Ciekawe strony i portale internetowe o tematyce związanej z ekologią, ochroną środowiska i zagrożeniami dla naszej błękitnej planety.

Portale ekologiczne

Nauka o klmiacie

Nauka o klimacie
Portal Nauka o Klimacie to aktualna wiedza o zmianach klimatu. Główną misją portalu jest dostarczenie w przystępny sposób wiarygodnej, dobrze udokumentowanej wiedzy o systemie klimatycznym naszej planety. Przedstawianie informacji na temat najnowszych wyników badań dotyczących mechanizmów, tempa i charakteru zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi.


Chrońmy klimat

Chrońmy klimat
Celem portalu jest dostarczanie rzetelnych, bieżących informacji i fachowych opracowań związanych ze zmianami klimatu w różnych obszarach życia i gospodarki, z uwzględnieniem negocjacji klimatycznych na forum UNFCCC oraz procesu wdrażania unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego.


Ekoarka

Ekoarka
Eko Arka czyli rolnictwo ekologiczne w praktyce. Portal publikuje porady oparte na doświadczeniach rolników ekologicznych z Polski i zagranicy, nowości rynkowe, wskazówki, analizy. Misją Ekoarki jest wspieranie rozwoju rolnictwa ekologicznego.


Zielone blogi

Glacjoblogia - Lód i klimat

Glacjoblogia – Lód i klimat
W Polsce lodowce nie występują, dlatego wiedza o nich jest u nas bardzo skromna. Z tego powodu dr. Jakub Małecki stworzył blog Glacjoblogia. Strona ma zainteresować czytelnika tym niesamowitym tworem natury i zwrócić uwagę na rolę zamarzniętej wody w ziemskim systemie przyrodniczym.


Za Zielonym Płotem

Za Zielonym Płotem
Rozdarci między kilkoma miejscami twórcy bloga marzą o tym, by w którymś w końcu dzielić razem życie na wsi. Proste, blisko natury i rodziny. Mieć pełno zwierzów, pracownię i własną marchewkę. Ten blog to pościg za marzeniem, a także wyraz zmęczenia miastem w którym jeszcze mieszkają jego twórcy Lala i Mari.


Ciekawe pomysły i strony

Ładnie naprawię

Ładnie Naprawie
Portal dla osób, które nie lubią nic wyrzucać. Każdy miał już chyba taką przygodę. W przedmiocie urwał się jakiś element, nie wiadomo jak go dokleić, a w serwisie za jego naprawę chcą dwie trzecie wartości. Na portalu Ładnie Naprawię właścicielom uszkodzonych przedmiotów pomogą specjaliści od naprawy mebli, zabawek, sprzętu RTV/AGD, motorów biżuterii , dziel sztuki itp.


MyZbieramy.pl

MyZbieramy.pl
MyZbieramy.pl to bezpłatny portal dla rolników. Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór rejestrują darmowe konto, a następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie. W informacjach podają datę zbioru, oraz cenę, za którą klienci mogą zebrać dla siebie owoce, czy warzywa. Portal ma na celu zachęcić do powrotu do natury i odkrycia radości ze zbierania owoców i warzyw, z których można zrobić przetwory.


Internetowe encyklopedie, bazy wiedzy

Internetowa Baza Izomerów Trans

Internetowa baza izomerów trans
Baza izomerów trans pełni funkcje informacyjne i edukacyjne. Prezentuje dane dotyczące zawartości izomerów trans w produktach spożywczych. Izomery trans wykazują wyłącznie niekorzystne działanie na zdrowie człowieka. Są uznanym czynnikiem ryzyka chorób sercowo naczyniowych, miażdżycy, nowotworów złośliwych oraz cukrzycy typu 2. Prawdopodobnie mogą także wpływać na bezpłodność, powodować zaburzenia laktacji i sprzyjać astmie oskrzelowej.


Zegar Zagłady (Doomsday Clock)

Zegar Zagłady (Doomsday Clock)
Symboliczny zegar prowadzony przez zarząd Bulletin of the Atomic Scientists na Uniwersytecie Chicagowskim. Pokazuje zawsze X minut do północy, gdzie północ oznacza zagładę ludzkości. Pierwotnie zagłada oznaczała zagrożenie wojną nuklearną, lecz koncepcja zegara ewoluowała tak, że w XXI wieku zawiera też technologie zmieniające klimat, nowe osiągnięcia w naukach biologicznych i nanotechnologii. Liczba minut przed północą czyli stopień zagrożenia nuklearnego, środowiskowego lub technologicznego jest systematycznie uaktualniana.

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego
Jest to całoroczna jednostka naukowo-badawcza zarządzana przez Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Stacja znajduje się na półkuli południowej w archipelagu Szetlandów Południowych, na wyspie Króla Jerzego, u wybrzeża Zatoki Admiralicji. Od ponad 40 lat na stacji są prowadzone badania w dziedzinie oceanografii, geologii, geomorfologii, glacjologii, meteorologii, sejsmologii i przede wszystkim biologii i ekologii oraz nieprzerwanie prowadzone są monitoringi: ekologiczny, glacjologiczny, hydrologiczny, meteorologiczny i morski.


Dodaj komentarz