W kwestii ochrony środowiska ważny jest zdrowy rozsądek uważa aktorka Maria Niklińska

W kwestii ochrony środowiska ważny jest zdrowy rozsądek uważa aktorka Maria Niklińska
@ Newseria

W kwestii ochrony środowiska ważny jest zdrowy rozsądek uważa aktorka Maria Niklińska. Jej zdaniem ludzie zbyt często podchodzą do kwestii ekologii bezkrytycznie, jak do kolejnej, przejściowej mody. Gwiazda cieszy się jednak, że świadomość Polaków w zakresie ochrony przyrody jest coraz większa.

Maria Niklińska stara się na co dzień żyć w sposób ekologiczny, chętnie też angażuje się w kampanie społeczne, których celem jest rozbudzenie w Polakach większej świadomości w zakresie ochrony przyrody. Obecnie gwiazda jest jedną z ambasadorek akcji WWF Polska na rzecz ratowania panter śnieżnych przed wyginięciem. Jej zdaniem, choć kampania dotyczy gatunku zwierząt występującego w Azji, powinni się w nią włączyć także ludzie z innych części świata.

Myślę, że warto interesować się tematami, które wydaje się, że nie dotyczą nas bezpośrednio, ale świat to nie jesteśmy tylko my i warto wiedzieć o tym, jakie gatunki zwierząt są zagrożone, z czym borykają się ludzie na całym świecie.

mówi Maria Niklińska

Gwiazda jest również zwolenniczką recyklingu i stosowania opakowań wielokrotnego użytku. Takie podejście wyniosła z rodzinnego domu, w tym duchu wychowali ją bowiem dziadkowie. Aktorka podkreśla, że starsze pokolenia cechują się większym szacunkiem do przedmiotów – dbają o nie i nie wyrzucają po jednorazowym użyciu, jeśli nie jest to konieczne.

Zawsze lubiłam stare rzeczy, mam wiele rzeczy pamiątkowych, np. po dziadkach, które trzymam, używam i mają dla mnie wartość emocjonalną. Staram się nie gonić za konsumpcjonizmem, wydaje mi się, że to może być trochę przerażające i zaczynamy już być tego świadkami.

zauważa Maria Niklińska

Aktorka przestrzega jednak przed bezkrytycznym podchodzeniem do kwestii ochrony środowiska. Jej zdaniem ekologia bywa traktowana jak każda inna moda, a ludziom przekazywanie są nierzetelne informacje. Dlatego tak ważny jest zdrowy rozsądek i racjonalne zachowanie.

Najpierw coś jest bardzo modne, a za 10 lat jest źródłem wszelkiego złego, bo tak można do tego podejść. Zacznijmy dbać o naszą własną przestrzeń, zanim będziemy oceniać wszystkich, bo nie wiemy, jak każdy materiał jest produkowany. Jedno to środowisko, ale też wielki temat, na ile ludzie są w tym wszystkim wykorzystywani.

podsumowuje Maria Niklińska

źródło: newseria.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top