Smok czyli papierosy dla dzieci sprzedawane nieletnim jako nowe używki!

Smok czyli papierosy dla dzieci sprzedawane nieletnim jako nowe używki
@ Miasto jest nasze

„Smok – papierosy dla dzieci” to nazwa miejsca w Warszawie, w którym miały być sprzedawane nieletnim nowe używki. O sklepie rozpisywały się zarówno media, jak i oburzeni internauci.

Rzekomy punkt handlowy promował się zdjęciami opakowań przypominających paczki z papierosami. Zamiast tradycyjnych ostrzeżeń typu „Palenie zabija”, widniały na nich napisy „Poczęstuj koleżankę” czy „Poczuj orzeźwienie”. Na witrynach lokalu wisiało hasło „Papierosy dla dzieci”.

Właściciele sklepu twierdzili, że wszystko będzie zgodne z prawem, a nieletni będą mogli powiedzieć rodzicem, że to tylko takie kadzidełka.

W dniu otwarcia okazało się, że żadnych papierosów dzieci tam nie kupią i że jest to tylko kampania ekologiczna organizacji Miasto Jest Nasze. Aktywiści otworzyli w tym miejscu punkt informacyjny na temat smogu. W środku każdy będzie mógł dowiedzieć się o tym, jakie zagrożenia dla zdrowia niesie oddychanie smogiem.

O problemie smogu aktywiści mówią już od trzech lat, natomiast dopiero ta akcja wywołała realne poruszenie i zainteresowanie.

Punkt informacyjny przy ulicy Szpitalnej w Warszawie będzie otwarty do 13 marca w godzinach 14-20. W lokalu będą odbywać się warsztaty i spotkania z ekspertami.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top