Technologia eForcis wykorzystuje energię fal morskich do produkcji energii elektrycznej bez względu na wysokość fal

Technologia eForcis wykorzystuje energię fal morskich do produkcji energii elektrycznej
@ Smalles Technologies

Energię elektryczną będzie można produkować na morzach i oceanach nie tylko z wiatru. Wykorzystanie nawet spokojnego morza do generacji prądu ma umożliwić wynalazek hiszpańskiego startupu Smalle Technologies.

Technologia eForcis wykorzystuje energię fal morskich do produkcji energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu indukcji elektromagnetycznej boje są w stanie produkować energię w każdych warunkach atmosferycznych, bez względu na wysokość fal. Smalle Technologies planuje instalację aż 4 tysięcy takich boi w ciągu najbliższych pięciu lat.

Generatory w mierzących kilka metrów wysokości instalacjach są na tyle delikatne, że mogą produkować energię elektryczną nawet przy najmniejszych ruchach w polu magnetycznym. Dzięki temu urządzenia nadają się nawet na spokojne morza, pozbawione dużych pływów, jak choćby Bałtyk.

Energia produkowana przez boje magazynowana jest w akumulatorach, które po naładowaniu sprowadza się na ląd. Dzięki temu znika problem budowy podmorskich kabli. Urządzenia mogą też zasilać obiekty na morzu, jak boje znakowe, meteorologiczne, urządzenia służące do hodowli ryb.

W styczniu Smalle Technologies poinformowała, że dzięki zbiórce zorganizowanej na stronie crowdfundingowej udało jej się zgromadzić ponad 240 tys. euro (120% zakładanej kwoty) na współfinansowanie kampanii marketingowej produktu na świecie.

Firma zapewnia, że technologia jest w pełni przyjazna środowisku naturalnemu. Elementy składowe konstruuje się z trwałych materiałów, które po zużyciu mogą zostać ponownie wykorzystane.

źródło: smalletec.com

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top