Polscy studenci najlepsi w SmartMoto Challenge

Polscy studenci najlepsi w SmartMoto Challenge
@ Mikołaj Ostrowski

Elektryczny motocykl skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej wygrał międzynarodowe zawody SmartMoto Challenge w klasie 30 kW. W rywalizacji pojazdów o mocy 8 kW zwyciężył zaś zespół z Politechniki Śląskiej. Zawody po raz pierwszy w historii odbyły się w Polsce na Politechnice Wrocławskiej.

W zawodach brało udział łącznie siedem motocykli z trzech polskich i jednej rosyjskiej uczelni. W klasie 30 kW zwyciężył motocykl LEM Thunder skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej, drugie miejsce zajął pojazd studentów moskiewskiego Uniwersytetu RUDN, zaś trzecie krakowskiej AGH. Z kolei w rywalizacji pojazdów o mocy 8 kW zwyciężył zespół z Politechniki Śląskiej. Kolejne miejsca zajęli studenci z Rosji oraz krakowskiej AGH.

Zawody odbywały się w kampusie Politechniki Wrocławskiej oraz na torze off-road przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu. Zadaniem uczestników SmartMoto Challenge było zaprojektowanie i zbudowanie crossowego motocykla elektrycznego. Motocykle zgłoszone do konkursu brały udział w konkurencjach statycznych (prezentacja biznesplanu, omówienie szczegółów technicznych) – oraz dynamicznych (testy sprawnościowe, przyspieszenia oraz wyścig).

Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie.

Zawody SmartMoto Challenge cyklicznie odbywają się w Barcelonie i w Moskwie. W tym roku po raz pierwszy odbył się w Polsce.

źródło: naukawpolsce.pap.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top