Do ponownego wykorzystania (możliwość ponownego wykorzystania)

Do ponownego wykorzystania

To znak ekologiczny który pojawia się na opakowaniach przydatnych do wielokrotnego użytku.

Czas czytania: 1 minuta

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022

Do ponownego wykorzystania (możliwość ponownego wykorzystania)

Dwie strzałki skierowane w przeciwne strony oznaczają, że jest to opakowanie nadające się do ponownego wykorzystania. Gdy zużyjemy produkt, który się w nim znajduje opakowanie może być wykorzystane ponownie, a więc nie staje się od razu odpadem.

Do ponownego wykorzystania
Do ponownego wykorzystania

Symbol ekologiczny można znaleźć na kontenerach, beczkach, pudełkach, puszkach, kanistrach, butelkach, szklanych pojemnikach. Projektuje się je specjalnie z myślą o ponownym użyciu do tego samego celu.

Ustawa uchwalona przez Ministra Środowiska w 2015 roku obliguje producentów do oznaczania opakowań wielokrotnego użytku, by ułatwić w ten sposób proces recyklingu i odzysku.

Darmowe materiały do pobrania

W przygotowaniu:
zestawienie znaków ekologicznych

źródło: materiały prasowe

Znaki i oznaczenia ekologiczne – dodatkowe informacje:
Bezpieczny dla ozonu – pozbawiony FCKW, Buy Smart+, certyfikaty produktów sprawiedliwego handlu, certyfikaty ekoturystyki, Demeter, Do ponownego wykorzystania (możliwość ponownego wykorzystania), EKO ITB, EMAS, Energy star, EU Ecolabel zwany też Stokrotką lub Margerytką, Euroliść (Euroleaf), Fairtrade, Fair Trade Federation, Forest Stewardship Council (FSC), Nadaje się do recyklingu (Pętla Mobiusa), Opakowanie biodegradowalne, oznaczenia ekologiczne na kosmetykach, środkach do prania i czystości, oznaczenia ekologiczne na materiałach informacyjnych, oznaczenia ekologiczne na wyrobach z drewna, oznaczenia ekologiczne na ubraniach i tekstyliach, oznaczenia produktów ekologicznych, oznaczenia żywności ekologicznej, oznaczenie obowiązkowe CE, oznaczenia opakowań ekologicznych, oznaczenie opakowań ze względu na skład chemiczny, PEFC, Rainforest Alliance Certified, SmartWood, Sprawiedliwy handel, Zielony Punkt, znaki ekologiczne na ubraniach i tekstyliach

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje/zestawienie/artykuł do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Przydatna wiedza ekologiczna

Przewiń do góry
X