Zostań Patronem Włącz oszczędzanie na PATRONITE

Od teraz działalność portalu Włącz oszczędzanie można wspierać finansowo za pośrednictwem serwisu Patronite.pl. Jeśli podobają się Wam udostępniane treści przez wlaczoszczedzanie.pl i chcielibyście patronować stronie, będę ogromnie wdzięczny za Waszą pomoc.

Co to jest Patronite?

Patronite to portal, dzięki któremu osoby ceniące sobie działalność danego twórcy, mogą wspomóc jego twórczość comiesięcznymi wpłatami pieniężnymi, uzyskując za to wkład w rozwoju danej inicjatywy, a w podziękowaniu nagrody wyznaczone przez twórcę. To PATRON decyduje na jaką kwotą i jak długo chce wspierać dany projekt.

Najniższa kwota wsparcia na profilu Włącz oszczędzanie to 5 zł miesięcznie. Gdy na patronat zdecyduje się kilkadziesiąt czy też kilkaset osób, działa tutaj efekt skali. Zaczynają zbierać się sumy, które realnie wpływają na tempo rozwoju projektu i jakość dostarczanych treści. Płatności możliwe są np. kartą płatniczą, Paypalem, BLIKiem lub przelewem błyskawicznym Tpay.

Przekazując zatem co miesiąc zaledwie kilka złotych, PATRON zyskuje dostęp do znacznie lepszych i bardziej wartościowych treści.

O autorze

Nazywam się Łukasz Pająk. Od 2015 roku pracuję nad rozwojem portalu Włącz oszczędzanie. Jestem z zamiłowania kajakarzem górskim, filmowcem, ultramaratończykiem startującym w biegach górskich liczących nawet 150 km.

Dzięki kajakowej pasji uczestniczyłem w wielu wyprawach m.in. kajakiem po Kornatach w Chorwacji, Albanii, Norwegii, Turcji, Grecji, Gruzji, Włoch, Słowenii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji.

Wyprawie „Canion Colka 2002” w Ameryce Południowej w Peru. Kanion Colka po raz pierwszy został odkryty przez polskich kajakarzy z AKTK Bystrze w 1979 roku. Jego ściany wznoszą się z lewej strony na ponad 3200 m nad poziom rzeki, zaś z prawej na 4200 m i uważany jest za najgłębszy kanion na Ziemi.

Wyprawie „Himalayak 2003” w Nepalu w Azji. Celem głównym wyprawy było spłynięcie po raz pierwszy przez polskich kajakarzy rzeki Dudh Kosi, nazywanej „Bezlitosną rzeką Everestu”. Jej szczególność, obok skrajnej trudności polega również na tym, że wypływa ona spod najwyższej góry świata Mt Everestu.

Wyprawie „Grand Canyon Colorado 2013”. Po 19 latach oczekiwania na wymagane pozwolenie, w sierpniu 2013 roku, została zrealizowana pierwsza polska wyprawa kajakowa na rzekę Kolorado płynącą przez jeden z cudów natury – Wielki Kanion. Wraz z kolegami pokonaliśmy w kajakach i pontonach ponad 450 km, odciętej od świata górskiej rzeki, ponad 100 rapidów z których 10 zaliczane jest do najwyższej klasy trudności.

Wraz z „drugą połową” dotarłem z plecakami do Tajlandii, Laosu, Kambodży, Wietnamu, Chile, Argentyny, Wyspy Wielkanocnej, Ekwadoru, Wysp Galapagos.

Z miłości do przyrody i otaczającego nas świata, który tak blisko poznałem podczas licznych wypraw, założyłem portal wlaczoszczedzanie.pl. Obecnie nad jego rozwojem spędzam każdą wolną chwilę.

Poprzez prowadzenie portalu staram się zwrócić uwagę na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, ekologią i ochroną przyrodą. Wszystko w trosce o dobro naszej planety i dla przyszłych pokoleń.

zobacz więcej szczegółowych informacji:
Dlaczego powstał portal Włącz oszczędzanie? Co udało mi się już zrobić, osiągnąć?

Dlaczego dołączam do grona Autorów na Patroniete?

Od 2015 roku całym sercem i z olbrzymim zaangażowaniem prowadzę stronę Włącz oszczędzanie. Publikuje wartościowe, merytoryczne treści, dzielę się wiedzą i podpowiadam co zrobić żeby zmieniać NASZ świat na lepszy.

Jestem niezależnym twórcą i autorem portalu. Żadna firma, instytucja, organizacja, nie wspiera mnie w działaniu pod względem technicznym, czy też finansowym. Sam poświęcam na wszystko czas i pieniądze.

Zmierzam stworzyć z portalu Włącz oszczędzanie największą w polskim internecie, darmową encyklopedie, bazę haseł, pojęć, zagadnień, na tematy związane z ekologią i ochroną środowiska.

Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i edukacja w tym zakresie to w mojej ocenie jeden z głównych czynników, które wpływają na aktualny i przyszły stan NASZEJ Błękitnej Planety.

Przystępny język i zbiór wartościowych treści zamieszczanych na stronach portalu Włącz oszczędzanie i bazie (encyklopedii) haseł ekologicznych, mają stanowić fundament dla edukacji ekologicznej, bo ekologia staje się coraz ważniejszym społecznie tematem.

Chciałbym, żeby portal Włącz oszczędzanie stał się w przyszłości:

 • platformą edukacyjną do poszerzania wiedzy ekologicznej dla dzieci, rodziców, nauczycieli i edukatorów
 • platformą dla firm, instytucji, organizacji, stowarzyszeń i fundacji ekologicznych do wymiany doświadczeń, prezentowania ekologicznych rozwiązań, technologii ekologicznych, organizowanych wydarzeń o charakterze pro środowiskowym .

Wyszukiwanie informacji, opracowywanie haseł ekologicznych, przygotowywanie materiałów jest jednak bardzo pracochłonne, kosztuje sporo własnych pieniędzy i czasu. To czas jest obecnie jedną z najcenniejszych walut na świecie.

Mam sporo pomysłów na to co można zrobić, w jakim kierunku ma rozwijać się portal. Wymaga to jednak badań, studiowania, tłumaczenia, zaangażowania. Zdecydowałem się założyć konto na Patronite.pl żeby przyspieszyć rozwój portalu.

Jak pomogą mi Wasze wpłaty?

Wasze wsparcie finansowe poprzez serwis Patronite pomoże:

 • w dalszym rozwoju portalu
 • tworzeniu merytorycznych treści
 • w aktualizowaniu i uzupełnianiu wiedzy o nowe informacje
 • podnoszeniu jakości publikowanych materiałów pod względem merytorycznym, technicznym i wizualnym
 • dotarciu do innych czytelników poprzez media społecznościowe
 • promocji kampanii edukacyjnych na tematy związane z oszczędzaniem, ekologią i ochroną środowiska
 • w stworzeniu podcastu powiązanego z portalem

W tym celu zainwestuje:

 • w nowy sprzęt komputerowy
 • szybszy, stabilniejszy serwer
 • codzienny backup portalu
 • zabezpieczenie strony przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak ataki hakerskie
 • oprogramowanie wspierające działanie strony internetowej
 • narzędzia wspierające SEO i optymalizację strony
 • narzędzia umożliwiające badanie marki, wyszukiwanie słów kluczowych
 • narzędzia graficzne
 • bazę grafik
 • subskrypcje branżowych czasopism
 • zakup książek o tematyce ekologicznej
 • sprzęt do obsługi i nagrywania podcastu

Ułatwi to rozszerzenie działalności na inne platformy, dotarcie do większej liczby osób. Pozwoli wznieść projekt Włącz oszczędzanie na nowy, wyższy poziom i jeszcze lepiej promować wartościowe treści.

Będę wdzięczny. za każdą nawet najmniejszą wpłatę, która pozwoli na dalszy rozwój portalu. Dzięki Wam Patronom razem zrealizujemy działania które zmienią NASZ świat na lepsze.

Zapraszam do udziału w tej inicjatywie – link do profilu: patronite.pl/wlaczoszczedzanie

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego,
ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas.

Nie czekaj do jutra,
los Ziemi jest w naszych (Twoich) rękach!
Już dziś Włącz oszczędzanie
na własną, domową miarę!

Każdy z nas ma swój wpływ, może małymi krokami zmieniać rzeczywistość i polepszać stan planety.

Łukasz Pająk – autor portalu Włącz oszczędzanie

Czy wasze wsparcie finansowe jest niezbędne do funkcjonowania serwisu?

Chciałbym jasno zaznaczyć. Wasze wsparcie nie jest niezbędne. Dalej będę ponosił własne koszty finansowe i czasowe funkcjonowania serwisu, bo uważam to za mój wkład w walkę o przyszłość Nas, NASZYCH dzieci i Ziemi. Wasze wsparcie finansowe pomoże w szybszym rozwoju serwisu.

Jeżeli nie planujecie wesprzeć finansowo portalu, bardzo proszę WŁĄCZCIE SIĘ w internetową promocję serwisu.

Subskrybujcie, lajkujcie, udostępniajcie treści, to w istotny sposób pomoże w rozwoju portalu, a w konsekwencji przyczyni się do skuteczniejszej edukacji ekologicznej.

Zapraszam na stronę wlaczoszczedzanie.pl, zapisu na newsletter, polubienie kanału społecznościowego. Jestem pewien że znajdziecie tam dużo wartościowych treści.

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top