Modelka Paula Tumala od dzieciństwa oszczędza wodę i prąd

Modelka Paula Tumala od dzieciństwa oszczędza wodę i prąd
Paula Tumala @ Newseria

Modelka podkreśla, że automatycznie oszczędza wodę i prąd, bo dobre nawyki wyniosła z domu rodzinnego. Zamiast kąpieli w wypełnionej po brzegi wannie bierze więc szybki prysznic, a naczynia myje nie pod bieżącą wodą, tylko w misce bądź w zmywarce. Dobrze wie, że oszczędzanie wody ma nie tylko pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko, ale również na zawartość portfela.

Paula Tumala podkreśla, że oszczędzanie wody i prądu nie jest ani trudne, ani uciążliwe. Wystarczy wprowadzić w życie kilka nawyków. I nie chodzi tu o zmuszanie się do funkcjonowania w ciemnościach czy ograniczenie higieny, ale o zwyczajne i rozsądne gospodarowanie.

Sprawdzonym sposobem na oszczędzanie wody jest wielokrotne jej wykorzystywanie. Czysta woda, która stała długo w szklance, może posłużyć na przykład do podlania kwiatków, a ta z miski po umytych naczyniach do spłukania toalety. Warto też postawić w ogrodzie beczkę bądź inny pojemnik na deszczówkę. Propagowanie takich nawyków to w pewnym sensie powrót do korzeni, do tego, jak prowadziły gospodarstwa nasze babcie.

Kiedyś nie było czegoś takiego jak ekologia, dopiero jakiś czas temu powstało takie hasło. Ekologia stała się niezwykle modna i cieszę się, że robi się coraz więcej akcji z oszczędzaniem wody czy prądu. Jest to modne, ale też w pewien sposób na pewno skuteczne.

podkreśla modelka Paula Tumala

Oszczędzanie wody to kolejny krok w stronę bardziej ekologicznego życia i lepszej kontroli nad własnymi rachunkami. Warto też wziąć pod uwagę to, że Polska ma niewielkie zasoby wody. I choć teraz dla większości z nas dostęp do niej wydaje się czymś oczywistym, to za kilka lat może jej w kranach zabraknąć.

Dlatego też Paula Tumala wzięła udział w akcji #bezLANIAwody zainicjowanej przez warszawską radną Annę Auksel-Sekutowicz. Pod tym hasztagiem w mediach społecznościowych znane osoby pokazują, jak każdego dnia w prosty sposób można zaoszczędzić co najmniej litr wody.

źródło: newseria.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top