Inspirująca ekoanimacja Człowiek należy do Ziemi

Inspirująca i nieszablonowa animacja „Człowiek należy do Ziemi” Michała Barańskiego została nagrodzona w 2009 roku Nagrodą Internautów w konkursie filmowym „Green Heart Awards” o tematyce ekologicznej.

Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie.

Wódz Seattle

Jedno wiemy. Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi – to wiemy. Wszystko jest ze sobą złączone jak krew, co wiąże jedną rodzinę. Wszystko jest złączone. Co się przydarza Ziemi, przydarza się także synom tej Ziemi. To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest w niej tylko małą nitką. Cokolwiek uczyni tkaninie, uczyni samemu sobie.

Wódz Seattle

Jeżeli jednak będziemy pojmować siebie samych jako pochodzących z ziemi, nie zaś wrzuconych tutaj skądinąd, to zrozumiemy, że jesteśmy ziemią, jesteśmy świadomością ziemi. Nasze oczy to oczy ziemi. Nasz głos to głos ziemi.

Joseph Campbell

źródło: materiały prasowe

Hasła ekologiczne, aforyzmy, wiersze, cytaty, złote myśli i sentencje, przysłowia o ekologii, ochronie środowiska, przyrodzie

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top