Petit Pli czyli ubranie które rośnie wraz z dzieckiem rozciągając się do siedmiu rozmiarów

Petit Pli czyli ubranie które rośnie wraz z dzieckiem rozciągając się do siedmiu rozmiarów
@ Petit Pli

Petit Pli to prototypowe ubranie stworzone przez Ryana Yasina, inżyniera aeronautyki specjalizującego się w konstrukcjach nadających się do złożenia. Przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat i może rozciągnąć się do siedmiu rozmiarów.

Do opatentowanej już metody produkcji Petit Pli użyto wodoodpornych i oddychających materiałów. Ubrania są lekkie, nie gniotą się, nie trzeba ich prasować, oraz łatwo je złożyć do niewielkich rozmiarów. Można je bez problemu prać w pralce, a zakładki nie rozprostują się, jeżeli zachowa się odpowiednią dla nich temperaturę prania.

Jedną z głównych zalet prototypowych ubrań jest to, że ich produkcja i użytkowanie powinno pozwolić na zmniejszenie ilości odpadów trafiających na śmietnik. Ubrania są trwałe, rozciągają się do siedmiu rozmiarów i mogą być w związku z tym używane przez dzieci przez ponad 2 lata.

Kolejnym krokiem jaki planuje twórca Ryan Yasn jest stworzenie większej ilości wzorów i kolorów Petit Pli, oraz próba sprzedaży produktu w sklepach w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi oraz jaka będzie ich cena.

Warto dodać, że ubranka które rosną wraz dzieckiem zdobyły w tym roku międzynarodową nagrodę w dziedzinie projektowania i wzornictwa przemysłowego im. Jamesa Dysona.

źródło: petitpli.com

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top