Anna Powierza. Ekologia staje się dla mnie coraz ważniejsza

Anna Powierza. Ekologia staje się dla mnie coraz ważniejsza
@ newseria

Aktorka przyznaje, że wraz z upływem czasu i nowymi doświadczeniami, chociażby w roli matki, coraz bardziej przekonuje się, jak ważna jest batalia o czyste środowisko. Ma też świadomość, że samodzielne działanie ma większe znaczenie, niż nam się może wydawać. Nie powinno się więc lekceważyć postaw proekologicznych, myśląc, że są one zarezerwowane dla kogoś innego. Zmiany na lepsze trzeba bowiem zacząć od swojego podwórka.

Anna Powierza przyznaje, że jeszcze kilka lat temu nie przywiązywała zbyt dużej wagi do działań proekologicznych. Z czasem jednak jej świadomość w tej kwestii zaczęła rosnąć. Teraz już nie ma wątpliwości, że dbając o środowisko naturalne, jednocześnie dbamy o swoje zdrowie i troszczymy się o przyszłe pokolenia. Każdy gest przybliża nas do rozsądnego gospodarowania zasobami naturalnymi. Zdaniem aktorki góry śmieci rosną z roku na rok, bo bezmyślnie podchodzimy chociażby do kwestii zakupów.

Im bardziej się starzeję i im bardziej dorasta moje dziecko, tym ekologia jest dla mnie coraz ważniejsza. Bo to jest świat, który zostawimy po sobie następnym pokoleniom, i ja bym chciała zostawiać go bez wstydu i bez poczucia, że coś żeśmy zmarnowali. Dlatego myślę naprawdę szczerze, że to jest temat coraz bardziej ważny, biorąc pod uwagę, jak w coraz słabszej kondycji jest nasza Ziemia, a zwłaszcza po pandemii, kiedy ją żeśmy przesypali toną różnych niepotrzebnych nam, nie do końca ekologicznych rzeczy.

mówi Anna Powierza

Aktorka zauważa, że Polacy coraz bardziej starają się indywidualnie dbać o środowisko naturalne. Normą staje się już segregowanie śmieci, oszczędzanie prądu i wody czy też korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. To ważne czynności, ale nie można się do nich ograniczać. Wciąż trzeba szukać nowych pomysłów i rozwiązań.

Ja jestem bardzo dużą optymistką, w związku z tym bardzo chciałabym widzieć, że Polacy mają większą świadomość ekologiczną, i myślę, że już wiele przypadków jest takich. Natomiast z drugiej strony jestem strasznie ambitna i zawsze mi jest mało, w związku z tym zawsze bym chciała widzieć coraz więcej takich osób.

zauważa aktorka

Za swoje działania proekologiczne Anna Powierza została uhonorowana statuetką Skrzydła Ekologii 2021.

źródło: newseria.pl

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top