Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i termomodernizowanym budynku

Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i termomodernizowanym budynku
@ De Dietrich

Powietrzne pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o ochronę środowiska. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i termomodernizowanym budynku.

Choć pompy ciepła zasilane są energią elektryczną, to większą część energii – nawet ok. 80%, czerpią ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu redukcja kosztów ogrzewania sięga nawet 70% w porównaniu do instalacji tradycyjnych. Niskie koszty użytkowe oraz przyjazne dla środowiska działanie skutecznie zachęcają, ale to nie wszystko, co pompy ciepła mają do zaoferowania. W przypadku powietrznych pomp ciepła moduł zewnętrzny może być zainstalowany wszędzie, niezależnie od ukształtowania terenu.

Dostępność na rynku dwóch rodzajów pomp powietrznych, split lub monoblok, to jeszcze większe możliwości zastosowania. Urządzenie typu split składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej zainstalowanej w budynku. Oba moduły muszą być ze sobą połączone przewodami, w których przepływa czynnik chłodniczy. Pompa ciepła typu monoblok składa się z jednej jednostki zawierającej wszystkie elementy układu i montowana jest na zewnątrz budynku.

W przypadku domu teromodernizowanego istotny może być fakt, że urządzenia te dobrze współpracują z dodatkowym źródłem w postaci kotła, który może wówczas stanowić wspomaganie przy szczytowym zapotrzebowaniu ciepła w najzimniejszych okresach roku.

Pełna kontrola nad ciepłem

Co do zasady nie ma przeciwwskazań, aby pompa ciepła współpracowała z grzejnikami, jednak najefektywniejsze działanie osiąga w połączeniu z niskotemperaturowym ogrzewaniem płaszczyznowym, podłogowym lub ściennym. Dzięki temu, że pompa ciepła nie wymaga specjalistycznej kotłowni, system gwarantuje oszczędność miejsca i dowolną aranżację pomieszczenia technicznego.

Takim urządzeniem, które spełnia te standardy jest pompa ciepła typu powietrze/woda Alezio M czy Alezio M V200 od marki De Dietrich. Prosta obsługa i energooszczędna konstrukcja gwarantuje 100% satysfakcji. Nowa formuła Alezio M sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem w każdym typie zabudowy. To zupełna nowość, gdyż jednostki zewnętrzna i wewnętrzna połączone są ze sobą instalacją hydrauliczną i do montażu nie wymagają uprawnień F-gazowych.

To kompaktowe urządzenie, dzięki możliwości podłączenia podgrzewacza zapewnia stały dostęp do ciepłej wody oraz jest dopasowane do programu PROSUMENT i Czyste Powietrze. W najnowszej ofercie De Dietrich znalazły się specjalnie dopasowane do pomp ciepła nowoczesne bufory, oraz podgrzewacze zarówno z wbudowaną grzałką, jak i z możliwością jej zainstalowania.

źródło: materiały prasowe

Dom ekologiczny – wybór przyszłości

Dom energooszczędny

Dom energooszczędny
Dom ekologiczny to dom przyszłości, wybudowany z myślą o poszanowaniu energii. Dom energooszczędny to jeden ze sposobów na niższe rachunki za jego użytkowanie. Równie ważne są też odpowiednie codzienne nawyki, które pomogą zadbać o kondycję naszej kieszeni i przyczynią się do ochrony środowiska.

Energooszczędne urządzenia

Energooszczędne urządzenia
Wymiana najbardziej energochłonnych urządzeń na energooszczędne, zmiana dotychczasowych zachowań i przyzwyczajeń, może skutkować znacznymi oszczędnościami energii i rachunków stanowiących pokaźną sumę w domowym budżecie.

Energooszczędne oświetlenie

Energooszczędne oświetlenie
Coraz chętniej stosujemy nowoczesne oświetlenie. Dzięki temu nasze rachunki za energię elektryczną są niższe, a dodatkowo cieszymy się dobrą jakością światła. Niestety wielu z nas nadal nie wie, co oznaczają informacje znajdujące się na opakowaniach i jak świadomie dobierać oświetlenie do swoich potrzeb.

Energooszczędne ogrzewanie

Energooszczędne ogrzewanie
Na ogrzewanie domów wydajemy majątek. Termomodernizacja budynku, modernizacja instalacji grzewczej, wybór odpowiedniego systemu grzewczego i wentylacyjnego dla domu to jedne z ważniejszych kwestii dla każdego inwestora. Liczy się również prawidłowy montaż, konserwacja i użytkowanie instalacji grzewczych.

Energooszczędna wentylacja

Energooszczędna wentylacja
Na podgrzanie powietrza wentylacyjnego trzeba zużyć dużo energii. Nowoczesne systemy wentylacyjne mimo że wymagają energii do ich właściwego funkcjonowania, przyczyniają się do poprawy komfortu bytowania w pomieszczeniach i wyposażone są w systemy służące oszczędzaniu energii.

Oszczędzanie prądu czyli oszczędzanie energii elektrycznej

Oszczędzanie energii
Oszczędzanie energii elektrycznej ma wymiar ekonomiczny jak i ekologiczny. Mniejsze zużycie energii to mniejsze zanieczyszczenie środowiska, mniej spalin i gazów cieplarnianych. W efekcie mniejsze niszczenie warstwy ozonowej oraz ograniczenie zjawiska ocieplenia i zmian klimatu.

Oszczędzanie wody

Oszczędzanie wody
Koszty zużycia wody wynikają zarówno z jej podgrzewania, co pochłania dużo energii, jak również z konieczności jej dostarczenia i odprowadzenia ścieków. Wskazane jest zatem oszczędzanie ciepłej, oraz zimnej wody i racjonalne nią gospodarowanie.

Oszczędzanie gazu

Oszczędzanie gazu
Czy wiesz że na wysokość twojego rachunku za gaz składają się ceny i opłaty dotyczące sprzedaży paliwa gazowego wynikające z taryfy Twojego sprzedawcy gazu, oraz opłaty dystrybucyjne wynikające z taryfy operatora systemu dystrybucji.

Etykiety produktów

Etykiety produktów
Etykiety pomagają podjąć decyzje o zakupie odpowiedniego produktu, stanowią środek komunikacji pomiędzy wytwórcą, sprzedającym i kupującym. Informacje na etykiecie pomagają kupującemu wybrać najbardziej odpowiadający mu artykuł, muszą zatem dokładnie opisywać z czego produkt został wyprodukowany.

Gospodarowanie odpadami

Gospodarowanie odpadami
Wraz ze wzrostem liczby ludzi na Ziemi, rozwojem technologii oraz przemysłu, odpadów jest coraz więcej, a w dodatku są one coraz trwalsze. Rozkład niektórych może trwać nawet kilkaset lat. W efekcie góry śmieci rosną. Co więc możemy zrobić, by pomóc naturze uporać się z problemem, którego jesteśmy przyczyną?

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top