Zmieniamy świat na lepsze czyli jak dbać o klimat i środowisko. Wykład popularnonaukowy

Zmieniamy świat na lepsze czyli jak dbać o klimat i środowisko. Wykład popularnonaukowy
@ IFM PAN

Do udziału w wydarzeniu on-line zaproszeni są wszyscy którym bliskie jest zagadnienie zrównoważonego rozwoju, oraz osoby które poszukują odpowiedzi na pytania: Efekt cieplarniany jest znany wszystkim – skąd wiemy, że to prawda? Co jest nie tak z paliwami kopalnymi? Co to jest ślad węglowy i jak go ograniczyć? Wychwytywanie dwutlenku węgla – czy to się może udać? Gospodarka odpadami – czy da się uniknąć wytwarzania śmieci? Jak żyć w zgodzie z ekologią na co dzień?

Wykład popularnonaukowy z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. „Zmieniamy świat na lepsze. Jak dbać o klimat i środowisko”, wygłosi dr hab. Iwona Olejniczak. Prelegentka jest pracownikiem naukowym w Instytucie Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk.

W dniu 24 marca przed godziną 11:00 na stronie internetowej „Fizyki Wartej Poznania” zostanie udostępniony link do wydarzenia: https://www.ifmpan.poznan.pl/fwp

Wykładom „Fizyka Warta Poznania” patronują: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent miasta Poznań, Mensa Polska.

Wykłady „Fizyka Warta Poznania” w 2022 roku są objęte finansowaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Sponsorem wykładów on-line jest Polska Akademia Nauk.

Aktualizacja 24.03.2022
Wykład jest już dostępny online na kanale youtube – link poniżej.

źródło: materiały prasowe IFM PAN

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Zapisz się na Newsletter i otrzymuj email z ekowiadomościami. Dodatkowo dostaniesz dostęp do specjalnego działu na stronie portalu, gdzie pojawiają się darmowe materiały do pobrania i wykorzystania. Poradniki i przewodniki, praktyczne zestawienia, podsumowania, wzory, karty prac, checklisty i ściągi. Wszystko czego potrzebujesz do skutecznej i zielonej rewolucji w twoim życiu. Zapisz się do Newslettera i zacznij zmieniać świat na lepsze.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Włącz oszczędzanie na własną domową miarę

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top