Sprawdź jaki ślad węglowy powstanie podczas transportu Twojej przesyłki

Sprawdź jaki ślad węglowy powstanie podczas transportu Twojej przesyłki
@ materiały prasowe

2020 to był zdecydowanie rok zakupów online. Jak wpływa on na środowisko? Serwis Clicktrans prezentuje wirtualny kalkulator, w którym każdy sprawdzi, ile CO 2 emituje dowolna przesyłka: paczka, mebel czy nawet transport auta z zagranicy.

Clicktrans łączy osoby i firmy szukające transportu z przewoźnikami. Polski serwis działa już ponad 10 lat, pomagając znaleźć transport dla większych rzeczy na terenie całej Europy. Na podstawie danych z ponad miliona wystawionych w serwisie zleceń transportowych Clicktrans stworzył kalkulator, który bada średnią emisję CO2 transportu przesyłek.

Wystarczy wejść na stronę: https://clicktrans.pl/ekologiczny-transport, aby zobaczyć, ile CO2 wyemituje dowolna przesyłka, a także sprawdzić, co zrobić by jej koszt dla środowiska był niższy! Przykładowo: transport mebla z Gdańska do Krakowa powoduje średnio emisję 13 kg CO2 . Potrzeba 24 sosny, aby zrównoważyć tę emisję w miesiąc!

Na stronie kalkulatora można przetestować inne warianty i sprawdzić m.in., ile CO 2 wyemituje przeprowadzka do dowolnego kraju Europy czy transport paczki na terenie kraju, jak i za granicę. Kalkulator prezentuje szacunkowe wyliczenia na podstawie rodzajów przesyłek przewożonych z Clicktrans, dystansu i samochodów deklarowanych przez przewoźników.

Trudno ograniczyć liczbę przesyłek, szczególnie w dobie pandemii. Dlatego nasz kalkulator pokazuje ekologiczny koszt przesyłki, ale także wskazuje sposób na bardziej zrównoważony transport. Gdy szukamy przewoźnika, możemy wybrać firmę, która i tak już jedzie w tym samym kierunku, więc może zabrać naszą rzecz po drodze jako doładunek. To ogranicza puste przebiegi, czyli przejazdy pustym samochodem dostawczym.

tłumaczy Michał Brzeziński, CEO Clicktrans

Według GUS-u w 2019 roku co trzeci przejazd w Polsce, a co piąty w Europie odbywał się bez ładunku, niepotrzebnie emitując CO2. Problem pustych przebiegów jest szczególnie istotny w przypadku transportu większych przesyłek. Użytkownicy Clicktrans, którzy skorzystali z opcji doładunku zaoszczędzili już emisji ponad 29 milionów kg CO 2 . Około 54 miliony dorosłych sosen neutralizuje podobną ilość dwutlenku węgla w ciągu miesiąca.

Kalkulator śladu węglowego transportu (przesyłek) jest dostępny na stronie: https://clicktrans.pl/ekologiczny-transport.

Clicktrans.pl to największy w Polsce serwis aukcji transportowych. Portal działa od 2010 roku i rozwija się w całej Europie. Idea Clicktrans polega na połączeniu osób szukających transportu dużych przedmiotów z przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top