Poznaj ludzi którzy pomagają zwierzętom w trudnym, zimowym okresie

Poznaj ludzi którzy pomagają zwierzętom w trudnym, zimowym okresie
Pixabay / @ katja

Zima to szczególnie trudny czas dla zwierzaków. Niesprzyjające warunki za oknem, duże wahania temperatur, a do tego… ”nietrafione” prezenty na święta!  Cóż – nasi czworonożni przyjaciele nie mają lekko. Poznaj Autorów na portalu Patronite, którzy robią wszystko, by im pomóc.

Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka – z prywatnego domu zrobili ośrodek dla dzikich zwierząt. Teraz Marcin i Aneta przyjmują w nim sowy, wydry, a nawet borsuki! I pomagają dzikusom odzyskać siły, aby szybko powróciły na wolność.

Fundacja Kocięta Koty z Interwencji – ratują bezdomne i porzucone koty. Leczą je i kastrują, by nie mnożyć kociego nieszczęścia. Przygotowują do adopcji. Cel? Przywrócić potrzebującym zwierzakom nadzieję i zapewnić im godne i szczęśliwe życie.

Fundacja Tymczasem u Magdy – dom tymczasowy i pierwsza pomoc dla kociąt, szczeniąt i innych młodych ssaków. Magda zapewnia schronienie porzuconym i osieroconym oseskom, które bez wsparcia rodziców (lub ludzkich opiekunów) mają nikłe szanse na przetrwanie. 

Nyskie Pogotowie Opiekuńczo-Adopcyjne dla Zwierząt ŁAPA – odbierają w nocy zwierzęta potrącone przez samochody. Jeżdżą na interwencje. Ratują zagubione psy i koty. A potem zapewniają im bezpieczny azyl – do czasu, aż znajdą dla nich nowy, kochający dom. 

Benkowo – dom zwierząt – azyl dla żubrów. Hospicjum dla kucy i osiołków. Schronienie dla owiec, skunksów, a nawet… dromaderów. Paweł i Michał od 12 lat ratują zwierzęta domowe, gospodarskie, dzikie i egzotyczne. I od 12 lat zapewniają im godne i spokojne życie. 

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych – ratują, leczą i wypuszczają na wolność lub oddają w ręce kochających właścicieli każdą skrzywdzoną istotę. Bez znaczenia, czy jest to mały króliczek czy… dostojny niedźwiedź. 

Chcesz pomóc zwierzakom w potrzebie? Zajrzyj tutaj i poznaj inne fundacje działające na rzecz zwierząt. 

źródło: patronite.pl

Wiedza ekologiczna – dodatkowe informacje:
aforyzmy ekologiczne, biblioteka ekologa, biblioteka młodego ekologa, ekoprognoza, encyklopedia ekologiczna, hasła ekologiczne, hasztagi (hashtagi) ekologiczne, kalendarium wydarzeń ekologicznych, kalendarz ekologiczny, klęski i katastrofy ekologiczne, największe katastrofy ekologiczne na świecie, międzynarodowe organizacje ekologiczne, podcasty ekologiczne, poradniki ekologiczne, (nie) tęgie głowy czy też (nie) najtęższe umysły, znaki i oznaczenia ekologiczne

Scroll to Top