Portal Nocowanie.pl pomoże ekoturystom odnaleźć obiekty noclegowe przyjazne środowisku

Portal Nocowanie.pl pomoże ekoturystom odnaleźć obiekty noclegowe przyjazne środowisku
Pixabay / @ Hermann / CC0

Bycie eco jest w modzie. Ludzie stają się bardziej wrażliwi na tematy związane z ekologią. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bez środowiska naturalnego po prostu nie zdoła przetrwać.

Zmienia się podejście do ochrony i poszanowania dóbr natury zarówno przez firmy i instytucje, ale także pojedyncze osoby. Branża turystyczna nie pozostaje obojętna na panującą modę. Powstaje coraz więcej obiektów noclegowych przyjaznych środowisku. Segregacja śmieci, energooszczędne żarówki i lapy z czujnikiem ruchu, filtry wodne, solary dostarczające energię, to tylko nieliczne z proekologicznych postaw.

Ponadto wyżywienie oferowane przez obiekty noclegowe również może być ekologiczne – przygotowywane z produktów pochodzących z eco upraw lub własnych gospodarstw.

Ekoturystyka, ekopodróże i ekoturysta

Ekoturysta to osoba, której odpoczynek nie wpływa negatywnie na otaczające środowisko i nie powoduje jego niszczenia. Wypoczywa i obcuje z naturą, odkrywając jej piękno, jednocześnie przykłada wielką wagę do dbałości o środowisko naturalne. W Polsce ekoturystyka dopiero raczkuje.

Ekopodróżowanie to ograniczanie emisji spalin dzięki podróżowaniu komunikacją publiczną, rowerem czy samochodem elektrycznym. Jak się okazuje, przemieszczanie się po Polsce „elektrykiem” nie jest jeszcze takie łatwe.

Powszechnie takie auta są krytykowane przez kierowców z powodu długiego czasu ładowania. Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu trasy spokojnie można wybierać się na wakacyjny wyjazd. Wystarczy gniazdo siłowe 16A lub 32A, a czasami nawet zwykłe gniazdo 230V, by sprawnie naładować „elektryka”.

Portal Nocowanie.pl ułatwia takie planowanie udostępniając mapę z obiektami, w których goście mają do dyspozycji stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Jako firma przykładamy wielką wagę do ochrony środowiska. Papierowe faktury zastąpiliśmy elektronicznymi, w biurze zrezygnowaliśmy z wody z plastikowych butelkach, instalując na kranach filtry. W biurze posiadamy wiele roślin, aby atmosfera w pracy sprzyjała pracownikom, mamy nawet zioła i pomidorki na balkonie a fusy z kawy stosujemy jako naturalny nawóz. Wierzymy, że nawet takie drobne postawy, wpłyną pozytywnie na środowisko. Promujemy również obiekty noclegowe, które prezentują eco postawy.

mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Ważne, by goście byli informowani o działaniach podejmowanych przez obiekty noclegowe i zachęcani do aktywnego udziału. By nie były to tylko puste slogany i pojedyncze rozwiązania.

Link do mapy ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top