Ekologiczne i energooszczędne systemy samochodowe
Ekologiczne i energooszczędne systemy samochodowe

Wszelkie systemy ograniczające zużycie paliwa, oraz emisję szkodliwych substancji do atmosfery to przyszłość motoryzacji.

Coraz popularniejsze są hybrydy, a samochody na prąd przestały być dziwactwem. W tych drugich problemem wciąż jest jednak żywotność baterii, którą trzeba co kilka lat wymieniać, a koszt wymiany nie jest mały.

Także benzyniaki i diesle wyposażone są w kolejne systemy oszczędności. Nowoczesne silniki takie jak PureTech i BlueHDi pozwalają na zdecydowanie bardziej ekonomiczną jazdę z pożytkiem dla portfela kierowcy i środowiska naturalnego. Ten pierwszy silnik trzycylindrowy Pure Tech 1.2 zdobył tytuł Enigne of the Year w swojej kategorii drugi rok z rzędu (2016 i 2015).

Systemy umożliwiające komunikację samochodu z sygnalizacją świetlną

Systemy umożliwiające komunikację samochodu z sygnalizacją świetlną
Synchronizacja świateł, kierujących ruchem miejskim, zwana zieloną falą polega na tym, że pojazdy, jadące z pewną, ściśle określoną prędkością mają otwartą dla siebie drogę na każdym mijanym skrzyżowaniu. Dzięki temu ruch staje się płynny, bez potrzeby długotrwałego oczekiwania na zmianę świateł.


Katalizator samochodowy - wlaczoszczedzanie.pl -

Katalizator samochodowy
Katalizator samochodowy (reaktor katalityczny) to część układu wydechowego wszystkich współczesnych pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym. Spełnia on funkcję pozasilnikowego systemu zmniejszania ilości szkodliwych związków chemicznych w gazach wydechowych takich jak tlenki azotu, węglowodory i tlenek węgla.


Cyfrowe reflektory Digital Light
Mercedes-Benz stworzył prawdziwą rewolucję w dziedzinie samochodowego oświetlenia czyli cyfrowe reflektory Digital Light, nazwane lampami HD. Przednie reflektory zawierają ponad 2 miliony mikroluster, których zadaniem jest rozdzielenie wiązki światła. Nowe światła mogą wyświetlać na drodze komunikaty i znaki dla kierowców oraz przechodniów


w przygotowaniu

AdBlue w samochodach
AdBlue
Reflektory LED w samochodach - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Abdullah AlBargan / CC BY ND 2.0
Reflektory LED

Scroll to Top