Rolling Barrier System czyli bezpieczne bariery drogowe które mogą uratować życie

Rolling Barrier System czyli bezpieczne bariery drogowe które mogą uratować życie - wlaczoszczedzanie.pl

Rolling Barrier System to bariery drogowe złożone z obrotowych, gumowych beczek, które mają duże możliwości pochłaniania energii uderzenia. Dzięki temu podczas wypadku mogą one nie tylko utrzymać pojazd na drodze, ale także wyhamować jego prędkość.

Wzdłuż wielu dróg montowane są specjalne metalowe barierki, które w razie wypadku mają zapobiegać wypadnięciu z drogi lub wjechaniu na sąsiedni pas. Największą ich wadą jest jednak to, że w przypadku uderzenia z dużą prędkością samochód po prostu się przez nie przebija. Skutki mogą być śmiertelne albo bardzo niebezpieczne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bezpieczne bariery montowane w Korei Południowej.

Specjalne właściwości bariery osiągnięto dzięki użytemu materiałowi podobnemu do gumy, oraz rotacji. Podczas uderzenia energia pojazdu zostaje przeniesiona na energię obrotową beczek przez co jest łatwo wytracana. Bariery dzięki pomalowaniu ich farbą fluorescencyjną są bardzo dobrze widoczne po zmroku.

Zaletami tego pomysłu są również prosta konstrukcja, oraz niski koszt utrzymania. Beczki są niezależne i po wypadku wystarczy wymienić tylko te, które uległy uszkodzeniu.

Najważniejszym aspektem technologii Rolling Barrier System jest to, że zapobiega ona nagłemu zatrzymaniu pojazdu i niweluje jego uszkodzenia. Dzięki temu pojazd odbija się od bariery, na kierowcę działa znacznie mniejsza siła i nie doznaje on tak poważnych obrażeń, jak przy uderzeniu w zwykle, metalowe bariery.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top