Poruszająca i chwytająca za serce animacja „Dream” nie pozostawia złudzeń jakim szkodnikiem jest człowiek

Poruszająca i chwytająca za serce animacja "Dream" nie pozostawia złudzeń jakim szkodnikiem jest człowiek
@WCFF

Poruszająca i chwytająca za serce animacja „Dream” nie pozostawia złudzeń jakim szkodnikiem jest człowiek w obliczu otaczającej go przyrody.

Początkowe sceny animacji „Dream” pokazują pogodne, wręcz sielskie krajobrazy sawanny, Arktyki, oceanu, w których główną rolę odgrywają zwierzęta śpiewające ludzkim głosem. Nagle ten idylliczny krajobraz zostaje zakłócony przez pojawienie się największego drapieżnika na naszej planecie jakim jest człowieka.

To Homo Sapiens dla własnych, nastawionych na zysk celów jest w stanie zniszczyć każde środowisko naturalne i doprowadzić do śmierci występujących w nim gatunków zwierząt.

Film kończy się przesłaniem Don’t let the dream go extinct. Finałowa scena chwyta za serce i nie pozostawia złudzeń co stanie się z tymi bezbronnymi zwierzętami.

Animacja „Dream” została stworzona przez agencję DDB z Nowego Yorku oraz Zombie Studio, na Wildlife Conservation Film Festival (WCFF). Żeby dać głos tym którzy go nie mają wykorzystano utwór „Dream a dream” z brytyjskiego musicalu filmowego „Les Misérables” „Nędznicy”.

źródło: wcff.org

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top