Telewizory Sony – najlepsze modele

Telewizory Sony – najlepsze modele
@ materiał prasowy

Chcesz kupić możliwie jak najlepszy telewizor? Miłośnicy dbałości o jakość obrazu i dźwięku chętnie sięgają po sprzęty marki Sony! Urządzenia tego producenta odznaczają się długą listą innowacyjnych technologii, a także doskonałym designem. Zobacz, na jakie energooszczędne parametry zwracać uwagę i które modele sprostają oczekiwaniom wymagających użytkowników!

Nowy telewizor – czym się kierować przy wyborze?

Zanim zaczniesz porównywać poszczególne urządzenia, dobrze określić, jakim budżetem dysponujesz. Wtedy łatwo zestawić ze sobą propozycje z tej samej półki cenowej. Od czego zależy to, ile zapłacisz za nowy model? Przede wszystkim od rodzaju matrycy! Na rynku jest najwięcej sprzętów LED. Pamiętaj jednak, że mogą one różnić się konstrukcją. Zwracaj uwagę na tak zwane Full-Array LED. W takich urządzeniach diody LED, które podświetlają matrycę, są umieszczone za całą powierzchnią ekranu, co pozwala na osiąganie lepszego odwzorowania detali i oddanie niuansów kolorystycznych.

Niektórzy producenci poszli dalej, proponując ulepszone matryce LED – tzw. QLED lub NanoCell. Wykorzystywane są tu technologie kropek kwantowych (QLED) lub nanokryształów (NanoCell), by uzyskać lepszej jakości, bardziej nasycone kolory.

Prawdziwa rewolucja to jednak energooszczędne modele OLED. Matryca w tych telewizorach jest wykonana z samoświecących pikseli, nie potrzebuje więc dodatkowego podświetlenia. Dzięki temu możesz liczyć na nieskończony kontrast, doskonałą czerń i czystą biel. Tego typu urządzenia odznaczają się również świetnymi kątami widzenia: nie musisz siedzieć idealnie na wprost ekranu, by wszystko dokładnie zobaczyć. Pamiętaj jednak, że za tę technologię trzeba odpowiednio zapłacić – tego typu sprzęty są droższe niż modele LED.

Na jakie parametry – oprócz rodzaju matrycy – zwracać uwagę, porównując ze sobą poszczególne urządzenia? Przyjrzyj się przede wszystkim:

  • procesorowi
  • technologiom optymalizacji obrazu i dźwięku
  • łatwemu sterowaniu
  • liczbie i rodzajowi złączy
  • systemowi smart TV
  • atrakcyjnemu designowi
  • wielkości przekątnej

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupując telewizor Sony? Dobrze założyć ok. 3500 zł. Najbardziej zaawansowane modele kosztują kilka razy więcej!

Polecane telewizory Sony – jaki sprzęt kupić?

Które telewizory Sony cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących? Zobacz polecane urządzenia!

  • SONY KD65X75WLAEP – ten 65-calowy model LED kupisz za ok. 4000 zł. Zwróć uwagę na technologię 4K X-Reality PRO, która skaluje oglądane treści do jakości zbliżonej do 4K. Docenisz również funkcję „Żywy kolor”, która rozszerza paletę barw – obraz będzie jeszcze bardziej realistyczny! Z kolei czujnik światła dostosowuje to, co widzisz na ekranie, do poziomu jasności w pomieszczeniu, w którym ustawiony jest telewizor. Wąskie ramki sprawiają, że to prawdziwa ozdoba salonu!
  • LED SONY KD-55X85LAEP – ten 55-calowy model, idealny do salonu średniej wielkości, to Full-Array LED. Taka technologia pozwala uzyskać realistyczny obraz i dobre oddanie niuansów kolorystycznych. Procesor 4K HDR Processor X1 zapewnia wysoki kontrast w jasnych i ciemnych obszarach, żebyś mógł wszystko dokładnie zaobserwować. Mocną stroną tego urządzenia są również wrażenia audio – to zasługa głośnika X-Balanced Speaker, który zapewnia czysty dźwięk i doskonałe basy.
  • SONY XR-55A80LAEP – model OLED o przekątnej 55 cali za mniej niż 8000 zł. Zastosowano tutaj świetnie oceniany procesor Cognitive Processor XR, który zapewnia doskonały, realistyczny obraz, który zachwyci nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jak wspomniane wcześniej modele działa na Google TV – to system, który łączy intuicyjną obsługę z dostępem do tysięcy aplikacji. Posiadaczom PS5 przypadnie do gustu Auto Genre Picture Mode, czyli dostosowanie trybu obrazu do gatunku gry. Wyświetlacz XR Triluminos Pro zapewnia feerię barw i kolorów – niezależnie od tego, co najbardziej lubisz oglądać na nowym telewizorze.

Chcesz odkryć więcej możliwości? Zobacz wszystkie telewizory Sony w sklepie MediaMarkt!

źródło: materiał prasowy sponsorowany

Wiedza ekologiczna – dodatkowe informacje:
aforyzmy ekologiczne, biblioteka ekologa, biblioteka młodego ekologa, ekoprognoza, encyklopedia ekologiczna, hasła ekologiczne, hasztagi (hashtagi) ekologiczne, kalendarium wydarzeń ekologicznych, kalendarz ekologiczny, klęski i katastrofy ekologiczne, największe katastrofy ekologiczne na świecie, międzynarodowe organizacje ekologiczne, podcasty ekologiczne, poradniki ekologiczne, (nie) tęgie głowy czy też (nie) najtęższe umysły, znaki i oznaczenia ekologiczne

Scroll to Top