Jak dzięki mikroinstalacji fotowoltaicznej odzyskać 100% energii zmagazynowanej w sieci

Jak dzięki mikroinstalacji fotowoltaicznej odzyskać 100% energii zmagazynowanej w sieci
@ materiały prasowe

„Energia 365” to nowa oferta Edison Energia i Fortum, która jako pierwsza na rynku pozwoli właścicielom mikroinstalacji fotowoltaicznych na realne wykorzystanie 100% energii wyprodukowanej w instalacjach. Elementem wyróżniającym jest obowiązywanie oferty we wszystkich taryfach, przez 24 godziny na dobę oraz możliwość wskazania Dodatkowego Punktu Poboru Energii (DPPE).

Aktualnie właściciele instalacji fotowoltaicznych korzystają z systemu opustów, a nadwyżki wyprodukowanej energii oddają do sieci. Następnie, zależnie od zapotrzebowania, mogą odzyskać i zużyć na własne potrzeby do 80% przesłanej wcześniej energii. Dzięki ofercie „Energia 365” właściciele mikroinstalacji mogą wykorzystać 100% nadwyżek przekazanych do zmagazynowania w sieci. Edison Energia i Fortum wprowadzają także możliwość wskazania Dodatkowego Punktu Poboru Energii (DPPE), np. innego mieszkania, działki lub domu członka rodziny, aby wykorzystać w nim wyprodukowane nadwyżki.

„Energia 365” zapewni większe oszczędności na rachunkach za prąd. Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu 100% wyprodukowanej i zmagazynowanej w sieci energii. Dzięki nadwyżkom będzie można także zmniejszyć rachunki za prąd w Dodatkowym Punkcie Poboru Energii. Wszystkie te elementy przełożą się na szybszy zwrot z inwestycji w fotowoltaikę, niż byłoby to możliwe w standardowym systemie opustów.

We współpracy z Fortum zapewnimy klientom najkorzystniejszą formę bilansowania energii na rynku. Wyróżnia nas możliwość odbioru 100% oddanej do sieci energii, bez względu na taryfę, godzinę czy inne zmienne. Jednocześnie nasi klienci mogą wskazać dodatkowy punkt poboru energii elektrycznej, w którym będą mogli wykorzystać nadwyżki energii. Wierzymy, że dzięki Energia 365 zyskamy wielu nowych klientów, którzy docenią szybki zwrot z inwestycji w fotowoltaikę.

komentuje Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i współzałożyciel Edison Energia

„Energia 365” dostępna jest dla aktualnych oraz przyszłych klientów Edison Energia z instalacjami PV o mocy do 10 kWp, którzy zdecydują się na podpisanie umowy na dystrybucję energii z Fortum. Oferta obowiązuje niezależnie od posiadanej przez klienta grupy taryfowej.

mówi Maciej Kościński, dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż energii elektrycznej i gazu do klientów indywidualnych w Fortum

Wszyscy, którzy zdecydują się na ofertę „Energia 365” będą mieli 12 miesięcy na wykorzystanie zmagazynowanej energii, a w Dodatkowym Punkcie Poboru Energii przez kolejne 12 miesięcy. W ramach oferty klienci zyskują gwarancję ceny na okres promocji oraz umowę na czas nieokreślony. Będą mogli także skorzystać z szeregu dodatkowych usług, takich jak pakiet Assistance czy pakiety medyczne.

źródło: materiały prasowe Edison Energia, Fortum

Odnawialne źródła energii – dodatkowe informacje:
biogaz, biometan, biopaliwo, efektywność energetyczna, energetyka prosumencka, energetyka jądrowa, energetyka rozproszona, energia cieplna oceanu, energia geotermalna, energia prądów morskich pływów i falowania, energia słoneczna, energia wiatru, energia wodna, fuzja termojądrowa, kryzys energetyczny, offshore, perowskit, prosument, REPowerEU, Small Modular Reactor (SMR), spółdzielnie energetyczne (wspólnoty energetyczne), system net-billingu, transformacja energetyczna, wodór, ubóstwo energetyczne, zielona energia, zrównoważona energetyka

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top