Kolekcja H&M Conscious Exclusive uszyta z plastikowych odpadów wyrzucanych przez oceany  - photo: Courtesy of H&MNowa kolekcja H&M Conscious Exclusive zostanie uszyta z materiału BIONIC czyli przetworzonego poliestru z plastikowych odpadów wyrzucanych przez oceany.

Kolekcja ma być dowodem na to, że moda może być w przyszłości bardziej przyjazna środowisku, a przetworzone materiały nie narzucają żadnych ograniczeń i mogą zachwycać jakością oraz stylem.

Conscious Exclusive to kluczowa inicjatywa marki H&M na rzecz lepszej przyszłości Ziemi. Od 2015 roku ok. 20% całego asortymentu H&M powstaje z ekologicznych materiałów. Celem firmy jest zwiększanie tego udziału z roku na rok.

H&M jest jednym z największych na świecie użytkowników przetworzonego poliestru i jednym z największych nabywców bawełny organicznej. Firm dąży również do tego, żeby do 2020 roku zacząć używać wyłącznie bawełny pozyskanej w sposób przyjazny dla środowiska.

H&M Conscious Exclusive będzie dostępna od 20 kwietnia w około 160 sklepach stacjonarnych na całym świecie, a także online.

Dodaj komentarz