Założyciele Krakowskiego Alarmu Smogowego otrzymali nagrodę Człowieka Roku Polskiej Ekologii

Założyciele Krakowskiego Alarmu Smogowego otrzymali nagrodę Człowieka Roku Polskiej Ekologii
@ Krakowski Alarm Smogowy

Nagroda „Tarcza Wojownika Gai” przyznawana jest każdego roku osobom uznanym za autorytety w dziedzinie ochrony środowiska. W tym roku z uwagi na wspólne zasługi na rzecz ochrony środowiska zostały nagrodzone trzy osoby z jednej organizacji ekologicznej. Każda z nich podejmowała bowiem indywidualny wysiłek dla wspólnego dobra, jakim jest czyste powietrze.

Andrzej Guła, Anna Dworakowska oraz Ewa Lutomska czyli założyciele Krakowskiego Alarmu Smogowego, otrzymali nagrodę Człowieka Roku Polskiej Ekologii 2015. Kapituła doceniła ich wkład w walce o poprawę jakości powietrza w Krakowie i edukację społeczeństwa w tym zakresie.

Początkowo działania Krakowskiego Alarmu Smogowego opierały się głównie na edukacji i uświadamianiu skali problemu zanieczyszczenia powietrza w Krakowie. Dość szybko jednak problem zaczął być dostrzegany także w innych miejscowościach, co pozwoliło na rozszerzenie działalności na całą Polskę.

Dzięki wsparciu KAS powstało kilkanaście lokalnych inicjatyw, angażujących osoby podejmujące działania zmierzające do zmiany dotychczasowej sytuacji.

To już 15 edycja konkursu organizowanego przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

źródło: Krakowski Alarm Smogowy

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top