Pierwszy podziemny park powstanie w Nowym Jorku

Pierwszy podziemny park powstanie w Nowym Jorku
@ Lowline Park

W dużych miastach teren jest cenny, a każdy wolny skrawek zabudowywany. Latem metropolie stają się piekarnikami, w których trudno wytrzymać, gdyż nie ma tam roślinności dającej osłonę przed palącymi promieniami słońca.

Mieszkańcy Nowego Jorku nie mają tego problemu, gdyż w centrum miasta znajduje się Central Park, gdzie mogą wypoczywać obcując z przyrodą. Wkrótce miasto będzie mieć jeszcze jeden park, który zostanie wybudowany pod ziemią.

Projekt o nazwie Lowline Project zyskał aprobatę władz miasta, które zgodziły się, by zbudowano go w dolnej części wschodniego Manhattanu. Park ma być ukończony do 2020 roku, a będzie kosztował łącznie 55 milionów dolarów. 

Lowline Project ma oferować przestrzeń do organizowania różnych zajęć, a także miejsca, gdzie ludzie będą mogli medytować.

Park zostanie wybudowany w jednej z nieczynnych stacji metra i otrzyma dach, przez który słońce ma doświetlać jego powierzchnię przez specjalny system peryskopowy. Dzięki izolacji zapewnianej przez grubą warstwę ziemi, podczas zimy w parku będzie panować bardzo przyjemna temperatura.


źródło: thelowline.org

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top