recykling, żywność, kosmetyka i inne, a także eko innowacje.Wystawcy nie przedstawiają jedynie produktów, usług i pomysłów, ale także walczą o nagrody oraz prestiżowe Grand Prix. Wydarzenie oprócz prezentacji produktów, usług i wynalazków ekologicznych, ma na celu zwrócenie uwagi na tematykę ekologii. Szereg paneli konferencyjnych, na których głos w sprawach ekologii zabiorą rodzimi i zagraniczni specjaliści wielu branż, zapewni osobom zainteresowanym dostęp do profesjonalnej wiedzy.

Europejski Kongres Elektromobilności NEXT LEVEL

Europejski Kongres Elektromobilności NEXT LEVEL
data: 30.06.2021
miejsce: Zielona Góra, ul. Nowy Kisielin – Rozwojowa 7, Ekoenergetyka-Polska S.A. Budynek 3

Podczas Europejskiego Kongresu Elektromobilności eksperci wypowiedzą się na temat szans, wyzwań i barier rozwoju rynku elektromobilności w Polsce, Europie i na świecie. Odpowiedzą na pytania: Jaka będzie rola Polski? Na czym powinniśmy się skoncentrować?Jak uzyskać trwałą przewagę konkurencyjną? Czy stać nas na więcej? Rynek pracy – rewolucja czy ewolucja?

Lipiec

Ekotyki - Targi Kosmetyków Naturalnych

EkotykiTargi Kosmetyków Naturalnych
data: 17.07.2021 miejsce: Kraków, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Stara Zajezdnia by DeSilva
data: 17-19.07.2021 miejsce: online

Peeling do ciała z prawdziwymi pestkami malin, pachnący tak obłędnie, że masz ochotę go zjeść. Soczysty tonik do twarzy z aromatycznych ziół. Maseczka, wyglądająca jak mus owocowy, krem o konsystencji jogurtu, który wreszcie przynosi Twojej cerze ukojenie i nie uczula. Na cyklicznie odbywających się targach można znaleźć najciekawsze dostępne na polskim rynku marki kosmetyczne, które opierają produkcję na ekologicznych, naturalnych lub wegańskich surowcach.

Sierpień

KIGFF - Kraków International Green Film Festival

KIGFFKraków International Green Film Festival
data: 15-22.08.2021
miejsce:
Kraków, Bulwar Czerwińskiego koło Wawelu

Jest to międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej, a zarazem święto kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety. Darmowe pokazy filmów konkursowych odbywają się w plenerze w miasteczku festiwalowym zlokalizowanym na Bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu. Dodatkowo w ramach Festiwalu odbywają się prelekcje, wystawy i warsztaty. Tradycyjnie w ramach festiwalu ma miejsce konkurs dla młodych twórców. Najlepsze filmy festiwalu wybiera jury, a także laureaci poprzedniej edycji Festiwalu.

Eco Festival

Eco Festival
data: 19-21.08.2021
miejsce: Rynek Katowice

Eco Festival 2021 odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia, na terenie Rynku w Katowicach, gdzie zostaną zaprezentowane stoiska z produktami najwyższej jakości. Goście będą mieli możliwość poznać, zasmakować oraz zakupić na miejscu zdrowe i ekologiczne produkty a także skorzystać z doradztwa specjalistów w branży odnawialnych źródeł energii, eko kosmetyków czy specjalistów od żywienia.

Earth Festival Uniejów

Earth Festival Uniejów
data: 21-22.08.2021
miejsce: Uzdrowisko Termalne Uniejów

Podczas dwudniowego festiwalu w Uniejowie można poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może zadbać o naszą planetę. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapewnili atrakcje dla całych rodzin. Można wziąć udział w warsztatach zero waste, stworzyć własny las w słoiku, dowiedzieć się, jak będzie wyglądała przyszłość transportu, namalować eko-mural i podszkolić się z segregacji śmieci.

2021 – Zielone Dni nad Drawą
data: 27-29.08.2021
miejsce: Rezydencja nad jeziorem – Pestkownica, Pestkownica, 64-761 krzyż

Już po raz siódmy Fundacja Strefa Zieleni koordynuje organizację Zielonego letniego uniwersytetu, który wciąż pozostaje najważniejszym dorocznym spotkaniem Zielonych polityków i polityczek, aktywistów i aktywistek – polskich ale też z udziałem Zielonej rodziny europejskiej, a także zaprzyjaźnionych organizacji i koalicji, naukowców i naukowczyń, artywistów i artywistek.

Warszawski Festiwal Filmów Animowanych - Green on screen

Warszawski Festiwal Filmów Animowanych – Green on screen
data: 27.08-02.09.2021
miejsce: Warszawa, pokazy na żywo, online

Hasłem 3. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych jest GREEN ON SCREEN. Z tej okazji organizatorzy festiwalu zorganizowali dzień paneli, prezentacji i rozmów na temat zrównoważonego rozwoju, zmian klimatycznych, eko produkcji, zaangażowaniu animatorów w filmy o tematyce ekologicznej.

Od pierwszej edycji festiwalu, naszym celem było pokazanie szerszej publiczności, że podejmując najbardziej złożone tematy, animacje mogą wpływać na społeczeństwo. Topniejące lodowce, wzrost poziomu mórz, anomalie pogodowe, to tylko kilka z licznych zjawisk powstałych na skutek działalności człowieka. Sekcja „Green od Screen” ma za zadanie przybliżyć skalę problemu i przede wszystkim zachęcić widza do proekologicznej postawy.

wyjaśnia Tessa Moult-Milewska, dyrektor programowa festiwalu z Fundacji Ex Anima

Wrzesień

ZIELEŃ TO ŻYCIE i FLOWER EXPO POLSKA Międzynarodowa Targi Zieleni
data: 02-04.09.2021
miejsce: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, EXPO WARSZAWA XXI

Termin organizacji targów zieleni nie jest przypadkowy – wrzesień to znakomity moment na prezentację roślin w najlepszej jakości i szerokim asortymencie. Po zakończeniu intensywnego sezonu wiosennego jest to właściwy moment na zaplanowanie zakupów czy produkcji na następny okres. Międzynarodowe targi ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA prezentują rośliny ogrodowe, kwiaty cięte i doniczkowe wraz z sektorem techniki, produktów i usług dla ogrodnictwa i architektury krajobrazu. Targi zainicjowane przez samych producentów roślin przez lata rozwinęła się w największą ich prezentację w Europie Środkowo-wschodniej. Biorą w nich udział polskie szkółki i firmy ogrodnicze, a także wystawcy z kilkunastu krajów Europy.

GREENPOWER - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

GREENPOWER Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
data: 14-16.09.2021
miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Tereny Targowe Międzynarodowych Targów Poznańskich

Targi GREENPOWER gromadzą w jednym miejscu i czasie przedstawicieli wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii. To dobra okazja, by poznać rynkowe tendencje, wymienić praktyczne spostrzeżenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża. Ekspozycja targów obejmuje: produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw, elektromobilności oraz technologii energooszczędnych. Podczas GREENPOWER odbywa się szereg specjalistycznych seminariów, spotkań branżowych, prezentacji nowości czy też konsultacji i porad na stoiskach eksperckich.
Tegoroczna edycja targów odbywać się będzie równolegle z targami EXPOPOWER.

ATURA FOOD & beECO - Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej i Targi Ekologicznego Stylu Życia

NATURA FOOD & beECOMiędzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej i Targi Ekologicznego Stylu Życia
data: 17-19.09.2021
miejsce: Łódź, al. Bandurskiego 7, Atlas Arena

https://www.targi.lodz.pl/targi/364-natura-food-beeco-2021/informacjeNATURA FOOD i beECO to imprezy o ugruntowanej pozycji. Każdy odwiedzający Targi, który związany jest zawodowo z branżą biożywności i produktami ekologicznymi lub też odwiedza wydarzenie jako miłośnik i propagator zdrowego stylu życia, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Targi NATURA FOOD i beECO dają niepowtarzalną okazję do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z szeroką ofertą produktów wysokiej jakości wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych producentów i przetwórców. Program targów obfituje co roku w wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących.

Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability

Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability
data: 22.09.2021
miejsce: online

Zrównoważony rozwój w branży odzieżowej, potrzeba edukacji i wzrostu świadomości klimatycznej oraz odpowiedzialny biznes – to wyzwania, o których będą dyskutować 22 września uczestnicy Business Fashion Environment Summit. New Beginning: Rethinking Sustainability. To już druga edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej branży modowej i zrównoważonemu rozwojowi, której organizatorem jest Vogue Polska, a partnerem merytorycznym BCG.

Green Energy Congress

Green Energy Congres
data: 23.09.2021
miejsce: Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Centrum Kongresowe ICE Kraków, online

Green Energy Congress to ogólnopolskie, hybrydowe wydarzenie skoncentrowane na budowaniu świadomości ekologicznej w trzech obszarach: energetyce, przemyśle i społeczeństwie. W kongresie weźmie udział ponad 30 prelegentów i panelistów, którzy wystąpią na trzech scenach. Czwartą sceną będzie finał konkursu TOP ECO INNOVATION.
Wydarzenie zostało objęte patronatem największych instytucji, izb i uczelni wyższych w Polsce. Portal Włącz oszczędzanie udzielił wydarzeniu patronatu medialnego.

4. Wielka Lekcja Ekologii – Kraków dla klimatu

Wielka Lekcja Ekologii – Kraków dla klimatu
data: 26.09.2021
miejsce: Kraków, ul. Stanisława Lema 7, Tauron Arena Kraków

Jakie znaczenie dla klimatu mają nasze codzienne wybory? Jaką dietę i styl życia warto wybrać, aby przeciwdziałać zmianom klimatu? Czym jest ślad węglowy i jak obliczyć swój własny? Jakie korzyści daje zastosowanie instalacji OZE (odnawialnych źródeł energii) w budownictwie mieszkaniowym? Czy ogród deszczowy może zrobić każdy? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Weź udział w 4. Wielkiej Lekcji Ekologii! Wstęp wolny!

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło: „Kraków dla klimatu”. W trakcie plenerowego, rodzinnego wydarzenia, które odbędzie się 26 września (niedziela), uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie działania na rzecz klimatu, ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza realizują m.in. miejskie jednostki i spółki, naukowcy oraz mieszkańcy dla mieszkańców.

BIOEXPO Warsaw – Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych

BIOEXPO WarsawMiędzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych
data: 30.09-02.10.2021
miejsce: Nadarzyn, al. Katowicka 62, Ptak Warsaw Expo

BIOEXPO Warsaw to nowe wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dedykowane branży ekologicznej. Podczas targów, w jednym miejscu i czasie, spotkają się czołowi wytwórcy i dystrybutorzy, z kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych i hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze, nawiązywać i rozwijać kontakty handlowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.

Październik

POLAGRA FOOD - Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych

POLAGRA FOODMiędzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych
data: 04-06.10.2021
miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie – sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze – ciasta, ciastka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.

PLGBC Green Building Symposium

PLGBC Green Building Symposium
data: 07.10.2021
miejsce: online

PLGBC Green Building Symposium to największe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy i jest doskonałą platformą współpracy, wymiany innowacyjnych pomysłów i praktycznych rozwiązań. Corocznie przyciąga uczestników związanych z branżą budownictwa i nieruchomości z kraju i z zagranicy.
Wydarzeniu towarzyszy Gala PLGBC Green Building Awards, czyli wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz i produktów w Polsce. Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa.

Kongres Nowej Mobilności

KNMKongres Nowej Mobilności
data: 06-08.10.2021
miejsce: Łódź, ul. Targowa 1/3, EC1 Łódź – Miasto Kultury

Celem Kongresu Nowej Mobilności jest propagowanie realizacji najbardziej obiecujących, innowacyjnych koncepcji nowej mobilności, aby umożliwić przenoszenie ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie miejskim. Tematem przewodnim jest elektromobilność. Współistnienie publicznego transportu zbiorowego, systemów car-sharingu, rowerów miejskich i pozostałych usług w obrębie komunikacji miejskiej, w oparciu o rozwiązania zeroemisyjne, to kwintesencja idei smart city, bazującej na nowoczesnych technologiach i równowadze systemów.

Carbon Footprint Summit
data: 08-09.10.2021
miejsce: Kraków, al. Marszałka Ferdynanda Focha 40, Hala Cracovia

8 października na hali Cracovia rozpocznie się kolejna edycja Carbon Footprint Summit – największego szczytu klimatycznego w sercu Krakowa! W ciągu dwóch dni wydarzenie zgromadzi wielu ekspertów, aktywistów, wynalazców i przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i zainspirują uczestników do działania na rzecz klimatu. Organizatorem wydarzenia jest krakowska Fundacja Carbon Footprint.
Celem szczytu jest poprowadzenie interdyscyplinarnego dialogu klimatycznego pomiędzy przedstawicielami nauki #FACTS, zrównoważonego biznesu #TECH i aktywizmu społecznego #IDEA, aby wspólnie wypracować nowe rozwiązania, nawiązać wartościowe kontakty i zaktywizować społeczeństwo oraz instytucje do podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo działań.

POL-ECO SYSTEM - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

POL-ECO SYSTEMMiędzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
data: 13-15.10.2021
miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi. Na targi POL-ECO SYSTEM zapraszane są samorządy i administracja publiczna, firmy działające w zakresie gospodarki komunalnej, przedstawiciele sektora wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, przedsiębiorstwa i inwestorzy z branży OZE, budownictwa, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy doradcze, instalatorzy, projektanci, architekci, zakłady przemysłowe, rolnicy i leśnicy, uczelnie wyższe.

EKOFLOTA - Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej

EKOFLOTAMiędzynarodowe Targi Floty Ekologicznej
data: 13-15.10.2021
miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 6

Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej EkoFlota: Motoryzacja Przyszłości to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi modelami ekologicznych samochodów, usług związanych z rynkiem pojazdów ekologicznych, zarządzaniem flotą oraz szeroko rozumianą branżą e-mobility. To również biznesowe wydarzenie dające możliwość wymiany opinii oraz nawiązania kontaktów handlowych z menadżerami flot, przedstawicielami sektora MŚP.

Konferencja Naukowa EkoBioTex

I Konferencja Naukowa EkoBioTex
data: 19.10.2021
miejsce: online

19 października 2021 roku Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Włókiennictwa organizuje I Konferencję Naukową EkoBioTex. EkoBioTex to bezpłatny webinar, który obejmuje zagadnienia z zakresu: inżynierii środowiska, ekologicznych procesów technologicznych / zielony przemysł, monitoringu środowiska, nowych materiałów w ochronie zdrowia, wybranych aspektów z problematyki GOZ – Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Wydarzenie odbędzie się w formule online na platformie ClickMeeting i będzie dostępne dla zarejestrowanych uczestników.

Impact`21

Impact`21
data:
27-28.10.2021
miejsce: Poznań, ul. Głogowska 10, Poznań Congress Center, online

Impact’21 to miejsce wymiany poglądów oraz merytorycznych dyskusji toczonych na styku biznesu, polityki, nauki i nowoczesnych technologii. Szerokie grono ekspertów pozwala na wielopoziomową dyskusję i stwarza szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się kluczowe w budowie potencjału rozwojowego polskiej gospodarki. Scena Impact to również przestrzeń do prezentacji raportów i pomysłów oraz ich omawiania w gronie ekspertów, praktyków i przedstawicieli startupów. Jesienna edycja Impact zgromadzi ponad 400 speakerów, którzy podzielą się swoją wiedzą w ramach 16 obszarów tematycznych, w tym zagadnieniom związanym z ekologią i ochroną środowiska: Green Economy, Energy, Mobility, Urban Next.

Listopad

Gardenia Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Gardenia Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
data: 04-06.11.2021
miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Od lat Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA opierają się na tych samych fundamentach. Są nimi prezentacja światowych trendów oraz budzenie świadomości ogrodniczej. Formuła wydarzenia sprzyja nawiązywaniu relacji, wymianie wiedzy i doświadczeń oraz zdobywaniu biznesowego know-how. Przez lata Targi GARDENIA rozrosły się do skali wydarzenia międzynarodowego, którego renoma i prestiż znane są w całej Europie.

Grudzień

Obecnie brak wydarzeń

Wydarzenia bez określonych terminów

Targi Bio Eko Natura

Bio Eko Natura
data:
miejsce: Katowice, ul. Oswobodzenia 1, Galeria Szyb Wilson

Celem targów Bio Eko Natura jest wsparcie rodzimego biznesu oraz propagowanie proekologicznego i zdrowego stylu życia. Na targach znaleźć będzie można czołowych producentów i dystrybutorów produktów naturalnych z całej Polski. Wydarzenie będzie mieć szeroki zakres towarowy: od zdrowej żywności, przez kosmetyki, tekstylia, biżuterię, zabawki i akcesoria, aż po organiczne środki do produkcji rolnej.

Circular Week 2020

Circular Week
data: –
miejsce: on-line, różne kraje UE

Circular Week to międzynarodowa seria wydarzeń i inicjatyw poświęconych tematyce gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju, które będą odbywały się w całej Europie. Celem Circular Week jest promowanie idei gospodarki obiegu zamkniętego, wspieranie zrównoważonych modeli biznesowych i nawiązanie współpracy pomiędzy interesariuszami.

EKO!  - Targi Rzeczy Ładnych

EKO! – Targi Rzeczy Ładnych
data:
miejsce: Warszawa, Plac Konesera 2, Centrum Praskie Koneser

Na Targach Rzeczy Ładnych – EKO! można znaleźć ogromny wybór ekologicznych kosmetyków, świec, woskowijek i akcesoriów do przechowywania żywności. Dodatkowo marki, które podchodzą eko do produkcji ubrań i akcesoriów modowych, producentów ekologicznych naczyń, innowacji technologicznych i publikacji. Zaproszenie goście będą opowiadać o zero waste, jak lepiej zrozumieć eko-wyzwania, co robić na co dzień, żeby nasza planeta miała się lepiej i jak może pomóc w tym design i zmiana codziennych zachowań.

EKOGALA - Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości

EKOGALAMiędzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości
data:
miejsce: Jasionka 953, G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego

Prowadzone w województwie podkarpackim od szeregu lat działania ukierunkowane na rozwój rolnictwa ekologicznego sprawiły, że podkarpackie Targi należą do największych tego typu imprez w Polsce i Europie Wschodniej. Podczas wydarzenia można zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej posiadających certyfikat zgodności gwarantujący ekologiczne pochodzenie wystawianych produktów. EKOGALI towarzyszą dodatkowe przedsięwzięcia: szkolenia i seminaria, prezentacje i degustacje oraz konkursy.

ECO LIFE – Targi Żywności Ekologicznej i Zdrowego Stylu Życia

ECO LIFE Targi Żywności Ekologicznej i Zdrowego Stylu Życia
data:
miejsce: Wrocław, ul. Piłsudskiego 74, Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

ECO LIFE jest nowym wydarzeniem na dolnym śląsku dedykowanym branży ekologicznej. Hala IASE, przy kompleksie Hali Stulecia na kilka chwil stanie się miejscem, gdzie spotkają się producenci zdrowej żywności, prekursorzy ekologicznych rozwiązań, właściciele sklepów i hurtowni oraz osoby zainteresowane równowagą ekologiczną!

ENVICON Environment - Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska

ENVICON EnvironmentMiędzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska
data:
miejsce: Warszawa

Międzynarodowy Kongres ENVICON Environment od kilku lat każdego roku gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych działających w tym obszarze czy organizacje branżowe. Silnie reprezentowani są także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. W trakcie trwania kongresu odbywają się liczne sesje, panele dyskusyjne i wystąpienia.

Forum Ekologiczne Branży Chemicznej

Forum Ekologiczne Branży Chemicznej
data:
miejsce: Wrocław, ul. Hubska 54, Wrocław

Wydarzenie niezmiennie organizowane jest przez Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” i Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Forum to doskonała okazja do wymiany praktyk, doświadczeń i wiedzy między Realizatorami Programu, ale też innymi przedsiębiorstwami i ekspertami z całej branży chemicznej i około chemicznej. Głównymi tematami forum są: zrównoważone korzystanie ze środowiska, inwestycje ekologiczne, oraz gospodarka o obiegu zamkniętym.

Forum Energetyki Rozproszonej.

Forum Energetyki Rozproszonej
data:
miejsce: Kraków, AGH , Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (bud. B-8, aula) 

Wiodącym tematem wydarzenia jest poszukiwanie sposobów zapewnienia jak najszerszym kręgom społeczeństwa możliwości partycypacji w nabierającej tempa transformacji energetycznej. W ramach forum przewidziana jest dyskusja nad rolą miast i regionów w transformacji energetycznej, a zwłaszcza ich inicjatywami służącymi włączaniu mieszkańców w rozwój lokalnej energetyki, likwidacji ubóstwa energetycznego oraz poprawie stanu środowiska. Podczas kolejnych sesji analizowane są aspekty techniczne i rynkowe rozwijania takich inicjatyw, w tym działalności prosumenckiej oraz klastrów energii.

Forum Green Smart City

Forum Green Smart City
data:
miejsce: Kraków, al. 29 Listopada 46, Centrum Kongresowym UR

Celem Forum Green Smart City jest wymiana informacji pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Małopolski, wszystkimi zainteresowanymi tematami Smart City oraz inteligentnych technologii dla miast i wiosek (Smart Villages).

Forum Zrównoważonych Opakowań

Forum Zrównoważonych Opakowań
data:
miejsce: Warszawa, al. Jerozolimskich 148, Centrum Smak Kariery Carrefour w Centrum Handlowym Atrium Reduta

Forum organizowane przez Centrum Zrównoważonych Opakowań to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Podczas Forum analizowane będzie miejsce opakowań w gospodarce obiegu zamkniętego i strategii zrównoważonego rozwoju biznesu. Dyskutowany będzie odpowiedzialny system zarządzania odpadami opakowaniowymi. Zaprezentowane zostaną praktyczne rozwiązania w zakresie eko-opakowań stosowane na różnych etapach łańcucha wartości. Celem Forum jest budowanie wiedzy w zakresie zrównoważonych opakowań, a także wymiana doświadczeń i najlepszych dobrych praktyk firm w tym obszarze, z Polski i zagranicy.

GO GREEN

GO GREEN
data:

miejsce: Katowice, plac Sławika i Antalla 1, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

GoGreen to wydarzenie w całości poświęcone prezentowaniu i promowaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii w budownictwie. Pokazuje i podpowiada jak tworzyć budynki funkcjonujące w oparciu o OZE. Technologie, które pomagają zwiększyć efektywność energetyczną, nowoczesne systemy grzewcze, pompy ciepła, termomodernizacja, inteligentne systemy zarządzania budynkiem, energetyka prosumencka, energooszczędny sprzęt i oświetlenie, walka ze smogiem – o tym będą rozmawiać eksperci, szefowie firm budowlanych i inwestorzy, architekci, władze centralne i samorządowe oraz producenci i dystrybutorzy nowatorskich rozwiązań dla budownictwa przyszłości.

Global e-Mobility Forum

Global e-Mobility Forum
data:
miejsce: Warszawa, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Stadion Narodowy

Forum łączy formułę okrągłego stołu, warsztatów i posiedzeń grup roboczych w dużej części poświęconych praktykom, które skutecznie sprzyjały rozwojowi elektromobilności na różnych rynkach świata. Przedmiotem dyskusji są: najskuteczniejsze strategie rozwoju e-mobilności, lepszy dostęp do środków finansowych i możliwości generowania nowych zasobów oraz komunikacja z obywatelami dotycząca korzyści i wyzwań związanych z nadchodzącą rewolucją w transporcie. W ramach Forum zorganizowana jest także strefa ekspozycyjna, prezentująca najnowsze rozwiązania w zakresie elektromobilności.

Gluten Free EXPO - Targi Żywności Bezglutenowej

Gluten Free EXPOTargi Żywności Bezglutenowej
data:
miejsce: Kraków, ul. Galicyjska 9, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków

Jakie kroki podjąć, gdy zdiagnozują u nas celiakię? Które produkty wybrać? Jak poradzić sobie z codzienną dietą? Na te oraz wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi podczas Gluten Free EXPO. Przez cały czas trwania imprezy w specjalnej Strefie Porad Dietetycznych i Medycznych można skonsultować się ze specjalistami: lekarzami i dietetykami. W Punkcie Pobrań przeprowadzić badania, m.in.: tarczycy, składu ciała, poziomu cukru, cholesterolu.

Targi Jestem Slow

Targi Jestem Slow
data:
miejsce: Warszawa, Plac Konesera 2, Centrum Praskie Koneser

Targi Jestem Slow powstały po połączeniu dwóch największych imprez targowych promujących ideę „Slow” w Polsce: Slow Fashion i Slow Weekendu. Ideą targów Jestem Slow jest promocja lokalnych projektantów i producentów, którzy tworzą zgodnie z trendem Slow. Targi zaplanowane są 4 razy do roku. Podczas każdego z wydarzeń swoje projekty prezentuje około od 200 do 400 marek z całej Polski.

Kielce Slow Life - Festiwal zdrowego stylu życia SLOW LIFE

Kielce Slow LifeFestiwal zdrowego stylu życia SLOW LIFE
data:
miejsce: Kielce, Targi Kielce

Festiwal zdrowego stylu życia SLOW LIFE łączy w sobie cztery imprezy branżowe: XI Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE – odpoczynek na łonie natury, swojskie przysmaki, formy aktywnego spędzania czasu, pomysły na weekendy w Polsce, II Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYLE – produkty eko, jedzenie, kosmetyki, środki czystości, VIII Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO – nietuzinkowe produkty polskiego rzemiosła oraz IV Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY. Podczas wydarzenia Kielce zamieniają się w stolicę zdrowego stylu życia. Nie brakuje między innymi spektakularnych pokazów kulinarnych, degustacji regionalnych potraw, warsztatów rękodzielniczych, eco-sprzątania, a także pokazów piękna.

Kongres WOD-KAN-EKO

Kongres WOD-KAN-EKO
data:

miejsce:

O dobrych doświadczeniach w zarządzaniu na miarę branży wod-kan XXI wieku – tak w skrócie można opisać tematykę tegorocznego Kongresu. Przedstawiciele branży wod-kan, dostawcy technologii i przedstawiciele środowisk naukowych, porozmawiają o byciu najlepszym, w dążeniu do doskonałości. Zarządzaniu kryzysowym i planach bezpieczeństwa wodnego. Finansowaniu inwestycji po zakończeniu unijnych środków, czyli skąd wziąć pieniądze?

Mazovia Circular Congress

Mazovia Circular Congress
data:

miejsce: online

Mazovia Circular Congress to spotkanie liderów i czołowych ekspertów zajmujących się tematyką gospodarki cyrkularnej. Podczas konferencji można wysłuchać inspirujących prezentacji, wziąć udział w interaktywnych sesjach warsztatowych i poznać najciekawsze case studies z Polski i z Europy. Organizatorami wydarzenia są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju.

Międzynarodowa Konferencja Eco-Miasto 2020. Energia Zmian

Międzynarodowa Konferencja Eco-Miasto. Energia Zmian
data:
miejsce: on-line

Eco-Miasto to ogólnopolski projekt organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa i internetowy dziennik Teraz Środowisko, którego ważną częścią jest konkurs dla polskich miast. Tradycją projektu Eco-Miasto jest konferencja wieńcząca konkurs, stanowiąca platformę wymiany doświadczeń między przedstawicielami polskich i zagranicznych samorządowców, ekspertów organizacji działających w dziedzinie ochrony środowiska oraz specjalistów ds. innowacyjnych technologii.

RE-Energy - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej

RE-EnergyMiędzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
data:
miejsce: Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, EXPO XXI

Targi Energii Odnawialnej RE-Energy to unikatowe wydarzenie targowe dedykowane szeroko pojętej energii odnawialnej (OZE), podczas którego przedstawione są najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. RE-energy to nie tylko możliwość pokazania jak w prosty sposób zadbać o środowisko, ekologicznie dostarczyć i generować energię, ale jest to również możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy o energetyce i ekologii poprzez konferencje tematyczne czy poszerzanie sieci kontaktów w strefie networkingu biznesowego. Targi Re-Energy to miejsce spotkania branży OZE z Polski i nie tylko.

Natural Beauty - Targi kosmetyków naturalnych

Natural BeautyTargi kosmetyków naturalnych
data:miejsce: Poznań, ul. Półwiejska 42, Stary Browar
data:miejsce: Wrocław, ul. Tramwajowa 1/3, Zajezdnia Dąbie Centrum Kultury Czasoprzestrzeń

Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty wydobywają z przyrody to, co przyciąga do niej coraz więcej Polek i Polaków. Kosmetyki naturalne cieszą się bowiem stale rosnącym zainteresowaniem. Po kosmetyki bazujące na składnikach naturalnych sięgają konsumenci świadomi, ale i z wielką chęcią poszerzający swoją wiedzę. Targi Natural Beauty dedykowane są właśnie takim osobom. W targach uczestniczą twórcy oraz właściciele marek kosmetycznych, którzy zjawią się nie tylko ze swoim doświadczeniem i konkretną wiedzą.

OSBN - Festiwal Naturalnego Budowania

OSBNFestiwal Naturalnego Budowania
data: 2021 rok – festiwal odbywa się co dwa lata
miejsce: Łódź, ul. Matejki 22/26, Wydział Zarządzania Uniwersytet Łódzki

Festiwal Naturalnego Budowania to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce! Przyciąga ono w jedno miejsce setki profesjonalistów i sympatyków naturalnego budownictwa. Głównym celem organizowanego co dwa lata wydarzenia jest popularyzacja naturalnych materiałów i technik budowania, a w dłuższej perspektywie zmiana kierunku rozwoju współczesnej architektury na bardziej zrównoważoną, przyjazną ludziom i środowisku. Festiwal jest wyjątkową okazją do zdobycia wiedzy i nawiązania kontaktów w tej dynamicznie rozwijającej się branży. W jednym miejscu spotkasz tu architektów, budowniczych, producentów, naukowców oraz pasjonatów, którzy od lat zgłębiają tajniki i możliwości budownictwa nowoczesnego świata.

Targi Na Zdrowie - Najzdrowsze Targi w Krakowie

Targi Na ZdrowieNajzdrowsze Targi w Krakowie
data:
miejsce: Kraków, al. Jana Pawła II, Hala Czyżyny

Na rynku pojawia się wiele produkty, do których dorabiana jest odpowiednia otoczka marketingowa, tak aby kojarzyły się ze zdrowiem i naturą, jednakże z jednym i z drugim mają niewiele wspólnego. Z chęci pomocy innym ludziom powstał pomysł Targów na zdrowie. Jednego z największych tego typu wydarzeń na terenie Krakowa. Firmy z całej Polski zapewniają różnorodność produktów i usług, które w sposób naturalny i ekologiczny pomagają zadbać o zdrowie w wielu sferach. Odwiedzający mają możliwość przetestować i zakupić kosmetyki naturalne, środki czystości, rośliny, odzież, produkty użytku domowego, certyfikowaną żywność ekologiczną oraz inne wyroby produkowane w duchu eko i fair trade. Eksperci zaś doradzą jak odpowiednie się odżywiać oraz pomogą dobrać indywidualny program ćwiczeń. Uzupełnieniem wiedzy prozdrowotnej są ciekawe prelekcje i pokazy.

Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki
data:
miejsce: Kraków, ul. Krzywa 8/2, The Beauty Space Cracow

Czy wymarzona, biała kreacja ślubna musi kosztować krocie i być kupiona w salonie? Otóż nie! Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce promujące ideę zero waste i zrównoważonego środowiska, które pozwala znaleźć nową właścicielkę dla niemal nienoszonej sukni.

Zero Waste - Krakowski Festiwal Zero Waste

Zero WasteKrakowski Festiwal Zero Waste
data:
miejsce: Kraków, al. Słowackiego 22, Radio Kraków

Jak być Zero Waste? Do czego prowadzi nadmierna produkcja? Czy CO2 zmienia klimat i jaki mamy na to wpływ? Dlaczego właściwie plastik jest zły? Jak nie marnować jedzenia i nosić się bardziej eko? Krakowski festiwal powstał po to, żeby opowiedzieć każdemu z nas o tym jak żyć bez odpadów. Dzień festiwalowy wypełniają wykłady ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty. Na targach można kupić bezodpadowe niezbędniki.

Zrównoważona gospodarka w Euroregionie Pomerania

Zrównoważona gospodarka w Euroregionie Pomerania
data
: –
miejsce: Szczecin, 3 maja 31, Hotel Novotel

Celem wydarzenia jest przedstawienie aktualnych zagadnień i realizowanych projektów dotyczących ekologicznych rozwiązań. Jest to także doskonała okazja do nawiązywania kontaktów i współpracy transgranicznej. Podczas konferencji zostaną poruszone główne problemy oraz perspektywy rozwoju w dziedzinie odnawialnych źródeł energii w Szczecinie, wsparcie efektywności energetycznej i świadomości ekologicznej, zrównoważone zarządzanie recyklingiem w warunkach gospodarki rynkowej, przykłady przedsiębiorstw ekologicznych i możliwości finansowania ekologicznych rozwiązań.

Przydatne informacje

Ekoprognoza

Ekoprognoza
Prognoza pogody na świecie, pogoda kosmiczna. Interaktywne mapy zagrożeń podtopieniami wybrzeż. Prognoza zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby, środowiska dla obszaru Polski, Europy, Świata. Alarmy smogowe, wyniki on-line jakości powietrza dla polskich miast i województw.

Kalendarz ekologiczny

Kalendarz ekologiczny
Kalendarz ekologiczny obejmie popularne dni związane z ekologią, ochroną środowiska, oraz otaczającego nas środowiska naturalnego. Ekokalendarz ma za zadanie wyjaśnić znaczenie poszczególnych świąt.

Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Kalendarium wydarzeń ekologicznych
Co? Gdzie? Kiedy? czyli wszystkie ekologiczne wydarzenia zebrane w jednym miejscu. Zobacz kalendarium wydarzeń ekologicznych i już teraz zapisz się na wybrane targi ekologiczne, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary.

Wiedza ekologiczna

Wiedza ekologiczna
Encyklopedia ekologiczna, linki do haseł, świąt, wydarzeń ekologicznych, EkoPrognoza. Przegląd katastrof ekologicznych. Informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.

Przewiń do góry
X