Fizyka Warta Poznania. Zielona energia – czyli jak się pożegnać z CO2

Fizyka Warta Poznania. Zielona energia - czyli jak się pożegnać z CO2
Pixabay / @ Geralt

Z całą pewnością każde z poniższych haseł: zielona energia, odnawialne źródła energii, dwutlenek węgla brzmi znajomo. Wiemy, że otrzymywanie energii ze spalania paliw kopalnych wiąże się z wysoką emisją dwutlenku węgla. Jest to główny składnik gazów cieplarnianych. Jego rosnące stężenie w atmosferze powoduje zmiany klimatu, zagrażające naszemu ekosystemowi! Pozyskiwanie zielonej energii kojarzy się przede wszystkim z wiatrem i słońcem. O tym już wspominano podczas kilku wykładów Fizyka Warta Poznania. Zawsze warto postawić następne pytanie: jak to działa?

Czy chcielibyście zobaczyć jak energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych działa w ramach małego eksperymentu wykonanego w czasie rzeczywistym? A może jesteście zainteresowani, aby zobaczyć w jaki sposób przeprowadza się konwersję energii z wykorzystaniem ogniwa paliwowego? Małe modele i demonstracje w czasie rzeczywistym odwołujące się do znanych technologii konwersji energii będą pomocne podczas wykładu „Zielona energia – czyli jak się pożegnać z CO2”, który odbędzie się w najbliższy
czwartek 21.04.2022 roku.

Rozmowę o Zielonej Energii i demonstracje podczas wykładu on-line poprowadzą dr inż. Paweł Ławniczak i dr inż. Adam Ostrowski – pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk.

Wykład on-line rozpocznie się 21 kwietnia o godzinie 11:00. Link do wydarzenia będzie dostępny na stronie: https://www.ifmpan.poznan.pl/fwp

Wykładom „Fizyka Warta Poznania” patronują: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent miasta Poznań, Mensa Polska.

Wykłady „Fizyka Warta Poznania” w 2022 roku są objęte finansowaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.
Sponsorem wykładów on-line jest Polska Akademia Nauk.

źródło: materiały prasowe

Scroll to Top