ekokapsula to mała zasilana energią słoneczną kapsuła - wlaczoszczedzanie.pl
@ ecocapsule.sk

Mała, zasilana energią słoneczną kapsuła, samowystarczalny dom w kształcie jaja które, można zabrać w dowolne miejsce na świecie – taki dom stworzyli Słowacy.

Ekokapsuła została zaprojektowana przez słowacką firmę Nice Architects. Mogą w niej komfortowo zamieszkać dwie osoby. Mobilny dom ma dwa okna i jest wyposażony w łóżko, aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem i toaletą, stół oraz krzesła.

Ekokapsuła jest gotowa na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych, oraz wiatru. Podczas opadów atmosferycznych, woda zbierana jest w specjalnym zbiorniku. Zasilanie dwoma źródłami energii w parze z pojemną baterią 9.75 Wh pozwala na wytworzenie wystarczającej ilości energii. Same panele zajmują powierzchnię 2.6 m kw i zaopatrują to mieszkanie w 600 W energii. Z kolei dobudowana turbina wiatrowa generuje energię o mocy 750 W.

zobacz więcej szczegółowych informacji: ecocapsule.sk

ekokapsula to mała zasilana energią słoneczną kapsuła - wlaczoszczedzanie.pl

ekokapsula to mała zasilana energią słoneczną kapsuła - wlaczoszczedzanie.pl- wlaczoszczedzanie.pl


h

4 komentarze

  1. Cena to 80 000 euro. Można już zamawiać. 10 000 zł to zaliczka :)

    1. Author

      W czerwcu 2015 podczas prezentacji kapsuły orientacyjna cena miała wynosić 10 000 zł – jak widać producenci nie przewidzieli wszystkich kosztów produkcji ekojaja ;-)

  2. Może warto byłoby poprawić tytuł i treść, i ogólnie to wszystko, bo cana domu to nie 10 000 zł a 350 000, co za paskudne jajko oferujące przestrzeń dobrą może dla dwóch kotów, ale na pewno nie dla dwojga ludzi, to naprawdę dużo za dużo…

Dodaj komentarz