Ekoturystyka

Ekoturystyka czyli niezbędna wiedza na temat turystyki ekologicznej

Ekoturystyka to przydatna wiedza dla każdego ekologa, mapa i przewodnik po ciekawych miejscach związanych z przyrodą, ochroną środowiska i klimatu.

Ekoturystyka to rodzaj turystyki nierozerwalnie związany z wypoczynkiem, naturą, oraz odkrywaniem przyrody przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne.

Ekoturysta, to taki turysta, którego odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia.

Dział Ekoturystyka to mapa i przewodnik po ciekawych, atrakcyjnych, niecodziennych miejsca, położonych z daleka od betonu, stali i asfaltu. Miejscach, w których można usiąść i zapatrzyć się na świat, pokontemplować przyrodę. Przewodnik po gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach, hotelach, miejscach stawiających na bliski kontakt z naturą. Szlakach pieszych, kajakowych i rowerowych do których pokonania potrzebujesz siłę własnych mięśni. Miejscach związanych z ekologicznymi rozwiązaniami i inwestycjami, jakie w ostatnich latach zostały wprowadzone w polskich miastach.

Przydatne informacje

Ekoprognoza czyli prognoza zanieczyszczenia powietrza w Polsce i na świecie

Ekoprognoza
Ekoprognoza czyli prognoza zanieczyszczenia środowiska; powietrza, wody, gleby, w Polsce i na świecie. Wyniki on-line pomiarów powietrza dla poszczególnych województw i miast.


Kalendarz ekologiczny

Kalendarz ekologiczny
Kalendarz ekologiczny obejmie wszystkie popularne dni związane z ekologią, ochroną środowiska, dzikiej przyrody, oraz otaczającego nas środowiska naturalnego. Ekokalendarz ma za zadanie wyjaśnić znaczenie poszczególnych świąt, oraz pomóc zrozumieć problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i zagrożeniami dla naszej planety.


Kalendarium wydarzeń ekologicznych

Kalendarium wydarzeń ekologicznych
Co? Gdzie? Kiedy? czyli wszystkie naturalne i ekologiczne wydarzenia zebrane w jednym miejscu. Zobacz kalendarium wydarzeń ekologicznych i już teraz zapisz się na wybrane targi ekologiczne, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia.