Ponad 90% Polaków kupuje krajowe produkty. Kluczowe znaczenie przy wyborze ma znak „Teraz Polska”

Ponad 90% Polaków kupuje krajowe produkty. Kluczowe znaczenie przy wyborze ma znak "Teraz Polska"

Jakość, cena i pochodzenie produktu to najważniejsze kryteria, jakimi kierują się Polacy podczas zakupów. Ponad 80% osób zwraca uwagę na kraj pochodzenia produktu, a 90% jeśli ma możliwość wyboru, kupuje produkty polskie – wynika z badania „Decyzje zakupowe Polaków” przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Na wzrost sprzedaży wpływa odpowiednie oznakowanie produktów m.in. Godłem „Teraz Polska”.

Polacy powoli zmieniają swoje decyzje zakupowe. Coraz częściej zwracają uwagę na jakość produktu i usługi. Na kolejnych miejscach jest cena i kwestia kraju pochodzenia, czyli polskości.

wskazuje Krzysztof Przybył, prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”

Z badania „Decyzje zakupowe Polaków” przeprowadzonego przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego wynika, że jakość i cena to najważniejsze wskaźniki, jakimi kierujemy się podczas zakupów. Wskazało na nie odpowiednio 73 i 65% osób. Blisko 9 na 10 badanych podkreśla, że są gotowi zapłacić więcej za wysokojakościowe produkty.

Ponad 80% respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy zwracają uwagę na kraj pochodzenia produktu podczas codziennych zakupów. Jeszcze większy odsetek podkreśla, że mając do wyboru polskie i zagraniczne produkty z danej kategorii, wybierze te pierwsze. Polacy wiedzą również, że decyzja o zakupie rzeczy produkowanych w kraju i z polskich surowców przekłada się na gospodarkę.

Dzięki temu, że kupujemy polskie produkty, podnosimy PKB, dajemy pracę polskim pracownikom w polskich firmach, podatki są płacone w Polsce, dzięki temu bogaci się cały kraj. To machina wzajemnie się napędzająca.

tłumaczy Krzysztof Przybył

Kluczowe dla sprzedaży artykułów polskiej produkcji jest wyraźne oznakowanie kraju pochodzenia, czemu służy godło „Teraz Polska”.

Znak „Teraz Polska” to narzędzie, które służy wykreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, wpływające na to, jak klienci patrzą na ofertę danej firmy i budujące przewagę konkurencyjną. Godło „Teraz Polska” jest odbierane przez konsumentów jako znak potwierdzający polskie pochodzenie (98%) i stabilną jakość (96%). Niewiele mniej osób uważa, że znak ten wpływa na rozpoznawalność produktu (94%) i prestiż (70%).

„Teraz Polska” to znak, który wpływa na zwiększenie sprzedaży. Dynamika wzrostu zależy od branży. W przypadku firm FMCG może sięgać nawet 30%. Inaczej sprawa wygląda w przypadku dóbr mniej masowych. Jednak laureaci podkreślają, że wzrosty są zauważalne.

Znak promocyjny „Teraz Polska” jest przyznawany w drodze konkursu. Godło otrzymuje co czwarta firma, która zgłasza się do konkursu. Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznamy 18 czerwca.

żródło: newseria.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top