Opakowanie biodegradowalne

Opakowanie biodegradowalne

To znak ekologiczny przeznaczony dla opakowań, które rozkładają się podczas kompostowania i nie uwalniają szkodliwych substancji.

Opakowanie biodegradowalne

Produkty ekologiczne oznaczone tym symbolem są w pełni biodegradowalne i podczas kompostowania nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji. Mogą być kompostowane ze zwykłymi odpadkami organicznymi w miejskich i domowych kompostowniach.

Czas czytania: 2 minuty

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022

Podstawowe informacje

Opakowanie biodegradowalne
Opakowanie biodegradowalne

Etykieta ekologiczna opakowanie biodegradowalne jest przyznawana przez DIN CERTCO (Niemiecki Instytut Standaryzacji), a opracowana została przez IBAW (International Biodegradable Polymers Association & Working Groups). 

W Polsce uprawnienia DIN CERTCO do prowadzenia certyfikacji wyrobów zdatnych do kompostowania, oraz przyznawania przedstawionego znak z polskim napisem kompostowalny, uzyskał Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań w Warszawie.

Uwaga! Popularne torby ekologiczne nazywane mianem biodegradowalnych w większości nie posiadają tego certyfikatu ekologicznego.

Darmowe materiały do pobrania

W przygotowaniu:
Zestawienie znaków ekologicznych

źródło: materiały prasowe

Znaki i oznaczenia ekologiczne – dodatkowe informacje:
Bezpieczny dla ozonu – pozbawiony FCKW, Buy Smart+, certyfikaty produktów sprawiedliwego handlu, certyfikaty ekoturystyki, Demeter, Do ponownego wykorzystania (możliwość ponownego wykorzystania), EKO ITB, EMAS, Energy star, EU Ecolabel zwany też Stokrotką lub Margerytką, Euroliść (Euroleaf), Fairtrade, Fair Trade Federation, Forest Stewardship Council (FSC), Nadaje się do recyklingu (Pętla Mobiusa), Opakowanie biodegradowalne, oznaczenia ekologiczne na kosmetykach, środkach do prania i czystości, oznaczenia ekologiczne na materiałach informacyjnych, oznaczenia ekologiczne na wyrobach z drewna, oznaczenia ekologiczne na ubraniach i tekstyliach, oznaczenia produktów ekologicznych, oznaczenia żywności ekologicznej, oznaczenie obowiązkowe CE, oznaczenia opakowań ekologicznych, oznaczenie opakowań ze względu na skład chemiczny, PEFC, Rainforest Alliance Certified, SmartWood, Sprawiedliwy handel, Zielony Punkt, znaki ekologiczne na ubraniach i tekstyliach

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje/zestawienie/artykuł do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Przydatna wiedza ekologiczna

Przewiń do góry
X