Zanieczyszczone powietrze i trądzik. Jak z nim walczyć?

Problemy skórne mogą mieć różne podłoże, ale przede wszystkim nie zawsze są łatwe do wyleczenia i zdiagnozowania. Niestety okazuje się, że najczęściej borykamy się z trądzikiem, który na skórze wygląda najmniej estetycznie. Jeśli chcesz sobie poradzić z występowaniem takich zmian skórnych lub zmniejszyć ich widoczność, bądź zakamuflować blizny potrądzikowe to zajrzyj do dalszej części artykułu. Dowiesz się z niego, co zrobić by Twoja skóra prezentowała się nienagannie i jak wyeliminować trądzik będący również konsekwencją zanieczyszczenia powietrza.

Trądzik to wyjątkowo nieestetyczny i wstydliwy problem, który dotyka nie tylko młodych ludzi. Z trądzikiem po 40 roku życia jednak również można sobie poradzić, wystarczy dobrać odpowiednią pielęgnację. Smog, oraz inne aspekty życia w mieście sprawiają, że z trądzikiem spotykamy się coraz częściej. Zanieczyszczone powietrza w znaczny sposób wpływa na ogólny stan naszej skóry, sprawiając, że ta jest daleka od bycia zadbaną. Dodatkowo wynikiem pojawiania się trądziku, a następnie blizn po trądziku, są również uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa dieta, stres i inne czynniki zewnętrzne. Bez sięgnięcia po kosmetyki skóra trądzikowa będzie charakteryzowała się tym, że wystąpią na niej liczne zmiany. Taka skóra potrzebuje kompleksowej ochrony. Pomimo obszernej wiedzy na temat trądziku, nie każdy wie, jak sobie z nim poradzić.

Co powinna zawierać pielęgnacja skóry?

Jeśli wiesz, że skóra ma skłonności do powstawania zmian, a do tego wygląda na przesuszoną, to koniecznie wprowadź codzienną, kompleksową pielęgnację kosmetykami nawilżającymi. W skład takiej pielęgnacji powinno wejść użycie serum do twarzy z witaminą C, które zmniejszy widoczność zmian skórnych i wpłynie korzystnie na jej nawilżenie. Dodatkowo sięgnij również po produkty do oczyszczania jak tonik lub wodę micelarną. Pamiętaj jednak, że kosmetyki oczyszczające mają tendencję do przesuszania skóry. Sięgając po konkretne produkty, staraj się dobierać takie, które nie mają w swoim składzie parafiny, ani alkoholu. Twarz tylko na tym zyska. Oczyszczanie twarzy potraktuj jako priorytet. Bez tego etapu pielęgnacji nie wyeliminujesz powstawania wyprysków i trądziku.

Skóra trądzikowa, pielęgnacja krok po kroku!

Nie ma nic gorszego niż zmiany skórne pojawiające się np. na brodzie lub na nosie na chwilę przed ważnym wyjściem. Skóra z niedoskonałościami odbiera nam zarówno pewność siebie, jak i poczucie elegancji. Dlatego jeśli Twoja skóra ma skłonność do zmian lepiej odpowiednio o nią zadbać. Sięgnij po dobrej jakości kosmetyki. Na pewno odwdzięczy się wspaniałym wyglądem na dłużej!

Przed zanieczyszczeniami z powietrza nie można uciec, ale można sprawić, że będą mniej wpływały na jakość skóry. Zadbaj o pielęgnację z użyciem dobrej jakości kremu z filtrem UV, a na pewno zauważysz różnicę w jakości swojej skóry. Im wyższy filtr UV, tym lepiej, dlatego sięgaj te, które mają oznaczenie co najmniej 50. Na tym skorzystasz nie tylko Ty, ale i Twoja rodzina.

źródło: materiał prasowy sponsorowany

Scroll to Top