Nadaje się do recyklingu

Nadaje się do recyklingu

Znak ekologiczny nadaje się do recyklingu, w formie trzech strzałek, to międzynarodowy symbol recyklingu, często potocznie określany mianem recykling.

Nadaje się do recyklingu (Pętla Mobiusa)

Znak ekologiczny przeznaczony dla opakowań, które nadają się do ponownego przetworzenia i wyprodukowania z odzyskanych surowców innego, podobnego produktu. 

Czas czytania: 2 minuty

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022

Podstawowe informacje na temat symbolu recyklingu

Znak ekologiczny nadaje się do recyklingu pojawia się na opakowaniach papierowych (torby, tektury do pakowania itp), z tworzyw sztucznych (pojemniki plastikowe, butelki plastikowe), z aluminium (puszki)

Nadaje się do recyklingu
Nadaje się do recyklingu

Wewnątrz Pętli Mobiusa może znajdować się liczba informująca jaki procent użytych do produkcji materiałów pochodził z recyklingu. Czasem także podaje się nazwę materiału, z którego wytworzono dany produkt ekologiczny.

Znak nadaje się do recyklingu informuje nas, że gdy zadbamy o właściwe miejsce jego wyrzucenia, zostanie przerobiony przy minimalnym dodatku nowych materiałów (zamiast trafić na wysypisko śmieci), a w jego miejsce nie trzeba będzie wyprodukować nowego opakowania (z nowych surowców), co oznaczałoby większe zużycie surowców, wody i energii.

Darmowe materiały do pobrania

W przygotowaniu:
zestawienie znaków ekologicznych

źródło: materiały prasowe

Znaki i oznaczenia ekologiczne – dodatkowe informacje:
Bezpieczny dla ozonu – pozbawiony FCKW, Buy Smart+, certyfikaty produktów sprawiedliwego handlu, certyfikaty ekoturystyki, Demeter, Do ponownego wykorzystania (możliwość ponownego wykorzystania), EKO ITB, EMAS, Energy star, EU Ecolabel zwany też Stokrotką lub Margerytką, Euroliść (Euroleaf), Fairtrade, Fair Trade Federation, Forest Stewardship Council (FSC), Nadaje się do recyklingu (Pętla Mobiusa), Opakowanie biodegradowalne, oznaczenia ekologiczne na kosmetykach, środkach do prania i czystości, oznaczenia ekologiczne na materiałach informacyjnych, oznaczenia ekologiczne na wyrobach z drewna, oznaczenia ekologiczne na ubraniach i tekstyliach, oznaczenia produktów ekologicznych, oznaczenia żywności ekologicznej, oznaczenie obowiązkowe CE, oznaczenia opakowań ekologicznych, oznaczenie opakowań ze względu na skład chemiczny, PEFC, Rainforest Alliance Certified, SmartWood, Sprawiedliwy handel, Zielony Punkt, znaki ekologiczne na ubraniach i tekstyliach

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje/zestawienie/artykuł do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Przydatna wiedza ekologiczna

Przewiń do góry
X