Jak dzięki mikroinstalacji fotowoltaicznej odzyskać 100% energii zmagazynowanej w sieci

Jak dzięki mikroinstalacji fotowoltaicznej odzyskać 100% energii zmagazynowanej w sieci
@ materiały prasowe

„Energia 365” to nowa oferta Edison Energia i Fortum, która jako pierwsza na rynku pozwoli właścicielom mikroinstalacji fotowoltaicznych na realne wykorzystanie 100% energii wyprodukowanej w instalacjach. Elementem wyróżniającym jest obowiązywanie oferty we wszystkich taryfach, przez 24 godziny na dobę oraz możliwość wskazania Dodatkowego Punktu Poboru Energii (DPPE).

Aktualnie właściciele instalacji fotowoltaicznych korzystają z systemu opustów, a nadwyżki wyprodukowanej energii oddają do sieci. Następnie, zależnie od zapotrzebowania, mogą odzyskać i zużyć na własne potrzeby do 80% przesłanej wcześniej energii. Dzięki ofercie „Energia 365” właściciele mikroinstalacji mogą wykorzystać 100% nadwyżek przekazanych do zmagazynowania w sieci. Edison Energia i Fortum wprowadzają także możliwość wskazania Dodatkowego Punktu Poboru Energii (DPPE), np. innego mieszkania, działki lub domu członka rodziny, aby wykorzystać w nim wyprodukowane nadwyżki.

„Energia 365” zapewni większe oszczędności na rachunkach za prąd. Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu 100% wyprodukowanej i zmagazynowanej w sieci energii. Dzięki nadwyżkom będzie można także zmniejszyć rachunki za prąd w Dodatkowym Punkcie Poboru Energii. Wszystkie te elementy przełożą się na szybszy zwrot z inwestycji w fotowoltaikę, niż byłoby to możliwe w standardowym systemie opustów.

We współpracy z Fortum zapewnimy klientom najkorzystniejszą formę bilansowania energii na rynku. Wyróżnia nas możliwość odbioru 100% oddanej do sieci energii, bez względu na taryfę, godzinę czy inne zmienne. Jednocześnie nasi klienci mogą wskazać dodatkowy punkt poboru energii elektrycznej, w którym będą mogli wykorzystać nadwyżki energii. Wierzymy, że dzięki Energia 365 zyskamy wielu nowych klientów, którzy docenią szybki zwrot z inwestycji w fotowoltaikę.

komentuje Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i współzałożyciel Edison Energia

„Energia 365” dostępna jest dla aktualnych oraz przyszłych klientów Edison Energia z instalacjami PV o mocy do 10 kWp, którzy zdecydują się na podpisanie umowy na dystrybucję energii z Fortum. Oferta obowiązuje niezależnie od posiadanej przez klienta grupy taryfowej.

mówi Maciej Kościński, dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż energii elektrycznej i gazu do klientów indywidualnych w Fortum

Wszyscy, którzy zdecydują się na ofertę „Energia 365” będą mieli 12 miesięcy na wykorzystanie zmagazynowanej energii, a w Dodatkowym Punkcie Poboru Energii przez kolejne 12 miesięcy. W ramach oferty klienci zyskują gwarancję ceny na okres promocji oraz umowę na czas nieokreślony. Będą mogli także skorzystać z szeregu dodatkowych usług, takich jak pakiet Assistance czy pakiety medyczne.

źródło: materiały prasowe Edison Energia, Fortum

Odnawialne źródła energii – dodatkowe informacje:
bateria ze stałym elektrolitem, biogaz, biomasa, biometan, biopaliwo, biowodór, efektywność energetyczna, energetyka prosumencka, energetyka jądrowa, energetyka rozproszona, energia cieplna oceanu, energia geotermalna, energia prądów morskich pływów i falowania, energia słoneczna, energia wiatru, energia wodna, fuzja termojądrowa, klastry energii, kogeneracja, kryzys energetyczny, magazyny energii, offshore, perowskit, prosument, prosument lokatorski, prosument zbiorowy, REPowerEU, Small Modular Reactor (SMR), spółdzielnie energetyczne (wspólnoty energetyczne), system net-billingu, transformacja energetyczna, wodór, ubóstwo energetyczne, zielona energia, zrównoważona energetyka

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top