Eko akcja z Tulipanem, czyli woskowijki zamiast plastiku!

Eko akcja z Tulipanem, czyli woskowijki zamiast plastiku!
@ materiały prasowe

Jak być eko? I co jeszcze możemy sami zrobić dla środowiska? To pytania, które często sobie zadajemy!  Na co dzień segregujemy odpady, staramy się wyłączać światło, gdy go nie potrzebujemy i oszczędzamy wodę, ale można zrobić znacznie więcej! Z pomocą przychodzą nowe ekorozwiązania np. w postaci woskowijek, które już w dniach 16-21 maja będzie można odebrać w Tulipanie! Ich używanie to dobry krok w kierunku życia w duchu eko i zero waste!

Czy można sobie wyobrazić bardziej zgrany duet niż kwiaty i pszczoły? Efektem tej synergii jest wosk, który w połączeniu z bawełną daje w 100% ekologiczne, biodegradowalne, antybakteryjne i wielorazowe opakowania – woskowijki. To idealny i bezpieczny zamiennik dla folii plastikowych czy aluminiowych. Aby zabezpieczyć żywność, wystarczy nałożyć opakowanie na wybrany produkt (owoc, warzywo, kanapkę, a nawet naczynie), docisnąć dłońmi i chwilę odczekać. Dzięki naturalnym składnikom, pod wpływem ciepła materiał zlepi się przybierając kształt danego produktu. Woskowijki można myć w zimnej lub letniej wodzie, z dodatkiem naturalnego mydła. Nie należy jednak używać do tego gorącej wody, lub owijać nimi gorących potraw – pod wpływem wysokiej temperatury wosk zacznie się rozpuszczać.

Działania proekologiczne są konieczne, aby nie zniszczyć naszej planety. Jako centrum handlowe podejmujemy takie inicjatywy oraz staramy się zachęcać naszych klientów do tego samego. Wprowadzając tak, wydawałoby się, niewielkie zmiany w przyzwyczajeniach jesteśmy w stanie zdziałać naprawdę wiele. Zastąpienie sztucznych opakowań naturalnymi, to jeden z tych mniejszych kroków, których zastosowanie w wielu gospodarstwach spowoduje znaczny spadek użycia plastiku, a co za tym idzie – mniejsze zatrucie środowiska substancjami chemicznymi­ i odpadami.

mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor centrum handlowego Tulipan w Łodzi

Aby odebrać komplet kolorowych woskowijek należy zrobić zakupy za min. 100zł w CH Tulipan w Łodzi (akceptowalne będą max dwa paragony, przy czym paragon z Auchan stanowić może jedynie połowę wymaganej kwoty) i udać się do punktu obsługi akcji. Wystarczy zarejestrować dowód zakupu w dniach 16-21 maja w godz. 12:00-20:00 i gotowe! Można zacząć używać przepiękne woskowijki! Liczba upominków jest ograniczona, stosowane są limity godzinowe, a w przebiegu wydarzenia pomagać będą hostessy.

Dodatkowo w dniu rozpoczęcia wydarzenia – 16 maja – w okolicy centrum handlowego będzie można spotkać hostessę rozdającą miód, tym samym informującą i zachęcającą do wzięcia udziału w evencie.

Wprowadzając do swojego życia kilka istotnych przyzwyczajeń, można zrobić wiele dobrego dla planety. Rozważne korzystanie z wody i prądu, zakręcanie grzejnika przy otwartym oknie, czy segregacja śmieci, to tylko niektóre z nich, ale stosowane na masową skalę robią ogromną różnicę. Zastąpienie sztucznych opakowań naturalnymi, to jeden z tych małych, ale znaczących ruchów w stronę lepszej przyszłości, które warto wprowadzić do swojego domu.

Więcej informacji na temat akcji i aktualności na stronie: https://www.chtulipan.pl/.

źródło: materiały prasowe

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Zapisz się na Newsletter i otrzymuj email z ekowiadomościami. Dodatkowo dostaniesz dostęp do specjalnego działu na stronie portalu, gdzie pojawiają się darmowe materiały do pobrania i wykorzystania. Poradniki i przewodniki, praktyczne zestawienia, podsumowania, wzory, karty prac, checklisty i ściągi. Wszystko czego potrzebujesz do skutecznej i zielonej rewolucji w twoim życiu. Zapisz się do Newslettera i zacznij zmieniać świat na lepsze.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top