fbpx

Energy star

Energy Star

Energy star

Energy Star to znak ekologiczny istniejący od 1992 roku, umieszczany na energooszczędnych produktach RTV i AGD. Pomaga konsumentom w identyfikacji energooszczędnych urządzeń już na etapie podejmowania decyzji o zakupie.

Nadawany jest w ramach programu prowadzonego przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (U.S. Environmental Protection Agency), oraz Amerykański Departament Energii (U.S. Department of Energy). Jest to międzynarodowy program dobrowolnego znakowania.

Symbol ekologiczny jest przyznawany jako wyróżnienie dla energooszczędnych produktów takich jak: sprzęt biurowy, RTV, AGD, sprzęt ogrodniczy, urządzenia klimatyzacyjne i systemy oświetleniowe.

Wszystkie produkty, które zostały oznaczone logo Energy Star wpływają znacząco na środowisko naturalne, redukując emisję gazów cieplarnianych.

Od 2006 roku, dzięki porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi, w programie znakowania Energy Star uczestniczy także Unia Europejska.

Dlaczego warto kupować produkty zgodne ze standardem Energy Star?

Kupując produkty zgodne ze standardem Energy Star oszczędzasz energię uczestnicząc w aktywny sposób w procesie ochrony środowiska naturalnego.

Wyższa efektywność energetyczna produktów zgodnych ze standardem Energy Star gwarantuje efektywniejsze wykorzystanie energii elektrycznej. Efektywne wykorzystywanie energii elektrycznej, powoduje wymierne korzyści finansowe w postaci niższych rachunków.

Produkty kwalifikowane jako zgodne z Energy Star to także produkty wytworzone z komponentów o wyższej jakości, zaprojektowany w przemyślany sposób.

zobacz: energystar.org

Przewiń do góry
X