Październik, 2020

12PaźCały dzień18Circular Week 2020

Circular Week 2020

Szczegóły

Circular Week to międzynarodowa seria wydarzeń i inicjatyw poświęconych tematyce gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju, które będą odbywały się w całej Europie. Celem Circular Week jest promowanie idei gospodarki obiegu zamkniętego, wspieranie zrównoważonych modeli biznesowych i nawiązanie współpracy pomiędzy interesariuszami.

Głównym celem inicjatywy jest zaangażowanie jak największej liczby osób, podmiotów i instytucji w promowanie i wdrażanie koncepcji gospodarki cyrkularnej. Każdy może stać się współorganizatorem Międzynarodowego Tygodnia Gospodarki Cyrkularnej. Inicjatywa oddolna może przybrać formę np. platform wymiany dóbr, warsztatów edukacyjnych, seminariów, wydarzeń związanych z dzieleniem się żywnością czy webinarów internetowych.

Inicjatywa ta jest wspierana przez liczne ambasady, aby pokazać, jak szeroka jest koncepcja gospodarki cyrkularnej oraz jak duże znaczenie ma współpraca i dzielenie się wiedzą. Każda zaangażowana ambasada – Ambasada Holandii, Ambasada Finlandii, Ambasada Austrii, Ambasada Szwajcarii, Ambasada Szwecji zorganizuje wydarzenie edukacyjne związane z najbardziej interesującym ją tematem.

Każdy podmiot, który chciałby być współorganizatorem i partnerem Circular Week, może zgłosić własne wydarzenie na mapie GOZ. INNOWO, jako główny koordynator projektu, będzie gromadził wszystkie inicjatywy, umieszczał je na platformie internetowej i w kalendarzu dostępnym dla szerokiej rzeszy odbiorców oraz wspierał je w promocji tych wydarzeń.

W ostatnim dniu Circular Week, czyli 16 października 2020 r., odbędzie się międzynarodowa konferencja Mazovia Circular Congress. Wydarzenie to jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych konferencji w Polsce na temat gospodarki cyrkularnej, skierowaną do przedstawicieli administracji publicznej, samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, menedżerów zajmujących się tematyką zrównoważonego rozwoju i CSR, start-upów oraz mediów.

Podczas konferencji zostaną przedstawione przykłady dobrych praktyk z całego świata. W ten sposób uczestnicy Kongresu dowiedzą się w jaki sposób zastosowanie założeń GOZ może przynieść korzyść zarówno ekologiczną jak i finansową. Dodatkowo przez cały czas trwania konferencji prowadzone będą owocne dyskusje na temat możliwości realizacji podobnych projektów w Polsce.

Zostaną również zorganizowane dyskusje panelowe różnych grup interesariuszy (przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, przedstawicieli administracji państwowej i samorządu terytorialnego) na temat tego, jak korzystać z rozwiązań gospodarki cyrkularnej.

Szczegółowy program poszczególnych wydarzeń w ramach tegorocznej edycji Circular Week, znajduje się na stronie: https://circularweek.org/
Rejestracja na wydarzenie: https://lnkd.in/eNdAnkr

Więcej

Data

Październik 12 (Poniedziałek) - 18 (Niedziela)

Organizator

Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego RozwojuThink To Do Tank, organizacja pozarządowa działająca w obszarze wspierania rozwoju innowacji i implementacji zmian systemowych w celu zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego.kontakt@innowo.org Tyniecka 38, 02-621 Warszawa Mokotów

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X