Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu. Cel to działanie na rzecz promowania zrównoważonego budownictwa i architektury

Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu. Cel to działanie na rzecz promowania zrównoważonego budownictwa i architektury

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, jako założyciel i koordynator akcji #ArchtekciDlaKlimatu, podpisali z końcem stycznia br. porozumienie o współpracy. PLGBC wraz z Kołem Architektury Zrównoważonej OW SARP będą wspólnie działać na rzecz promowania zrównoważonego budownictwa i architektury.

Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP ma charakter partnerski. Organizacje będą wspierać wzajemne działania w obszarze inicjatyw, projektów czy wydarzeń dla promowania zrównoważonego budownictwa i architektury. Porozumienie podpisano z końcem stycznia br. PLGBC stało się pierwszym instytucjonalnym partnerem akcji #ArchitekciDlaKlimatu.

Główną przesłanką partnerstwa była wspólna troska o stan i zmiany klimatu, dla aktywności i działań społecznych oraz edukacyjnych, która może mieć znaczący wpływ na przyszłość naszej planety.

Przypomnijmy, iż celem ogólnopolskiej akcji #ArchitekciDlaKlimatu jest włączenie środowiska architektów w działania podkreślające wagę kryzysu klimatycznego i zwrócenie uwagi na możliwości, jakimi dysponują, aby przeciwdziałać jego konsekwencjom. Akcja ma charakter społecznościowy, pokazuje, iż wielu architektów i projektantów w swojej codziennej pracy dostrzega problem negatywnego wpływu budownictwa na klimat.

W ramach działalności PLGBC i OW SARP, w odniesieniu do akcji #ArchitekciDlaKlimatu będą m.in. obejmować patronaty nad inicjatywami, współorganizować warsztaty, konferencje czy szkolenia, a także dzielić się wiedzą i obecnością ekspertów podczas wydarzeń.

Więcej informacji:
plgbc.org.pl/architekcidlaklimatu
architekcidlaklimatu.pl

Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu
Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top