Zostawianie komórki podłączonej do ładowarki to strata energii i igranie z ogniem

Zostawianie komórki podłączonej do ładowarki to strata energii i igranie z ogniem - wlaczoszczedzanie.pl - Depositphotos / @ Kuzmafoto
Depositphotos / @ Kuzmafoto

Wciąż rośnie liczba pożarów, których źródłem są ładowarki telefonów komórkowych. Strażacy sugerują, żeby przed pójściem spać lub przed wyjściem z mieszkania, odłączać nieużywane sprzęty. Zwarcia sieci elektrycznej są powodem co siódmego pożaru.

Wszystko to przez nagrzewanie się urządzeń elektrycznych, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Często wina leży po stronie ładowarki do telefonu. Tanie produkty, kupowane głownie w chińskich sklepach często nie spełniają unijnych norm bezpieczeństwa.

Umieszczane na produktach oznaczenie obowiązkowe CE oznacza bezpieczeństwo użytkowania. Oznaczenie obowiązkowe CE (Conformité Européenne) jest kluczowym wskaźnikiem spełniania przez produkt wymogów prawnych Unii Europejskiej, umożliwiającym wolny przepływ towarów na rynku europejskim. Jednak znak CE podobnie jak i inne towary doczekał się chińskiego odpowiednika, który oznacza China Export.

Produkty sprowadzane z Chin często nie posiadają odpowiednich certyfikatów. Żeby zwiększyć sprzedaż takich produktów i zmylić europejskiego konsumenta zastosowano bardzo podobne oznaczenie CE, określane jako China Export, które różni się praktycznie tylko tym, że odległość między obiema literami jest minimalna. Znak ten oznacza, że produkt został wyprodukowany w Chinach.

Znak China Export nie jest nigdzie zarejestrowany i nie potwierdza zgodności z żadnymi normami. Niektórzy chińscy producenci stosują go do swoich produktów arbitralnie.

zobacz:: Oznaczenie obowiązkowe CE i jego chińska podróbka China Export

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top