Inteligentny system ogrzewania naszych domów może obniżyć rachunki nawet o 30%

Inteligentny system ogrzewania naszych domów może obniżyć rachunki nawet o 30%
Flickr / @ The Local People Photo Archive / CC BY 2.0

Zmniejszenie temperatury wewnątrz mieszkania o 1°C oznacza niższe rachunki za ogrzewanie o 6%. Dzięki rozwiązaniom z obszaru smart home sterowanie systemem ogrzewania za pośrednictwem specjalnej aplikacji w smartfonie może przełożyć się na znaczne oszczędności w rachunkach sięgające nawet 30% rocznie.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie francuskiej firmy Somfy, prawie dwie trzecie Polaków deklaruje zainteresowanie inteligentnymi rozwiązaniami typu smart home. Więcej niż połowa uważa, że w ciągu najbliższych lat każdy będzie mógł sterować domowymi urządzeniami z poziomu smartfona lub tabletu.

Systemy typu smart home, czyli inteligentne rozwiązania dla domu, są coraz częściej poszukiwane przez klientów. Te najpopularniejsze dotyczą bezpieczeństwa, sterowania oświetleniem, telewizją i dźwiękiem, inteligentnego sprzętu AGD czy zarządzania klimatyzacją i ogrzewaniem.

Firma innogy Polska we współpracy z firmą Danfoss, duńskim liderem w dziedzinie ogrzewania, chce podążyć za tym trendem i  wprowadza do oferty usługę Inteligentne ogrzewanie. Oferta będzie pozwalać na wynajem termostatów od 4,90 zł miesięcznie przez okres 3 lat. Po tym czasie klient będzie mógł je otrzymać za symboliczną złotówkę.

Janusz Moroz członek zarządu innogy Polska podkreśla, że dotychczas firma promowała, sprzedawała i wynajmowała produkty z zakresu inteligentnej energii elektrycznej czyli oświetlenie LED oraz inteligentne gniazdka. Teraz  tworzy dla klientów ofertę, która pozwala na zaoszczędzenie w skali roku nawet do 30% na kosztach ogrzewania poprzez stosowanie termostatów Danfoss.

Termostaty są proste w instalacji, gotowe do działania w ciągu minuty i kompatybilne z większością zaworów grzejnikowych.

Klienci indywidualni innogy będą mogli korzystać z dwóch rodzajów produktów z obszaru smart heating. Pierwszy to Danfoss Eko, który pozwala na sterowanie ogrzewaniem mieszkania poprzez Bluetooth. Drugi przeznaczony do większych powierzchni, jest oparty na sterowaniu sygnałem wi-fi, dzięki czemu użytkownik może otwierać i zamykać zawory Danfoss za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym.

Rozwiązanie zastosowane przez innogy jest skierowane właściwie do wszystkich. Zarówno do osób mieszkających w apartamentach, budynkach wielorodzinnych i w domach jednorodzinnych, ponieważ działa na grzejnikach, ale może też być zintegrowane na przykład z ogrzewaniem podłogowym.

źródło: newseria.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top