Kręci Nas Recykling. Ogólnopolska kampania ekologiczna

Kręci Nas Recykling. Ogólnopolska kampania ekologiczna
@ Kręci Nas Recykling

Brak wiedzy na temat recyklingu opon czy niejasności w kwestii prawidłowej ich utylizacji to problemy, które prowadzić mogą do poważnych konsekwencji środowiskowych. W związku z tym, firma oponiarska Oponeo.pl wraz z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim zainicjowali ogólnopolską kampanię edukacyjną #KręciNasRecykling. Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie świadomości na temat odpowiedniego gospodarowania zużytymi oponami, pokazanie, że recykling opon może być prosty oraz zwrócenie uwagi na negatywne skutki dla Ziemi i środowiska związane z nielegalnym składowanie opon.

Do kampanii #KręciNasRecykling włączyło się już kilkadziesiąt społecznych inicjatyw – grupy mieszkańców, szkoły, organizacje społeczne oraz kilkaset serwisów oponiarskich w całym kraju. Akcja rozpoczęła się 21 marca, pierwszego dnia kalendarzowej wiosny i potrwa do 22 kwietnia br., czyli Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Działania planowane w najbliższych tygodniach 

W ramach kampanii w całej Polsce odbywają się akcje sprzątania, na których wolontariusze z lokalnych społeczności zbiorą zalegające w środowisku odpady, w tym zużyte opony. W tym samym czasie, na dedykowanej stronie internetowej https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling, prowadzone są działania o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Zespół redakcyjny Oponeo.pl przygotował mnóstwo wartościowych treści i materiałów graficznych, dzięki którym odbiorcy mogą poszerzyć  swoją wiedzę na temat recyklingu opon. 

W zamian za zebrane opony, Oponeo.pl posadzi drzewa 

Klienci Oponeo.pl kupując nowe opony, mogą zamówić je z usługą dostawy z montażem do jednego
z serwisów, z którymi współpracuje sklep internetowy. Dodatkowo, część serwisów na stronie oznaczona została także logiem kampanii Kręci Nas Recykling, punkty te pozwalają nie tylko na wymianę opon, ale również na pozostawienie zużytego ogumienia do utylizacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów takiej usługi. 

Wszystkie opony zebrane w czasie trwania akcji, zarówno te, które klienci oddadzą w warsztatach partnerskich miedzy 21 marca, a 22 kwietnia, jak i te, które wolontariusze zbiorą w wyniku akcji sprzątania odpadów, zostaną zliczone. Za każde 4 opony, Oponeo.pl posadzi jedno drzewo. Celem, do którego dąży firma jest 1500 drzew posadzonych do końca roku. Element ten zachęca jeszcze większe grono osób do wzięcia aktywnego udziału w kampanii oraz oddawania opon do utylizacji, ponieważ wiąże się z to ze wsparciem tworzenia terenów zielonych w Polsce. 

Jakie skutki powoduje pozostawianie zużytych opon w środowisku naturalnym? 

Wraz z upływem czasu, opony, które nie są prawidłowo utylizowane ulegają defragmentacji. W wyniku tego procesu do środowiska wydzielają się toksyczne mikroplatiki, które zatruwają glebę i wodę, będąc tym samym zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Jaka jest nasza wiedza na ten temat? Firma Oponeo.pl przeprowadziła ciekawą ankietę na temat świadomości Polaków odnośnie prawidłowej utylizacji zużytych opon. Wyniki przedstawione w artykule pokazują, że o recyklingu wiemy już sporo, ale nieco informacji nadal nam brakuje, dlatego też akcje takie ja ta, niosą dużą wartość. 

Oponeo.pl poprzez prowadzenie akcji proekologicznej chce zarówno edukować, jak i zachęcać do oddawania opon w wyznaczonych do tego punktach. Dzięki temu zużyte opony mogą być ponownie wykorzystywane do produkcji nowych artykułów użytkowych. 

Więcej informacji na temat recyklingu zużytych opon samochodowych można znaleźć w artykule przygotowanym w ramach akcji: www.oponeo.pl//artykul/recykling-opon

Przebieg kampanii w mediach społecznościowych można śledzić pod hasłami #KręciNasRecykling oraz #ZmieniamyOtoczenieNaLepsze. 

źródło: materiały prasowe Oponeo

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Zapisz się na Newsletter i otrzymuj email z ekowiadomościami. Dodatkowo dostaniesz dostęp do specjalnego działu na stronie portalu, gdzie pojawiają się darmowe materiały do pobrania i wykorzystania. Poradniki i przewodniki, praktyczne zestawienia, podsumowania, wzory, karty prac, checklisty i ściągi. Wszystko czego potrzebujesz do skutecznej i zielonej rewolucji w twoim życiu. Zapisz się do Newslettera i zacznij zmieniać świat na lepsze.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top