System Hydraloop może pomóc zaoszczędzić do 85% wody zużywanej w gospodarstwie domowym

Do 2025 roku nawet dwie trzecie światowej populacji może stanąć w obliczu niedoboru wody. Badanie Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej ocenia prawdopodobieństwo wojen o wodę na 95% w ciągu najbliższych 50–100 lat. Dlatego też firmy coraz częściej szukają sposobów na ograniczenie jej zużycia. Hydraloop opracował inteligentne urządzenie do recyklingu wody. Dzięki systemowi można odzyskać do 95% wody z prysznica i wanny oraz opcjonalnie 50% z pralki. Dzięki temu do ponownego użytku trafia do 85% całkowitej wody użytkowej.

Hydraloop to system recyklingu wody do zastosowania w domach prywatnych i budynkach. Zbiera on wodę z odpływu umywalki, prysznica i wanny, oczyszcza ją, dzięki czemu może być w bezpieczny sposób wykorzystana do spłukiwania toalety, prania w pralce czy podlewania ogrodu.

mówi Arthur Valkieser z Hydraloop Systems

Ścieki szare, czyli woda po kąpieli, prysznicu, z pralek, zmywarek i zlewów, zazwyczaj stanowią 50–80% ścieków z gospodarstw domowych. Właściwie poddana recyklingowi woda szara może zaoszczędzić około 70 litrów wody na osobę dziennie w gospodarstwach domowych, dlatego jest to jedno z wielu rozwiązań, które mogą znacznie zmniejszyć ilość zużywanej wody i oszczędzić w ten sposób na rachunkach za nią. Choć nawet oczyszczona szara woda nie nadaje się do spożycia, to można ją wykorzystać do spłukiwania toalet czy podlewania ogrodu.

Hydraloop opracował rewolucyjny system recyklingu, bez filtra, za to z samoczyszczącym się mechanizmem.

Musimy zmienić sposób odzyskiwania wody. Najlepszym i najprostszym sposobem na to jest jej dwukrotne wykorzystanie. Przedsiębiorstwo wodociągowe dostarcza wodę, bierzesz prysznic, a następnie za pomocą urządzenia Hydraloop oczyszczasz ją do ponownego wykorzystania w spłuczce, pralce, do codziennego uzupełniania wody w basenie czy podlania ogrodu. Czteroosobowa rodzina może odzyskać 75 tys. litrów wody rocznie.

podkreśla Arthur Valkieser

Hydraloop pozwala zaoszczędzić 45% wody poprzez recykling do 85% pobieranej wody wodociągowej. Oprócz tego można odzyskać aż do 95% wody z prysznica i kąpieli. Kolejny produkt, Hydraloop Xtra, umożliwia odzyskanie do 95% wody z prysznica i kąpieli oraz dodatkowo 70% wody użytej do prania. Łącznie całkowity odzysk wody użytkowej z Hydraloop Xtra sięga 85%.

Całkowita oszczędność energii przy czteroosobowej rodzinie to odpowiednik ok. 600 kWh na rok. Sam Hydraloop zużywa blisko 200 kWh rocznie, więc oszczędność energii netto sięga 400 kWh rocznie.

Nasz system nie wymaga żadnej konserwacji. Wystarczy profilaktyczna kontrola raz w roku. System podłączony jest do serwera głównego, a właściciel domu otrzymuje informację zwrotną dotyczącą ilości odzyskanej wody oraz sposobów na wypracowanie równowagi między wygodą stosowania a odzyskiwaniem wody.

zapewnia Valkieser

Organizacja WWF szacuje, że obecnie 1,1 mld ludzi na całym świecie nie ma dostępu do wody. Jej brak to problem sanitarny dla ponad 2 mld osób. Sytuacja jest coraz gorsza, a do 2025 roku dwie trzecie światowej populacji może stanąć w obliczu niedoboru wody. Badanie Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej wskazuje, że w przyszłości wojny o wodę staną się czymś powszechnym. W ciągu 50–100 lat ich prawdopodobieństwo naukowcy oceniają na 75–95%.

Jeżeli w ciągu kilku dekad połowa ludności na świecie zaczęłaby odzyskiwać wodę w gospodarstwach domowych, zużywalibyśmy jej mniej niż obecnie, i to przy populacji liczniejszej o 2,5 mld.

podkreśla Arthur Valkieser

źródło: newseria.pl

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top