Portale ekologiczne

Ciekawe strony i portale internetowe o tematyce związanej z ekologią, ochroną środowiska i zagrożeniami dla naszej błękitnej planety.

Nauka o klmiacie

Nauka o klimacie
Portal Nauka o Klimacie to aktualna wiedza o zmianach klimatu. Główną misją portalu jest dostarczenie w przystępny sposób wiarygodnej, dobrze udokumentowanej wiedzy o systemie klimatycznym naszej planety. Przedstawianie informacji na temat najnowszych wyników badań dotyczących mechanizmów, tempa i charakteru zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi.


Ładnie naprawięŁadnie Naprawie
Portal dla osób, które nie lubią nic wyrzucać. Każdy miał już chyba taką przygodę. W przedmiocie urwał się jakiś element, nie wiadomo jak go dokleić, a w serwisie za jego naprawę chcą dwie trzecie wartości. W serwisie właścicielom uszkodzonych przedmiotów pomogą specjaliści od naprawy mebli, zabawek, sprzętu RTV/AGD, motorów biżuterii , dziel sztuki itp.


EkoarkaEkoarka
Eko Arka czyli rolnictwo ekologiczne w praktyce. Portal publikujemy porady oparte na doświadczeniach rolników ekologicznych z Polski i zagranicy, nowości rynkowe, wskazówki, analizy.


Internetowa baza izomerów trans
Baza izomerów trans pełni funkcje informacyjne i edukacyjne. Prezentuje dane dotyczące zawartości izomerów trans (wartości średnie, minimalne i maksymalne) w produktach spożywczych. W bazie dostępne są wartości w g/100 g, g/porcję oraz g/cały produkt.
Izomery trans wykazują wyłącznie niekorzystne działanie na zdrowie człowieka. Są uznanym czynnikiem ryzyka chorób sercowo naczyniowych, miażdżycy, nowotworów złośliwych (zwłaszcza raka prostaty) oraz cukrzycy typu 2. Prawdopodobnie mogą także wpływać na bezpłodność, powodować zaburzenia laktacji i sprzyjać astmie oskrzelowej.