Redakcja

Łukasz Pająk „Łuki”
autor portalu

Jestem twórcą portalu Włącz oszczędzanie, redaktorem naczelnym i autorem artykułów. Z zamiłowania kajakarzem górskim, ultramaratończykiem, filmowcem, entuzjastą ekologii, ochrony przyrody i otaczającego nas świata.

Łukasz Pająk „Łuki” właściciel i redaktor naczelny portalu wlaczoszczedzanie.pl, autor artykułów na blogu

Dzięki pasji uczestniczyłem w wielu kajakowych wyprawach m.in. kajakiem po Kornatach w Chorwacji, Albanii, Norwegii, Turcji, Grecji, Gruzji, Włoch, Słowenii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji.

Wyprawie „Canion Colka 2002” w Ameryce Południowej w Peru. Kanion Colka po raz pierwszy został odkryty przez polskich kajakarzy z AKTK Bystrze w 1979 roku. Jego ściany wznoszą się z lewej strony na ponad 3200 m nad poziom rzeki, zaś z prawej na 4200 m i uważany jest za najgłębszy kanion na Ziemi.

Wyprawie „Himalayak 2003” w Nepalu w Azji. Celem głównym wyprawy było spłynięcie po raz pierwszy przez polskich kajakarzy rzeki Dudh Kosi, nazywanej „Bezlitosną rzeką Everestu”. Jej szczególność, obok skrajnej trudności polega również na tym, że wypływa ona spod najwyższej góry świata Mt Everestu.

Wyprawie „Grand Canyon Colorado 2013”. Po 19 latach oczekiwania na wymagane pozwolenie, w sierpniu 2013 roku, została zrealizowana pierwsza polska wyprawa kajakowa na rzekę Kolorado płynącą przez jeden z cudów natury – Wielki Kanion. Wraz z kolegami pokonaliśmy w kajakach i pontonach ponad 450 km, odciętej od świata górskiej rzeki, ponad 100 rapidów z których 10 zaliczane jest do najwyższej klasy trudności.

Na wyprawy zawsze zabieram ze sobą kamerę dokumentując kolejne przedsięwzięcia. Zapraszam do oglądnięcia materiału filmowego z Kanionu Kolorado.

Wraz z „drugą połową” dotarliśmy z plecakami do Tajlandii, Laosu, Kambodży, Wietnamu, Chile, Argentyny, Wyspy Wielkanocnej, Ekwadoru, Wysp Galapagos.

Z miłości do przyrody i otaczającego nas świata, którą tak blisko poznałem podczas licznych wypraw, założyłem portal wlaczoszczedzanie.pl. Obecnie nad jego rozwojem spędzam każdą wolną chwilę.

Poprzez prowadzenie portalu staram się zwrócić uwagę na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, ekologią i ochroną przyrodą.

Wszystko w trosce o dobro naszej planety i dla przyszłych pokoleń.
Łukasz Pająk – redaktor naczelny i właściciel portalu Włącz oszczędzanie

Dlaczego powstał portal Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie na Patronite

Wspieraj Włącz oszczędzanie na Patronite!

Przeczytaj proszę:

Scroll to Top