Etykieta energetyczna dla lamp elektrycznych eksponowanych w punkcie sprzedaży (nieobowiązująca)

Czas czytania: 3 minuty

Ostatnia aktualizacja:

Wzór i zasady etykietowania energetycznego lamp elektrycznych eksponowanych w punkcie sprzedaży określało unijne rozporządzenie delegowane nr 874/2012 z dn. 12 lipca 2012 roku. Jednolity wzór etykiety obowiązywał we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Od 1 września 2021 roku przestały obowiązywać poniższe etykiety energetyczne dla lamp elektrycznych. Obecnie na opakowaniach żarówek i innych produktów oświetleniowych nie są już widoczne oznaczenie A++. Zgodnie z normami unijnymi zostały wprowadzone nowe klasy oraz etykiety energetyczne dla źródeł światła, które mają poprawić efektywność energetyczną i wspomóc konsumentów w zmniejszeniu rachunków za energię.

dodatkowe informacje:
Etykieta energetyczna dla źródeł światła

Podstawowe informacje

Etykieta energetyczna dla lamp elektrycznych eksponowanych w punkcie sprzedaży - wlaczoszczedzanie.pl
Etykieta energetyczna dla lamp elektrycznych eksponowanych w punkcie sprzedaży

Kolorowe strzałki służą do odróżnienia efektywności energetycznej urządzeń: ciemnozielony wskazuje na wysoko energooszczędny produkt, a czerwony na najmniej oszczędny.

Opis etykiety energetycznej dla lamp elektrycznych:

1. nazwa dostawcy lub znak towarowy
2. identyfikator modelu lampy elektrycznej eksponowanej w punkcie sprzedaży
3. skala klas efektywności energetycznej od A++ do E wraz z określoną klasą efektywności energetycznej dla danej lampy
4. ważone roczne zużycie energii (EC ) w kWh na 1 000 godzin, obliczone i zaokrąglone do najbliższej liczby całkowitej

W przypadku gdy etykieta była drukowana na opakowaniu, a informacje określone w pkt 1,2,3,4 zostały przedstawione w innym miejscu na opakowaniu, informacje takie można było pominąć na etykiecie.

Image
Image
Image
Image

źródło: materiały prasowe

Dom ekologiczny – dodatkowe informacje:
audyt energetyczny, dom energooszczędny, dom inteligentny (smart home,) dom niskoenergetyczny, dom pasywny, domowe (naturalne) środki czystości, energooszczędne ogrzewania (oszczędzanie ciepła), energooszczędne oświetlenie, energooszczędne urządzenia, energooszczędna wentylacja, etykiety energetyczne, etykiety produktów, kuchnia Zero Waste, kosmetyki naturalne (ekologiczne), oszczędzanie energii elektrycznej (prądu), oszczędzanie gazu, oszczędzanie wody, rośliny oczyszczające powietrze, segregacja odpadów, termomodernizacja budynku, zrównoważone budownictwo

Rządowe, ogólnopolskie programy proekologiczne:
Ciepłe Mieszkanie, Czyste powietrze, Mój Prąd, Moja Woda, Stop Smog, Ulga termomodernizacyjna
Dyrektywa o charakterystyce energetycznej budynków (EPBD)
Net-Zero Industry Act

Wiedza ekologiczna – dodatkowe informacje:
aforyzmy ekologiczne, biblioteka ekologa, biblioteka młodego ekologa, ekoprognoza, encyklopedia ekologiczna, hasła ekologiczne, hasztagi (hashtagi) ekologiczne, kalendarium wydarzeń ekologicznych, kalendarz ekologiczny, klęski i katastrofy ekologiczne, największe katastrofy ekologiczne na świecie, międzynarodowe organizacje ekologiczne, podcasty ekologiczne, poradniki ekologiczne, (nie) tęgie głowy czy też (nie) najtęższe umysły, znaki i oznaczenia ekologiczne

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Zapisz się na Newsletter i otrzymuj email z ekowiadomościami. Dodatkowo dostaniesz dostęp do specjalnego działu na stronie portalu, gdzie pojawiają się darmowe materiały do pobrania i wykorzystania. Poradniki i przewodniki, praktyczne zestawienia, podsumowania, wzory, karty prac, checklisty i ściągi. Wszystko czego potrzebujesz do skutecznej i zielonej rewolucji w twoim życiu. Zapisz się do Newslettera i zacznij zmieniać świat na lepsze.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Scroll to Top