W Legnicy powstał ekologiczny blok z ogrzewaniem sufitowym

W Legnicy powstał ekologiczny blok z ogrzewaniem sufitowym
@ UM Legnica

Czterdzieści cztery rodziny mogą się już wprowadzić do nowoczesnych i ekologicznych mieszkań w nowym bloku na osiedlu w Lasku Złotoryjskim przy ul. Makuszyńskiego. Wzniosło go Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego głównym udziałowcem jest Legnica.

W czterokondygnacyjnym budynku z podziemnymi garażami, zastosowano najnowocześniejsze technologie, oszczędzające energię i zdecydowanie obniżające koszty eksploatacji.

Blok ma ogrzewanie sufitowe, które zapewnia system studni i pomp głębinowych, dostarczających ciepło z wnętrza ziemi. Z kolei system wentylacji doprowadza do mieszkań przefiltrowane i oczyszczone powietrze dzięki rekuperacji. To bardzo nowoczesny budynek.

informuje prezes TBS Kamienna Góra Władysław Niemas

Wszystkie mieszkania są już wynajęte. Mają od jednego do czterech pokoi, balkon, ich powierzchnia wynosi średnio 50 m kwadratowych. Posiadają garaże i pomieszczenia gospodarcze. Koszt tej inwestycji, zrealizowanej w ciągu dwóch lat, to około 9,6 mln zł. Jest ona finansowana z niskooprocentowanej pożyczki z Banku Budownictwa Krajowego przyszłych lokatorów, gminę i TBS. Wartość udziału miasta wyniosła 2,5 mln zł.

Najemcą może być osoba, która jest na liście oczekujących, niemająca własnego mieszkania i osiągająca dochody pozwalające na jego utrzymanie. Wymagane jest wpłacenie kaucji w wysokości około 20% wartości lokalu, która zostanie zwrócona, gdy lokator z niego zrezygnuje. Czynsz w mieszkaniach TBS w Legnicy wynosi ok. 10 zł za metr kwadratowy plus media. Jest niższy, niż w mieszkaniach wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus i konkurencyjny wobec ofert deweloperskich.

Nasze miasto już od 15 lat stawia na budownictwo w ramach TBS, dzięki któremu legniczanie mogą wynajmować lokale po przystępnych dla nich cenach. Na tym osiedlu powstały już 444 mieszkania, a wraz z innymi lokalizacjami mamy ich ponad 500. Chcemy zbudować jeszcze kolejne 10 domów, w których zamieszka ok. 800 rodzin.

mówi Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top