fbpx

Oznaczenia ekologiczne na wyrobach z drewna

Oznaczenia ekologiczne na wyrobach z drewna

Znaki ekologiczne na wyrobach z drewna

Znaki ekologiczne na wyrobach z drewna informują konsumenta, że dany produkt, całość lub część surowca użytego do jego produkcji pochodzi z lasów posiadających ekologiczne certyfikaty.

Kupując produkt z takimi oznaczeniami wspieramy odpowiedzialną gospodarkę leśną. Dzięki ekologicznym oznaczeniom mamy pewność, że drewno, z którego zrobiony jest dany produkt, nie pochodzi z miejsc gdzie prowadzona jest rabunkowa gospodarka leśna, lecz z obszarów leśnych zarządzanych ekologicznymi zasadami, chroniących kluczowe siedliska zwierząt, lasów terenów podmokłych i lasów pierwotnych.

FSC czyli Forest Stewardship Council

Forest Stewardship Council
FSC czyli Forest Stewardship Council to znak ekologiczny który informuje, że drewno, z którego zrobiony jest dany produkt, nie pochodzi z miejsc gdzie prowadzona jest rabunkowa gospodarka leśna, lecz z obszarów leśnych zarządzanych ekologicznymi zasadami, chroniących kluczowe siedliska zwierząt, lasów terenów podmokłych i lasów pierwotnych.


Rainforest Alliance Certified

Rainforest Alliance Certified
Rainforest Alliance Certified znak ekologiczny który znajduje się na wyrobach z drewna i produktach spożywczych, pochodzących z upraw prowadzonych zgonie ze standardami SAN (Sustainable Agriculture Network). Konsument kupując produkt z tym symbolem ma pewność, że powstał on w sposób nieszkodliwy dla lokalnego ekosystemu tzn. w procesie produkcyjnym nie zniszczono lasów, nie zanieczyszczono wód, a osoby zatrudnione do jego produkcji otrzymały godziwe wynagrodzenie.


Smart Wood

Smart Wood
Certyfikat ekologiczny Smart Wood to znak ekologiczny który określa międzynarodowe standardy dla leśnictwa odpowiedzialnego pod względem środowiskowym i społecznym. Jest to najstarszy międzynarodowy program certyfikacji lasów.


PEFC

PEFC
PEFC to znak ekologiczny który jest gwarancją, że dany produkt, całość lub część surowca użytego do jego produkcji pochodzi z lasów posiadających certyfikat PEFC . Kupując produkty z tym oznaczeniem wspiera się odpowiedzialną gospodarkę leśną, a zakupy nie przyczyniają się do niszczenia drzew i nie wspierają przedsiębiorstw łamiących prawa człowieka.

Przewiń do góry
X