Oznaczenie obowiązkowe CE Unii Europejskiej

Oznaczenie obowiązkowe CE  czyli wyrób zgodny z normami Unii Europejskiej

Oznaczenie obowiązkowe CE (Conformité Européenne) - wyrób zgodny z normami Unii Europejskiej - wlaczoszczedzanie.pl
oznaczenie obowiązkowe CE (Conformité Européenne)

Istniejące od 1993 roku oznaczenie obowiązkowe CE  (Conformité Européenne) jest kluczowym wskaźnikiem spełniania przez produkt wymogów prawnych Unii Europejskiej, umożliwiającym wolny przepływ towarów na rynku europejskim.

Przez umieszczenie znaku CE na produkcie, wytwórca deklaruje, że jego produkt jest zgodny ze wszystkimi mającymi zastosowanie do tego produktu wymaganiami prawnymi, koniecznymi do uzyskania znaku CE.

ce_marks_modProdukty sprowadzane z Chin często nie posiadają odpowiednich certyfikatów. Żeby zwiększyć sprzedaż takich produktów i zmylić europejskiego konsumenta zastosowano bardzo podobne oznaczenie CE, które różni się praktycznie tylko tym, że odległość między obiema literami jest minimalna.

Na pierwszy rzut oka obydwa znaki są łudząco podobne. Symbol CE jest wpisany w dwa zachodzące na siebie okręgi, a litery są nieco od siebie oddalone. Środkowa belka litery E jest krótsza od dwóch pozostałych. W znaku China Export litery znajdują się bliżej siebie i na ogół wszystkie belki litery E są tej samej długości.

Znak ten oznacza, że produkt został wyprodukowany w Chinach. Znak China Export nie jest nigdzie zarejestrowany i nie potwierdza zgodności z żadnymi normami. Niektórzy chińscy producenci stosują go do swoich produktów arbitralnie.

CE EU vs CE China Export