Zamieszkaj w ekojaju małej, zasilanej energią słoneczną kapsule

ekokapsula to mała zasilana energią słoneczną kapsuła - wlaczoszczedzanie.pl
@ ecocapsule.sk

Mała, zasilana energią słoneczną kapsuła, samowystarczalny dom w kształcie jaja które, można zabrać w dowolne miejsce na świecie – taki dom stworzyli Słowacy. Ekokapsuła została zaprojektowana przez słowacką firmę Nice Architects. Mogą w niej komfortowo zamieszkać dwie osoby. Mobilny dom ma dwa okna i jest wyposażony w łóżko, aneks kuchenny, łazienkę z prysznicem i toaletą, stół oraz krzesła.

Ekokapsuła jest gotowa na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych, oraz wiatru. Podczas opadów atmosferycznych, woda zbierana jest w specjalnym zbiorniku. Zasilanie dwoma źródłami energii w parze z pojemną baterią 9.75 Wh pozwala na wytworzenie wystarczającej ilości energii. Same panele zajmują powierzchnię 2.6 m kw i zaopatrują to mieszkanie w 600 W energii. Z kolei dobudowana turbina wiatrowa generuje energię o mocy 750 W.

źródło: ecocapsule.sk

4 thoughts on “Zamieszkaj w ekojaju małej, zasilanej energią słoneczną kapsule”

    1. W czerwcu 2015 podczas prezentacji kapsuły orientacyjna cena miała wynosić 10 000 zł – jak widać producenci nie przewidzieli wszystkich kosztów produkcji ekojaja ;-)

  1. Anna Krajczy

    Może warto byłoby poprawić tytuł i treść, i ogólnie to wszystko, bo cana domu to nie 10 000 zł a 350 000, co za paskudne jajko oferujące przestrzeń dobrą może dla dwóch kotów, ale na pewno nie dla dwojga ludzi, to naprawdę dużo za dużo…

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top