Logo portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie to portal o oszczędzaniu, ekologii i ochronie środowiska. Praktyczny poradnik który pomoże w codziennych wyborach, podpowie jak oszczędzać i żyć w sposób przyjazny przyrodzie. Portal z którego można korzystać w codziennym życiu, domu, pracy, podróży, czy na zakupach.

Aktualne wiadomości i porady zamieszczane na stronie mają przekonać każdego komu zależy na ochronie naszej błękitnej planety, że warto żyć świadomie, rozważnie i uważnie. Brać odpowiedzialność za swoje życie i wybory.

Czym są jak nie oszczędzaniem zasobów naturalnych popularne trendy takie jak slow life, less czy zero waste?

Oszczędzanie wody i prądu nie jest ani trudne, ani uciążliwe. Ma nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również na zawartość naszego portfela. Wystarczy wprowadzić w życie kilka ekologicznych nawyków i nie chodzi tu o zmuszanie się do funkcjonowania w ciemnościach czy ograniczenie higieny, ale o zwyczajne i rozsądne gospodarowanie.

Ekologiczne podejście do życia powinno być częścią naszej codzienności, a nie przykrym obowiązkiem, który uprzykrza nam życie.

To oszczędzanie jest bardziej eko niż konsumowanie! Oszczędzanie to kolejny krok w stronę bardziej ekologicznego życia i lepszej kontroli nad własnymi rachunkami.

Każda, nawet mała zmiana w naszym codziennym życiu ma znaczenie dla życia na naszej błękitnej planecie.

Zapraszam do poznania co portal Włącz oszczędzanie ma do zaoferowania, oraz do polubienia profilu strony na Facebooku, gdzie zamieszczane są dodatkowo informacje z zakresu ekologii i ochrony środowiska: #błękintaplaneta, #zieloneDIY, #zieloneinspiracje, #cudanatury, #rysunesatyryczny, #ispirujacegrafiki, #planetaziemia, #kronikafilmowa, #pejzażenatury, #perłynatury. Fanpage portalu ma obecnie ok. 29 000 użytkowników.

Każdy z nas ma swój mały wpływ i może małymi krokami zmieniać rzeczywistość i polepszać stan planety.

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego,
ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas.

Nie czekaj do jutra,
los Ziemi jest w naszych rękach!
Już dziś Włącz oszczędzanie
na własną, domową miarę!

Poprzez prowadzenie portalu dziele się z WAMI pozytywną energią i przekonaniem, że każda, choćby najmniejsza NASZA codzienna decyzja ma znaczenie.

Łukasz Pająk – redaktor naczelny portalu Włącz oszczędzanie

Publikacje ekologiczne

Wiadomości zawarte w artykułach z działu nowości (2470 artykułów) i encyklopedii ekologicznej (290 haseł ekologicznych) (stan na 17.08.2021) wykorzystywane są w publikacjach przez: portale internetowe, lokalne, branżowe, ekologiczne i edukacyjne, magazyny studenckie, w pracach naukowych, na forach dyskusyjnych. Pojawiają się również w prasie codziennej, radiu i telewizji.

Przegląd wybranych publikacji ekologicznych:

Marcel Warda, Michał Deląg, Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA, Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania, Katedra Rachunkowości, Greenwashing na przykładzie Dieselgate (Greenwashing, czyli ekościema i zielone kłamstwo)

Rafał Baum, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Antropocen jako wyzwanie dla rozwoju społeczno-gospodarczego (Antropocen czyli nowa epoka w historii Ziemi)

Monika Michejdová, Filozoficka Fakulta Univerzity, Palackeho v Olomouci Katedra Slavistiky, Tendencje rozwojowe współczesnej polszczyzny (Ekojazda – Eco-driving – podstawowe zasady jazdy ekonomicznej)

Prof. dr hab. Sztangret I, University of Economics in Katowice, International Scientific Journals of Scientific Technical Union of Mechanical Engineering, Knowledge Management in the Sector of Waste Disposal Enterprises (Oznaczenie opakowań ze względu na skład chemiczny)

Katastrofa ekologiczna na Krymie, kierunekchemia.pl (Na Krymie doszło do katastrofy ekologicznej. Władze przez dwa tygodnie nie przyznawały się do tego faktu

Ryszard Machał, Dobry czas na instalowanie urządzeń do pozyskiwania odnawialnych źródeł energii, Małopolski Informator Rolniczy Doradca Lipiec/Sierpień 2019 (Odnawialne Źródła Energii)

Judyta Witkiewicz, Oszczędzanie prądu to ratunek dla planety i naszego portfela. Osiem zasad, które warto wprowadzić w życie, gazeta.pl (Energooszczędne oświetlenie)

Judyta Witkiewicz, Segregowanie śmieci nie ma sensu, a woda z kranu jest niezdrowa, czyli największe eko mity, w które nadal wierzymy, gazeta.pl (Greenwashing czyli ekościema i zielone kłamstwo)

Ukryta prawda o produktach, które codziennie zjadamy. Może was zszokować, fakt.pl, onet.pl (Ślad wodny czyli water footprint)

Współpraca prasowa i patronat medialny

List partnerów z którymi współpracuje portal wlaczoszczedzanie.pl

dhosting.pl – Hosting Domeny Serwer
O wyborze firmy hostingowej, która obsługuje stronę, domenę, powinny decydować w kolejności: szybkość i koszty związane z obsługą serwera, rejestracji, przedłużania domeny, jakość obsługi klienta, oraz opinie użytkowników. Obecnie portal Włącz oszczędzanie znajduje się na serwerach dhosting.pl. Firma charakteryzuje się wysoką jakością usługi, szybkością działania wsparcia technicznego. Dzięki elastycznemu web hostingowi skończyły się problemy z dostępem do strony i błędy typu 5xx. Portal działa zawsze, niezależnie od liczby odwiedzających!!!

Płacę cenę podstawową 200zł za rok, plus średnio ok 18 zł za miesiąc, w związku z przekroczeniem limitów serwera, związanym z nagłym wzrostem ruchu. Taniej niż u poprzedniego dostawcy hostingu, u którego strona przestawała działać w związku z nadmiernym ruchem.

Newseria – Agencja Informacyjna
Newseria jest multimedialną agencją informacyjną która tworzy depesze dla m.in. stacji radiowych i telewizyjnych, prasy oraz portali internetowych w Polsce i za granicą. Rozmówcami redakcji są najważniejsze osoby w państwie, w tym politycy, prezesi instytucji państwowych i firm – także tych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, analitycy, eksperci rynku oraz przedstawiciele świata kultury. Newseria prowadzi trzy wyspecjalizowane serwisy informacyjne: gospodarczy Newseria Biznes, technologiczny Newseria Innowacje, oraz lifestylowy Newseria Lifestyle.

SW Research
Lider i prekursor społecznościowych badań przez Internet w Polsce. Firma oferująca profesjonalne rozwiązania badawcze, usługi analityczne i doradcze. W swojej działalności SW Research łączy wiedzę z zakresu nauk społecznych i ścisłych, oraz kompetencje w obszarze technologii informatycznych. Oferta SW Research to komfort pracy z doświadczonymi badaczami, gwarantującymi wysoką jakość wykonywanych badań, przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań informatycznych.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Poish Green Building Council jest organizacją wspierającą sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Głównym celem PLGBC jest rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego OSBN
Stowarzyszenie zrzesza profesjonalistów w tym projektantów, wykonawców, producentów, inwestorów oraz pasjonatów budownictwa naturalnego. Głównym celem działalności OSBN jest propagowanie idei budownictwa naturalnego i wartości z nim związanych, stowarzyszenie jest platformą do wymiany doświadczeń i ich wyników.

Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com
Stowarzyszenie skupia osoby wrażliwe na los dzikich ptaków – ofiar kolizji z przezroczystymi obiektami, elementami architektury i infrastruktury. Pta.com wspiera inwestorów, właścicieli, zarządców, specjalistów branży architektonicznej i budowlanej w tworzeniu ekologicznego budownictwa przyjaznego ptakom.

Green Energy Congress
Green Energy Congress to wydarzenie kierowane jest do osób z kadry zarządzającej, managerów, naukowców oraz praktyków, wdrażających proekologiczne rozwiązania w swoich firmach lub planujących takie wdrożenia.
Green Energy Congress kierowany jest do wszystkich zainteresowanych zastosowaniem zielonej energii w gospodarce i poprawą sytuacji klimatycznej w Polsce i Europie.

Warsaw EcoTech Expo
Warsaw EcoTech Expo to targi poświęcone ekologii i ochronie środowiska. Podczas targów poznasz najnowsze trendy ekologiczne, dowiesz się, w jaki sposób możesz wpłynąć na zmiany klimatyczne oraz poznasz opinie światowych ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Zakres branżowy targów to m.in.: OZE, gospodarka komunalna, recykling, jakość powietrza, zielone budownictwo i ekomobilność.

Targi Bio Eko Natura
Celem targów Bio Eko Natura jest wsparcie rodzimego biznesu oraz propagowanie proekologicznego i zdrowego stylu życia. Na targach znaleźć będzie można czołowych producentów i dystrybutorów produktów naturalnych z całej Polski. Od zdrowej żywności, przez kosmetyki, tekstylia, biżuterię, zabawki i akcesoria, aż po organiczne środki do produkcji rolnej.

Ekotyki – Targi kosmetyków naturalnych
Peeling do ciała z prawdziwymi pestkami malin, soczysty tonik do twarzy z aromatycznych ziół. Maseczka jak mus owocowy, krem o konsystencji jogurtu, który przynosi Twojej cerze ukojenie i nie uczula. Na odbywających się cyklicznie targach Ekotyki, można znaleźć najciekawsze, dostępne na polskim rynku marki kosmetyczne, które opierają produkcję na ekologicznych, naturalnych lub wegańskich surowcach.

PV GigaCon
PV GigaCon to konferencja poświęcona zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie spotkania online uczestnicy rozmawiają o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omawiąją także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie.

W klimacie zmian
Realizatorami projektu społecznego pod nazwą W klimacie zmian jest dziesięcioosobowa grupa uczniów z kilku warszawskich liceów. Młodzież zaangażowana w sprawy ochrony środowiska, tworzy krótkie filmy edukacyjne, w których porusza istotne problemy dotyczące zmian klimatycznych, ich przyczyn oraz następstw. Celem działań licealistów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, a szczególnie młodzieży, na temat zagrożeń dla naszej planety oraz zachęcanie do podejmowania działań proekologicznych.

Exit mobile version
X