Cyfrowe reflektory Digital Light - Mercedes-Benz
Cyfrowe reflektory Digital Light - Mercedes-Benz

Nowe światła mogą wyświetlać na drodze komunikaty i znaki dla kierowców oraz przechodniów

Mercedes-Benz stworzył prawdziwą rewolucję w dziedzinie samochodowego oświetlenia czyli cyfrowe reflektory Digital Light, nazwane lampami HD. Przednie reflektory zawierają ponad 2 miliony mikroluster, których zadaniem jest rozdzielenie wiązki światła. Każde z nich może być indywidualnie sterowane, co oznacza, że w samochodzie będzie ponad 2 miliony indywidualnie sterowanych świateł i możliwość niemal dowolnej aranżacji strumienia światła.

Reflektor będą w stanie wyświetlać dowolną informację przed samochodem np. dodatkowe linie w miejscu brakującego oznakowania, informację o odległości do poprzedzającego go samochodu, symbole z sytemu nawigacji. Dzięki temu trudniej będzie przeoczyć skręt na skrzyżowaniu, czy rozjazd na autostradzie. Dodatkowe doświetlenie i informacje mogą być również bardzo przydatne podczas manewrów parkowania.

Cyfrowe reflektory Digital Light - Mercedes-Benz

W ramach projekcji określonych znaków będzie dostępna funkcja interakcji z pieszymi. Jeżeli auto wykryje przed sobą pieszego próbującego przejść przez ulicę, wówczas wyświetli mu zebrę, która to ułatwi.

Oprócz tego, system luster zainstalowanych w cyfrowych reflektorach, będzie mógł obniżyć strumień światła, żeby nie oślepiać nadjeżdżających z przeciwka samochodów lub rowerzystów

Na chwilę obecną cyfrowe światła są projektem, ponieważ technologia jest jeszcze zbyt droga, by można ją było instalować w samochodach.

źródło: materiały prasowe

Scroll to Top