Oznaczenia ekologiczne na materiałach informacyjnych

Oznaczenia ekologiczne na materiałach informacyjnych

Znak ekologiczne i oznaczenia, które nie występuje na produktach i opakowaniach, a pojawiają się na materiałach informacyjnych i reklamowych.

Czas czytania: 2 minuty

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022

Znaki ekologiczne na materiałach informacyjnych

System Ekozarządzania i Audytu EMAS (Eco Management and Audit Scheme) 

System Ekozarządzania i Audytu EMAS (Eco Management and Audit Scheme)
Znak ekologiczny EMAS oznacza spełnienie przez firmę lub instytucję najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska. Jest to potwierdzenie uczestnictwa w unijnym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS), czyli gronie organizacji, prowadzących swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Buy Smart +

Buy Smart+
Europejski projekt Buy Smart+ oferował bezpłatne konsultacje, szkolenia i materiały informacyjne na tematy związane z zieloną energią. Oferta skierowana była do sektora publicznego, oraz firm prywatnych.

Darmowe materiały do pobrania

W przygotowaniu:
zestawienie znaków ekologicznych

źródło: materiały prasowe

Znaki i oznaczenia ekologiczne – dodatkowe informacje:
Bezpieczny dla ozonu – pozbawiony FCKW, Buy Smart+, certyfikaty produktów sprawiedliwego handlu, certyfikaty ekoturystyki, Demeter, Do ponownego wykorzystania (możliwość ponownego wykorzystania), EKO ITB, EMAS, Energy star, EU Ecolabel zwany też Stokrotką lub Margerytką, Euroliść (Euroleaf), Fairtrade, Fair Trade Federation, Forest Stewardship Council (FSC), Nadaje się do recyklingu (Pętla Mobiusa), Opakowanie biodegradowalne, oznaczenia ekologiczne na kosmetykach, środkach do prania i czystości, oznaczenia ekologiczne na materiałach informacyjnych, oznaczenia ekologiczne na wyrobach z drewna, oznaczenia ekologiczne na ubraniach i tekstyliach, oznaczenia produktów ekologicznych, oznaczenia żywności ekologicznej, oznaczenie obowiązkowe CE, oznaczenia opakowań ekologicznych, oznaczenie opakowań ze względu na skład chemiczny, PEFC, Rainforest Alliance Certified, SmartWood, Sprawiedliwy handel, Zielony Punkt, znaki ekologiczne na ubraniach i tekstyliach

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje/zestawienie/artykuł do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Przydatna wiedza ekologiczna

Przewiń do góry
X