fbpx
Logo portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie to portal o oszczędzaniu, ekologii i ochronie środowiska. Praktyczny poradnik który pomoże w codziennych wyborach, podpowie jak oszczędzać i żyć w sposób przyjazny przyrodzie. Portal z którego można korzystać w codziennym życiu, domu, pracy, podróży, czy na zakupach.

Aktualne wiadomości i porady zamieszczane na stronie mają przekonać każdego komu zależy na ochronie naszej błękitnej planety, że warto żyć świadomie, rozważnie i uważnie. Brać odpowiedzialność za swoje życie i wybory.

Czym są jak nie oszczędzaniem zasobów naturalnych popularne trendy takie jak slow life, less czy zero waste?

Oszczędzanie wody i prądu nie jest ani trudne, ani uciążliwe. Ma nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również na zawartość naszego portfela. Wystarczy wprowadzić w życie kilka ekologicznych nawyków i nie chodzi tu o zmuszanie się do funkcjonowania w ciemnościach czy ograniczenie higieny, ale o zwyczajne i rozsądne gospodarowanie.

Ekologiczne podejście do życia powinno być częścią naszej codzienności, a nie przykrym obowiązkiem, który uprzykrza nam życie.

To oszczędzanie jest bardziej eko niż konsumowanie! Oszczędzanie to kolejny krok w stronę bardziej ekologicznego życia i lepszej kontroli nad własnymi rachunkami.

Każda, nawet mała zmiana w naszym codziennym życiu ma znaczenie dla życia na naszej błękitnej planecie.

Zapraszamy do poznania co portal Włącz oszczędzanie ma do zaoferowania, oraz do polubienia profilu strony na Facebooku, gdzie zamieszczane są dodatkowo informacje z zakresu ekologii i ochrony środowiska:
#błękintaplaneta, #zieloneDIY, #zieloneinspiracje, #cudanatury, #rysunesatyryczny, #ispirujacegrafiki, #planetaziemia, #kronikafilmowa, #pejzażenatury, #perłynatury.
Fanpage portalu ma obecnie ponad 25 000 polubień.

Każdy z nas ma swój mały wpływ i może małymi krokami zmieniać rzeczywistość i polepszać stan planety.

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego,
ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas.

Nie czekaj do jutra,
los Ziemi jest w naszych rękach!
Już dziś Włącz oszczędzanie
na własną, domową miarę!

Łukasz Pająk – redaktor naczelny portalu Włącz oszczędzanie

Współpraca prasowa i patronat medialny

Poniżej publikuje listę partnerów z którymi współpracuje portal Włącz oszczędzanie.pl

Hekko - Hosting Domeny Serwer

Hekko – Hosting Domeny Serwer
O wyborze firmy hostingowej, która będzie obsługiwała domenę powinna decydować jakość obsługi klienta, koszty rejestracji, przedłużania domeny, oceny oraz opinie użytkowników. Od początku powstania portal Włącz oszczędzanie znajduje się na serwerach Hekko.pl. Firma charakteryzuje się wysoką jakością usługi, szybkością działania wsparcia technicznego, oraz przystępną cenę.


Newseria - Agencja Informacyjna

Newseria – Agencja Informacyjna
Newseria jest multimedialną agencją informacyjną która tworzy depesze dla m.in. stacji radiowych i telewizyjnych, prasy oraz portali internetowych w Polsce i za granicą. Rozmówcami redakcji są najważniejsze osoby w państwie, w tym politycy, prezesi instytucji państwowych i firm – także tych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, analitycy, eksperci rynku oraz przedstawiciele świata kultury. Newseria prowadzi trzy wyspecjalizowane serwisy informacyjne: gospodarczy Newseria Biznes, technologiczny Newseria Innowacje, oraz lifestylowy Newseria Lifestyle.

Newseria Biznes
Newseria Innowacje
Newseria Lifestyle

SW Research

SW Research
Lider i prekursor społecznościowych badań przez Internet w Polsce. Firma oferująca profesjonalne rozwiązania badawcze, usługi analityczne i doradcze. W swojej działalności SW Research łączy wiedzę z zakresu nauk społecznych i ścisłych, oraz kompetencje w obszarze technologii informatycznych. Oferta SW Research to komfort pracy z doświadczonymi badaczami, gwarantującymi wysoką jakość wykonywanych badań, przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań informatycznych.


Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Poish Green Building Council jest organizacją wspierającą sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Głównym celem PLGBC jest rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego OSBN

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego OSBN
Stowarzyszenie zrzesza profesjonalistów w tym projektantów, wykonawców, producentów, inwestorów oraz pasjonatów budownictwa naturalnego. Głównym celem działalności OSBN jest propagowanie idei budownictwa naturalnego i wartości z nim związanych, stowarzyszenie jest platformą do wymiany doświadczeń i ich wyników.


Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com

Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com
Stowarzyszenie skupia osoby wrażliwe na los dzikich ptaków – ofiar kolizji z przezroczystymi obiektami, elementami architektury i infrastruktury. Pta.com wspiera inwestorów, właścicieli, zarządców, specjalistów branży architektonicznej i budowlanej w tworzeniu ekologicznego budownictwa przyjaznego ptakom.


Warsaw EcoTech Expo - Międzynarodowe Targi Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska

Warsaw EcoTech Expo
Warsaw EcoTech Expo to targi poświęcone ekologii i ochronie środowiska. Podczas targów poznasz najnowsze trendy ekologiczne, dowiesz się, w jaki sposób możesz wpłynąć na zmiany klimatyczne oraz poznasz opinie światowych ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Zakres branżowy targów to m.in.: OZE, gospodarka komunalna, recykling, jakość powietrza, zielone budownictwo i ekomobilność.


Targi Bio Eko Natura

Targi Bio Eko Natura
Celem targów Bio Eko Natura jest wsparcie rodzimego biznesu oraz propagowanie proekologicznego i zdrowego stylu życia. Na targach znaleźć będzie można czołowych producentów i dystrybutorów produktów naturalnych z całej Polski. Od zdrowej żywności, przez kosmetyki, tekstylia, biżuterię, zabawki i akcesoria, aż po organiczne środki do produkcji rolnej.


PV GigaCon

PV GigaCon
PV GigaCon to konferencja poświęcona zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie spotkania online uczestnicy rozmawiają o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omawiąją także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie.


W klimacie zmian
Realizatorami projektu społecznego pod nazwą W klimacie zmian jest dziesięcioosobowa grupa uczniów z kilku warszawskich liceów. Młodzież zaangażowana w sprawy ochrony środowiska, tworzy krótkie filmy edukacyjne, w których porusza istotne problemy dotyczące zmian klimatycznych, ich przyczyn oraz następstw. Celem działań licealistów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, a szczególnie młodzieży, na temat zagrożeń dla naszej planety oraz zachęcanie do podejmowania działań proekologicznych.


Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Przydatna wiedza ekologiczna

Przydatna wiedza ekologiczna
Linki do haseł, świąt, wydarzeń i kampanii ekologicznych. Encyklopedia i wiedza na tematy związane z ekologią. Prognoza zanieczyszczenia środowiska dla Polski, Europy i Świata. Przegląd najważniejszych katastrof i klęsk ekologicznych. Użyteczne informacje dotyczące instytucji, ministerstw, fundacji, stowarzyszeń, polskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska i przyrody.


Świadomy konsument i odpowiedzialna konsumpcja

Świadomy konsument i odpowiedzialna konsumpcja
Odpowiednia wiedza pomoże dokonywać bardziej świadomych i odpowiedzialnych wyborów podczas codziennych zakupów. Świadome i odpowiedzialne zakupy to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego.


Dom ekologiczny

Dom ekologiczny
Dom ekologiczny to model gospodarstwa o minimalnej uciążliwości dla środowiska, przy jednoczesnym zapewnieniu jego użytkownikom komfortu, wygody i kontaktu z przyrodą. Cechuje go energooszczędność, racjonalne wykorzystanie przestrzeni, niska produkcja odpadów, oszczędne gospodarowanie mediami, wykorzystanie energii odnawialnej.


Ogród naturalny - ekologiczny

Ogród naturalny – ekologiczny
Podstawą naturalnego ogrodu jest odpowiednie skomponowanie jego elementów, tak żeby stał się częścią większego, naturalnego ekosystemu. Głównym celem ogrodu ekologicznego jest uzyskiwanie zdrowej żywności, nieskażonej szkodliwymi związkami.


Odnawialne Źródła Energii

Odnawialne źródła energii (OZE)
Odnawialne źródła energii (OZE) to źródła energii, których wykorzystywanie nie wiąże się z długotrwałym ich deficytem, ponieważ zasób tych źródeł odnawia się w krótkim czasie. Źródłami takimi są wiatr, promieniowanie słoneczne, opady, pływy morskie, fale morskie i geotermia.


Podstawowe informacje na temat transportu

Transport ekologiczny
Transport jest odpowiedzialny za 1/3 światowej emisji CO2 powstającej w wyniku działalności człowieka. Ogranicz zatem podróżowanie samolotem i samochodem, pamiętaj że pociąg to znacznie czystsza metoda transportu. Ekojazda to mniej trucizn w powietrzu, więcej pieniędzy w kieszeni i bezpieczeństwo jazdy.


Zagrożenia ekologiczne dla Ziemi

Zagrożenia ekologiczne dla Ziemi
Naukowcy, ekolodzy i zwykli ludzie od lat próbują zwrócić uwagę, że znajdujemy się na kursie kolizyjnym ze światem natury, że człowiek pcha Ziemię ku zagładzie, a zaniechanie działań na rzecz ochrony środowiska i ekosystemów grozi destabilizacją Ziemi. Ostrzegają, że Ziemia ma ograniczone możliwości podtrzymywania życia i że są one przez ludzkość doprowadzone na skraj przepaści.


Ekoturystyka

Ekoturystyka
Ekoturystyka to rodzaj turystyki nierozerwalnie związany z wypoczynkiem, naturą, oraz odkrywaniem przyrody przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Ekoturysta, to taki turysta, którego odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia.

Przewiń do góry
X